reklama

Szpital finansowo na minusie, ale jednak i tak z dużo mniejszym niż zakładano

, Polityka, Wiadomości, 27.03.2021 16:40, PG
Straty nie opiewają 5 mln zł, a na 1 mln zł.
Szpital finansowo na minusie, ale jednak i tak z dużo mniejszym niż zakładano

Na ręce radych trafiło sprawozdanie finansowe Szpitala Powiatowego w Wadowicach za 2020 rok. Wynika z niego, że poprzedni rok zamknął się stratą w wysokości 1 158 109, 36 zł a w planach było, że zamknie się 5 378 000, 00 zł.

Z czego to wynika?

Jak czytamy w raporcie: głównym czynnikiem powodującym takie zmiany jest wykonanie z lekkim przyrostem planowanego poziomu przychodów, przy niewykonanym planie kosztów. Znaczącym aspektem mającym wpływ na sytuację ZZOZ Wadowice są zmiany organizacyjne związane z pandemią wirusa COVID-19, które wpłynęły zarówno na koszty jak i przychody szpitala.

W ramach dotacji z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej oraz od Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego szpital do zwalczana pandemii zakupił m.in. dwa ambulanse wraz z wyposażeniem, 4 kardiomonitory z centralą monitorującą, skaner do aparatu RTG przyłóżkowego, urządzenie do wspomagania klatki piersiowej, respirator, łóżko intensywnej terapii, tor wizyjny.

Podpisano też umowę na dostawę cyfrowego aparatu RTG.

Z kolei z własnych środków szpital zakupił także do laboratorium komorę laminarną BIO, zestaw do wirowania, lampy bakteriobójcze a na oddziały covidowe – cztery aparaty do wysokoprzepływowej terapii tlenowej.

W związku z pandemią szpital zrezygnował na razie z malowania i modernizacji bloku operacyjnego i termomodernizacji budynków ZZOZ.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 27.03.2021 22:08

No i jeszcze 1,7 mln kosztów przegranego procesu chyba ze powiat zaplaci

cath, 27.03.2021 22:06

Kreatywna księgowość czy fakt ze ryczałt wypłacono a pacjentów było znacznie mniej ale zgodnie z wytycznymi NFZ kontrakt należy wykonać do 30.06.3021.W ub.roku NFZ nie wymagał wykonania kontraktu tylko wypłacał co m-c 1/12 kontraktu z zastrzeżeniem ze należy go wykonać do 30.06.3021.Pacjenyow nie było to koszty mniejsze ale za rok może się okazać ze strata jest znacznie większa.