reklama
reklama

Trwa pat w Sejmiku. Małopolska nadal bez marszałka

Polityka, Wiadomości, 02.07.2024 22:02, red
Marszałek małopolski po raz kolejny nie został wybrany. Coraz bliżej nowych wyborów.
Trwa pat w Sejmiku. Małopolska nadal bez marszałka
Pogłębia się kryzys w małopolskim PiS. We wtorek (2.07) wieczorem po raz kolejny nie udało się wybrać marszałka Małopolski. PiS ma większość w Sejmiku Małopolskim (21 na 39 radnych), ale radni PiS-u są skłóceni.

Tym razem zgłosili aż dwóch kandydatów – byłego wojewoda Łukasza Kmitę i byłego wicewojewodę Piotra Ćwika, który we wtorek razem ze radnymi PiS Witoldem Kozłowskim i Józefem Gawronem - został zawieszony w prawach członka PiS.


Przed głosowaniem pytanie brzamiało: czy opozycja poprze Piotra Ćwika, skoro ten został usunięty z PiS? Nie poparła.

Kmita dostał 13 głosów, a Ćwik 6. Do wyboru marszałka Małopolski potrzebnych było 20 głosów poparcia. W głosowaniu oddano 20 głosów nieważnych. Nowy marszałek województwa małopolskiego nie został wybrany.

Jeśli radni nie wybiorą nowego marszałka Małopolski do 9 lipca, Sejmik zostanie rozwiązany, premier powoła komisarza i zarządzi ponowne wybory radnych wojewódzkich. W najbliższych dniach kolejne głosowania w tej samej sprawie.

Co dalej? Jedna ze scenariuszy zakłada, że PiS nie ma już większości w Sejmiku i w najbliższych dniach nowy marszałek zostanie wybrany głosami Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i wykluczonych z PiS członków. Czy tak będzie - zobaczymy.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomekх, 04.07.2024 21:44

@Kretyn/Kłamca ale ty amebo musisz mieć kompleksy że tak plujesz jadem na innych tylko dlatego że sam jesteś życiowym nieudacznikiem :-0

Konkret, 04.07.2024 21:36

Qrcze - znowu ktoś nie zamknął zagrody dla parzystokopytnych i tołma sie wydostał i daje głos. Do ciebie - skończony durniu ani słowa nie napisałem, bo i tak nie zrozumiałbyś. A co do nieudacznictwa to chętnie porównałbym moje i twoje osiągnięcia, bo sądząc po ubogim słownictwie na nadmiar osiągnięć nie cierpisz. Teraz do zagrody warchlaku.

tomekх, 04.07.2024 21:08

@Kretyn/Kłamca ale ty amebo musisz mieć kompleksy że tak plujesz jadem na innych tylko dlatego że sam jesteś życiowym nieudacznikiem :-0

bot, 04.07.2024 20:55

https://dorzeczy.pl/kraj/33349/tusk-zaklada-marynarke-junckerowi-a-internauci-kpia.html

bot, 04.07.2024 20:55

https://x.com/Agniesz78326320/status/1787920427605467501

Konkret, 04.07.2024 20:06

Nie wiem czy do tej pory małopolscy radni śmieją się z "naszego" radnego z Wieprza, który spanikowany pomylił nazwisko kandydata na marszałka. Ludzką sprawą jest pomyłka, każdemu może się zdarzyć, ale po tym PiS-owskim żołdaku od kilku dni widać, że jest sfajdany ze strachu bo grozi mu utrata koryta. Dzisiejsza pomyłka potwierdza moje spostrzeżenia. Nie mogę pojąć jak ludzie mogli głosować na takie coś. Co on już nie wyczynia, żeby się podlizać PiS-owskiej wierchuszce... Osobiście nie widziałem, ale słyszałem, że zaprosił całą małopolską PiS-owską świtę na rodzinną uroczystość nie dawno temu. Koryto to jego jedyna świętość.

