reklama

Tajemniczy wyjazd władz Andrychowa

, Polityka, Wiadomości, 27.07.2022 07:24, GM
Delegacja z magistratu w Andrychowie na wyjeździe.
Tajemniczy wyjazd władz Andrychowa


W środku wakacji władze Andrychowa z burmistrzem Tomaszem Żakiem na czele przebywają w kilkudniowej zagranicznej delegacji. Nieoficjalnie dowiadujemy się, że wyjazd obejmuje pobyt w Niemczech, Szwajcarii, ale także Włochy. Po co tam pojechali?

Kiedy we wtorek (26.07) zapytaliśmy o to w magistracie, nasi rozmówcy nabrali - delikatnie rzecz ujmując - wody w usta. A co tu ukrywać i niepotrzebnie snuć domysły? Zamiast powiedzieć po co i dlaczego, bo przecież praca samorządowców powinna być transparentna, napotkaliśmy na ścianę milczenia. Agnieszka Gierszewska, dyrektor biura burmistrza, obiecała że po południu oddzwoni z odpowiedzią, ale nie oddzwoniła.

Niestety, od pewnego czasu tzw. polityka informacyjna andrychowskiego magistratu szwankuje, a władze miasta najchętniej wypowiadają się tylko w propagandowych urzędowych mediach - w radiu czy nowinach andrychowskich, bo tam nikt trudnych pytań nie zadaje, a wszystko jest pięknie i cudownie. Tak samo, jak (choć to inna polityczna barykada)... w wiadomościach TVP z przekazem rządowym.

Niemniej, czekamy na odpowiedź.


Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wyjazd może mieć związek z planami władz Andrychowa dotyczącymi budowy w okolicy Białej Drogi zakładu termicznej utylizacji odpadów. Ta sprawa wzbudza w Andrychowie spore kontrowersje. Zwłaszcza wśród radnych opozycji z PiS, którzy krytykują pomysł burmistrza co do budowy takiego zakładu.

O co chodzi z tym zakładem zakład utylizacji odpadów? Wcześniej informowano, że to ma być nowoczesne i innowacyjne przedsięwzięcie. Śmieci z Andrychowa i okolicznych gmin byłyby transportowane do tego zakładu i tam utylizowane metodą zgazowywania. Dzięki tej metodzie można pozyskiwać ciepło dla miasta oraz energię elektryczną z wodoru i wykorzystywać później prąd jako paliwo do np. ekologicznych autobusów komunikacji miejskiej.

Opozycja przedstawia całe przedsięwzięcie jako „spalarnię” (choć to nie spalarnia). Radni PiS obawiają się zagrożenia dla środowiska. Władze miasta zapewniają, że to absolutnie ma nie być spalarnia, a nowoczesny zakład, w którym nie odbywa się spalanie tylko „utlenianie bez płomienia”, a z którego można pozyskać energię.

Tyle nieoficjalnie. Do tematu powrócimy, jak tylko pojawią się nowe informacje co do powodów wyjazdu.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 29.07.2022 19:00

https://www.wadowice24.pl/nowe/pieniadze/19182-w-andrychowie-wylacza-cieplo-i-prad-elektrocieplownia-ma-juz-plan.html

Kola, 27.07.2022 14:06

Tomuś twoj czas sie kończy. Obecny burmistrz to krętacz.

FeelFree, 27.07.2022 12:55

Skompromitowana wielokrotnie i coraz bardziej władza lokalna w akcie desperacji wchodzi coraz głębiej w fazę żakoizmu konspiracyjnego... Historia podobna do losów Betelgezy. Pytanie nie brzmi CZY, ale KIEDY ?

bot, 27.07.2022 11:31

https://www.tvp.info/61509971/cukier-w-polsce-potezne-zapasy-ale-wysokie-ceny

bot, 27.07.2022 11:29

https://pl.wikipedia.org/wiki/Efekt_owczego_p%C4%99du

Zakolog, 27.07.2022 09:53

Nasz Tomuś i jego ekipa, choć nie są laureatami konkursu na samorządowego bystrzaka dekady, to już wiedzą, że to jest koniec! Ten koniec nawet intuicyjnie czują radni- tłuki, ale oni jeszcze próbują walczyć o swoje przetrwanie i powoli, na razie dyskretnie zaczynają odcinać się od Tomusia. Dla pracowników urzędu to jest właśnie ten moment, aby zacząć kwieciście mówić radnemu Kubieniowi dzień dobry i komplementować radną Alicję. Oczywiście nie zaszkodzi również próbować łechtać ego radnego Mikołajka. Ale dla mieszkańców, szczególnie tych ambitnych i wykształconych również coś jest. Już dziś można na pewno wskazać stanowiska do nowego rozdania, takie jak nowy dyrektor GZO, dwóch zastępców burmistrza, kliku kierowników wydziałów, prezesa elektrociepłowni i członków jej rady nadzorczej, kilku dyrektorów szkół, redaktora naczelnego Nowin Andrychowskich, nawet stawiałbym na komendanta Straży Miejskiej i nową obsługę prawną. Będą też nowe funkcje kooperacyjne, czyli lukratywne umowy z Urzędem Miasta dla architektów i innych specjalistów. Nawet jestem pewien, iż ta pani architekt, która wzięła umowę na 100 tysi za halę sportową w Targanicach, sama honorowo zrezygnuje z tego zlecenia, co umożliwi wyremontowanie tej szkolnej hali właśnie za te 100 tysi. Młodzi wykształceni, przedsiębiorczy mieszkańcy Andrychowa, nadchodzi rzadki w historii moment przekształcenia systemu, dający możliwość przeskoczenia kilku szczebli na drabinie stratyfikacji społecznej – nie przegapcie go ! Osobiście najbardziej będzie mi brakowało radnej Ewy i radnego Staszka, oni dawali mi najwięcej rozrywki.

Koniczynka, 27.07.2022 09:07

tomekx nie ma takiego słowa #se# w języku polskim. A swoją drogą PiS tak rządzi że cukier w Polsce jest po 5-8zł a w Niemczech po około 3.79zł w przeliczeniu na złotówki. I miliony ton cukru jest w sklepach a w Polsce puste półki lub limity 3kg na osobę. Brawo PiS.

tomekх, 27.07.2022 08:56

A co ty Koniczyno masz do gadania ? idź se lepiej pooglądać Obajtka w TVPIS

Burakz wiejskiej , 27.07.2022 07:51

nie ma to jak zabawić na krzywy ryj żaku, co nie ?

Koniczynka, 27.07.2022 07:49

Żadnej utylizacji i milionów ton odpadów śmierdzących w Andrychowie nie będzie!!! Mieszkańcy w życiu na to nie pozwolą. Burmistrz i jego koledzy są zbyt pewni siebie. Mieszkańcy już mają tego dość. Miliony złotych wyrzucone w błoto w strefę, pańską górę, śmieszny staw anteckiego, elektrociepłownie, mur oporowy na którym nigdy nie będzie zakładu pracy. To musi się skończyć tak dalej być nie może!!! Dni Andrychowa co rok upchane na Mickiewicza a stadion stoi pusty pozamykany na kłódkę jakby to był obiekt FC Barcelony. A nie przepraszam teraz zdobiono tam parking dla basenowiczów. Jeszcze mogli pasy wymalować i parkomat zamontować.

tomekx, 27.07.2022 07:18

Pojechali to wrócą