reklama

To on będzie teraz rozdawał karty w lokalnym PiS

, Polityka, Wiadomości, 12.07.2022 19:29, GM
Trzeba przyznać - poseł Filip Kaczyński zapracował sobie na to.
To on będzie teraz rozdawał karty w lokalnym PiS

PiS szykuje się do nowych wyborów parlamentarnych, które kalendarzowo powinny odbyć się dopiero jesienią 2023 roku, ale nigdy nie wiadomo, jak będzie. Zwłaszcza, że w tzw. Zjednoczonej Prawicy sporów nie brakuje, a wręcz można odnieść wrażenie, że działa tam opozycja w postaci "Solidarnej Polski" Zbigniewa Ziobry.

Według aktualnych sondaży, co prawda, PiS nadal jest liderem, ale nawet w razie wygrania wyborów przejdzie do opozycji, bo zabraknie mu głosów do utworzenia większości sejmowej i rządu.

Tak czy inaczej, nie wszystko jeszcze stracone. Stąd już teraz PiS zwiera szeregi i mobilizuje się, do czego niedawno dał sygnał sam prezes Jarosław Kaczyński.

Niedawno partia powołała nowych ludzi, którzy będą odpowiedzialni za koordynację działań partii w terenie. W powiecie wadowickim nowym pełnomocnikiem PiS został wadowicki poseł Filip Kaczyński (zbieżność nazwisk z prezesem - przypadkowa), który - trzeba przyznać - zapracował sobie na to. Szerszej publiczności znany jest telewizyjnych programów publicystycznych, gdzie wychwala pod niebiosa partię której jest członkiem i rząd premiera Mateusza Morawieckiego.

To on będzie teraz rozdawał karty w lokalnych szeregach PiS. Przejął tę pałeczkę od burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, który chyba bardziej skupił się ostatnio na sprawach miasta, a nie na polityce.

Z kolei pełnomocnikiem PiS w całym okręgu nr 30 (powiaty chrzanowski, oświęcimski, wadowicki, suski i myślenicki) został wójt Spytkowic Mariusz Krystian.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 16.07.2022 21:52

@kubaty Akurat w polityce i urzędach sprawdza się zasada, że im mniej ingerują tym lepiej, prosty przykład: zobacz na ostatnią wypowiedź premiera w sprawie ociepleń domów: ceny styropianu poszybowały w górę po tej wypowiedzi. Im mniej urzędnik robi tym lepiej, pracowity urzędnik chce się wykazać i przeszkadza zwykłym obywatelom. Drugi przykład: jakby urzędnicy się przykładali na 110% do sprawdzania idealnie ze specyfikacją, deklaracji za podatek od nieruchomości, to posypałyby się mandaty w co drugim domu.

kubaty, 13.07.2022 10:02

Dobra decyzja, najbardziej pracowity poseł został szefem! Brawo!

Koniczynka, 13.07.2022 09:30

Karierę polityczną zawdzięcza tylko i wyłącznie przez nazwisko. Bo o polityce to on nie ma zielonego pojęcia. Tyle w temacie.

tomekx, 12.07.2022 22:32

łubudubu łubudubu iech żyje nam prezes.Oto cały filip kaczyński