Szykuje się ostra walka o władzę

, Polityka, Wiadomości, 16.09.2014 10:10, (red)
W Kalwarii Zebrzydowskiej zapowiada się ostra walka o władzę. O stanowisko burmistrza powalczy prawdopodobnie aż pięciu kandydatów!
Szykuje się ostra walka o władzę

Wydaje się, że urzędującemu o 4 lat burmistrzowi Kalwarii Zbigniewowi Stradomskiemu (Komitet Wyborczy Wyborców Zbigniewa Stradomskiego Gmina-Wspólne Dobro) będzie trudno o reelekcję. Ma sporo przeciwników. Gmina jest mała, ale o stanowisko burmistrza powalczy prawdopodobnie aż pięciu kandydatów.

 

Oprócz Z. Stradomskiego, którego popiera także PiS, o władzę ponownie powalczy były burmistrz Kalwarii Augustyn Ormanty (PSL). Rządził gminą przeszło 20 lat, 4 lata temu przegrał ze Stradomskim. Teraz będzie chciał się zrewanżować.

 

W wyborach na stanowisko burmistrza Kalwarii wystartują prawdopodobnie również Zbigniew Kochan z KWW Niezależni, Tadeusz Stela z KWW Wszystko dla Gminy oraz Józef Brynkus z KWW Mieszkańcy Razem. Ten ostatni swego czasu bez powodzenia walczył o stanowisko wójta gminy Wieprz w powiecie wadowickim.

 

To na razie tylko nieoficjalne kandydatury. Termin zgłaszania kandydatów na burmistrza mija 17 października.

 

O wyborach w innych miastach:

Wadowice: Ewa Filipiak znowu wygra? Ma sporą konkurencję

Andrychów: Kubień złożył rezygnację z PiS. Idzie na starcie z Pietrasem i Żakiem

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy