reklama
reklama

To ostatnia chwila, żeby złożyć wniosek o dodatkowe 500 zł

Polityka, Wiadomości, 29.11.2022 12:12, eł

Takie drugie, lokalne 500+.

To ostatnia chwila, żeby złożyć wniosek o dodatkowe 500 zł

O programie pod nazwą Wadowicki Bon Edukacyjny 500+ pisaliśmy już kilkukrotnie. Teraz przypominamy o nim, ponieważ na złożenie wniosku o tę dodatkową pomoc finansową zostało już bardzo mało czasu. Ostatnim dniem, w którym można to będzie zrobić jest 30 listopada.

Tak zwany Wadowicki Bon Edukacyjny 500+ to w rzeczywistości jednorazowe świadczenie pieniężne w wysokości 500 zł, przelewane na konto wnioskodawcy. Pieniądze te mają zostać wykorzystane na potrzeby edukacyjne dzieci uczęszczających do szkół podstawowych, bez wskazania jednak, na co konkretnie. Mogą to być wszelkiego rodzaju zajęcia dodatkowe (językowe, sportowe, artystyczne etc.), korepetycje, a nawet krajoznawcze wycieczki, wizyty w teatrze czy książki. Z tego, jak zostaną wydane pieniądze, rodzice nie będą musieli w żaden sposób się rozliczać.

Ta forma wsparcia przysługuje na każde dziecko uczęszczające do szkoły podstawowej i mieszkające na terenie gminy Wadowice. Może się o nią ubiegać rodzic lub opiekun faktyczny ucznia. Istotnym warunkiem jest również miejsce zamieszkania osoby składającej wniosek – ona też musi mieszkać w gminie Wadowice. Nie mają natomiast znaczenia dochody członków rodziny ani lokalizacja szkoły, do której uczęszcza dziecko.

Wnioski o przyznanie Wadowickiego Bonu Edukacyjnego 500+ przyjmowane są w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, przy ul. E. i K. Wojtyłów 4 w Wadowicach (pokój nr 1 na parterze). Tutaj dostępny jest formularz wniosku.


Foto: Google Street View

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy