reklama

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej wyrzucone przez burmistrza na bruk

, Polityka, Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 07.12.2020 14:10, red
Pamiątki z Wadowic trafią do Brzeźnicy?
Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej wyrzucone przez burmistrza na bruk

Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński (PiS) pismem podpisanym przez wiceburmistrz Martę Budzyńską wypowiedział właśnie umowę użyczenia przez gminę Wadowice lokalu w centrum Wadowic wykorzystywanego w ostatnich latach przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej.

Towarzystwo Miłośników Ziemi Wadowickiej działa od ponad pół wieku. Skupia miłośników lokalnej kultury i lokalnych artystów. W lokalu przy ul. Krakowskiej 8 TMZW gromadziło obrazy, rysunki, książki, instrumenty muzyczne a także bogatą dokumentację z kilkudziesięciu lat.

Decyzją burmistrza działacze muszą opróżnić lokal do końca tego roku.

Członkowie TMZW nie mają wyjścia. Muszą się decyzji podporządkować. Pomoc w przechowaniu eksponatów zaoferowały.... władze gminy Brzeźnica.

Jednocześnie TMZW na facebooku zamieściło wpis komentując całą sytuację. Zamieszczamy go poniżej.foto: TMZW

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy