reklama

Tak przebiegała kampania w naszym regionie. Szydło, Jaki, Cieślak, Sowa, Thun i inni

, Polityka, Wiadomości, 24.05.2019 15:20, PG
Zobaczcie, jak to wyglądało.
Tak przebiegała kampania w naszym regionie. Szydło, Jaki, Cieślak, Sowa, Thun i inni

W najbliższą niedzielę (26.05.) odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, w których wybierzemy 52 posłów z Polski. W okręgu wyborczym obejmującym Małopolskę i Świętokrzyskie, do tej pory, do wzięcia było 7 mandatów.

Z Kęt startuje Dorota Niedziela (PO) i Daniel Kierpiec (KWW Kukiz’15) a z Przecieszyna Beata Szydło (PiS). I to tyle lokalnych akcentów. Nie przeszkodziło to jednak wielu politykom odwiedzać nasze okolice dość często, w ostatnim czasie. Nie ma co ukrywać, że te spotkania nie cieszyły się zbytnią popularnością.

I tak regularnie poseł Marek Sowa (PO), który w tych wyborach nie kandyduje, pojawiał się na rynku w Wadowicach, a w ostatnich dniach przedstawiciele lokalnej Koalicji Europejskiej (PO, PSL, Nowoczesnej, SLD i Zielonych) podpisali deklarację programową, m.in.: poseł Marek Sowa oraz kandydaci do PE: Bogusław Sonik (PO) Elżbieta Bińczycka (Unia Europejskich Demokratów).

na zdjęciu Elżbieta Bińczycka:na zdjęciu Bogusław Sonik:

na zdjęciu: od lewej radny powiatowy Sebastian Mlak, poseł Dorota Niedziela (PO) i poseł Marek Sowa (PO) na rynku w Wadowicach 2 maja, z okazji Dnia Flagi

Politycy na rynku rozdawali flagi. Przypomnieli mieszkańcom o Dniu Flagi Rzeczypospolitej Polskiej


Z kolei inna kandydatka Koalicji Europejskiej Róża Thun (PO) w Wadowicach wręczała okolicznościowe medale "Róża Europy" z okazji 15-lecia wejścia Polski do Unii Europejskiej dla osób, którzy wnieśli wkład w rozwój powiatu wadowickiego, w sferze biznesowej, społecznej oraz samorządowej, m.in.: firmie Maspex Wadowice, Wizan czy Czarny Groń.


Wicepremier Beata Szydło (PiS) wręczała medale wyróżnionym strażakom podczas „Dnia Strażaka” na rynku w Wadowicach oraz spotkała się wyborcami w domu Kultury w Kętach.


Na rynku w Wadowicach pojawił się również kandydat, poseł Adam Cyrański. Wadowic nie ominął także kandydat PiS Patryk Jaki, który spotkał się w wyborcami w hotelu „Podhalanin”. W tym samym miejscu spotkanie zorganizował także kandydat Konfederacji Konrad Berkowicz.


Kandydat PiS Michał Cieślak rozdawał ulotki na ulicach Andrychowa.


Kandydat Adam Jarubas (PSL) gościł na rynku w Kętach. Lider Wiosny Robert Biedroń wpadł na kremówki do Wadowic.Poniżej zestawienie zarejestrowanych list kandydatów na posłów do Parlamentu Europejskiego w okręgu małopolsko - świętokrzyskim.
Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tomacik, 25.05.2019 10:55

Widzę że artykuł napisała osoba która wie jak kierować masami przez sugestie w tytule. A fuj. Nie ładnie redaktorku

ChojnaZmiana , 24.05.2019 22:46

Masz @barte 100% racji, zobaczcie: Pani Andżela kazała nam przyjmować imigrantów a PIS się nie zgodził, Niemcy chcą drugi rurociąg z Rosją a PIS się nie zgadza, Izrael wspomina o reparacjach a PIS znowu na nie itd. Ja będę głosował na Koalicję Europejską bo uważam że oni nie będą stwarzać takich problemów i znowu inne państwa nas polubią.

sowa, 24.05.2019 22:29

Dzięki PISowi Polska wstaje z kolan.Przestajemy być kolonią.

ChojnaZmiana , 24.05.2019 22:18

Pamiętajcie że aby wrócił do kraju taki dobrobyt jaki był przez 8 lat rządów PO musimy iść i na nich zagłosować. Wtedy Niemcy znowu nas polubią i będziemy mogli śmiało jechać tam do pracy.

xpek, 24.05.2019 19:16

byle nie na pisiorów

JerzyO, 24.05.2019 16:28

Proponuję bojkot tych firm które otrzymały Róże Europy od volkzdojcza Von coś tam !

ChojnaZmiana , 24.05.2019 15:25

Zagłosuję na Panią Róże Marię Barbarę Gräfin von Thun und Hohenstein gdyż ona dba o dobre relację z Niemcami którym tyle zawdzięczamy.