Konkret, 03.07.2024 20:43

Komiczna jest ta sytuacja z wyborem małopolskiego marszałka. I bycie kandydatem sołtysiny z Brzeszcz to kompromitacja, ale też kompromitacją jest bycie kandydatem wąchacza butaprenu. A już bzdurą do sześcianu są brednie Kaczyńskiego, ze wybór Kmity jest bardzo, ale to bardzo korzystne dla dobra Polski. Współczuję "naszemu" przedstawicielowi z Wieprza. On ze strachu może nie wyrabiać ze zmianą pampersa i może chodzić cały dzień w jednym. To mogą być tortury.

Burakz wiejskiej , 03.07.2024 11:44

Nie ma marszałka nie ma komu płacić, lepiej dla wszystkich jednej świni mniej przy korycie

konto, 03.07.2024 11:43

O tak, TAK, 3 x TAK! Nie bądźmy egoistami! Niech taki skarb nie marnuje się w Andrychowie!

Feel Free, 03.07.2024 11:43

W 1956 roku niemiecki/żydowski filozof Günther Anders napisał: "Aby z góry stłumić wszelkie bunty, nie należy robić tego brutalnie. Archaiczne metody jak Hitler, są zdecydowanie przestarzałe. Wystarczy stworzyć zbiorowe uwarunkowanie tak potężne, że sama idea buntu nie przyjdzie już nawet do głowy. Najlepszym sposobem byłoby formatowanie ludzi od urodzenia poprzez ograniczenie ich wrodzonych zdolności biologicznych...Następnie kontynuujemy uwarunkowanie poprzez drastyczne obniżenie poziomu i jakości edukacji, sprowadzając ją do formy bezwysiłkowego zajęcia. Osoba niewykształcona ma ograniczony horyzont myślenia, a im bardziej ograniczone jest jego myślenie - materialne, mierne, tym mniej może się buntować. Należy sprawić, aby dostęp do wiedzy stał się coraz trudniejszy i elitarny... Niech pogłębia się przepaść między ludźmi a nauką tak, aby informacje skierowane do ogółu społeczeństwa zostały znieczulone wszelkimi możliwymi treściami - szczególnie bez filozofii. Znów należy użyć przekonywania, a nie bezpośredniej przemocy: będziemy transmitować masowo za pośrednictwem telewizji rozrywkę, która zawsze pochlebia emocjom i instynktowi. Zajmiemy umysły tym, co jest daremne i zabawne - nieustanną gadką i muzyką, aby nie zadawać sobie pytań, nie uruchamiać myślenia. Seksualność będzie najważniejsza - jako znieczulenie społeczne, nie ma nic lepszego. Ogólnie rzecz biorąc, należy zabronić powagi egzystencji, wyśmiewać wszystko, co ma wysoką wartość, utrzymywać ciągłe apologię lekkości, tak aby euforia reklamy i konsumpcji stała się cenną składową standardu ludzkiego szczęścia i wzorem wolności. Tego typu napór na zbiorowość sam w sobie spowoduje taką integrację, że jedynym lękiem (który trzeba będzie podtrzymywać) jest wykluczenie z systemu i tym samym utrata dostępu do warunków materialnych niezbędnych do szczęścia. Masowy człowiek, tak wyprodukowany, powinien być traktowany takim, jakim jest: produktem, cielęciem i musi być monitorowany tak, jak powinno być stado. Wszystko, co pozwala uśpić jego jasność, jego krytyczny umysł jest dobre społecznie, zaś to co mogłoby go obudzić, musi być zwalczone, wyśmiewane, duszone... Wszelkie doktryny kwestionujące system muszą być najpierw określone jako wywrotowe i terrorystyczne, a ci, którzy ją popierają, traktowani jako wrogowie publiczni." [Ludzka przestarzałość] A.D. 1956

antykubien, 03.07.2024 11:07

Tylko Beata Smolec!!!

tomekх, 03.07.2024 06:43

Tylko HERR DONALD !

tomekx, 02.07.2024 22:42

Precz z pisiorami