Strefa ekonomiczna w Andrychowie. Czy budowa zakończona? Jest problem

, Polityka, Wiadomości, 11.06.2019 20:15, PG
Termin minął, a prace nie zostały zakończone. Od dłuższego czasu tam się nic nie dzieje.
Strefa ekonomiczna w Andrychowie. Czy budowa zakończona? Jest problem

Od ponad roku trwa w Andrychowie budowa strefy ekonomicznej. Mimo, że prace jeszcze się nie zakończyły sprzedano niektóre działki.

Budowa miała zakończyć się w styczniu, jednak przedłużono termin do końca maja. Czy jednak wszystko jest już gotowe? Raczej nie, bo teren ten dalej wygląda jak plac budowy.

Jak widać na zdjęciach przesłanych nam przez Czytelnika Wojtka mur oporowy po deszczach nie wytrzymał napory gruntu. Droga również jest nie dokończona, w nie najlepszym stanie.

Niektórzy zastanawiają się czy taka wielomilionowa inwestycja ma w tym miejscu rację bytu? Jest to trudny teren położony na skarpie i w przyszłości może dać to o sobie znać. Nie ma co ukrywać, że racjonalność tej inwestycji jest zastanawiająca.

Koszt robót budowlanych wraz z dokumentacją projektową wynosi 13 mln zł. W strefie ma powstać kilka zakładów pracy. Gmina chce sprzedać wydzielone działki potencjalnym pracodawcom, którzy mają stworzyć 500 nowych miejsc pracy.

Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum z firmą TOMBET Tomasz Gwóźdź jako liderem. Do strefy doprowadzono media oraz wybudowano ścieżki dojazdowe.foto: Wojtek

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 13.06.2019 18:09

Matematyka mówi krzywo a mądrość burmistrza ???? HAHAHHAhahahahahawhahahahaaa

ChojnaZmiana , 12.06.2019 08:12

Nie wątpcie pisiory w mądrość Pana Burmistrza !!!

Maniek, 12.06.2019 06:28

Pieniądze zostały wyrzucone w błoto. Tylko wariat kupi tam działkę. Już jeden zakład miał problem z tą skarpą co można zauważyć jadąc ulicą Przemysłową.

Keson, 11.06.2019 20:33

Tak ale takie same dzilki w Wieprzu sa 10 razy tansze i na plaskim

miki, 11.06.2019 20:16

Najważniejsze, że gmina odkupiła ten teren od "przedsiębiorców". Forsa się zgadza, a co zrobią z tymi działkami ewentualni nabywcy to już ich sprawa. Specjalna strefa ekonomiczna miała w Andrychowie rację bytu ale w czasach burmistrza Woźniaka. Ale w tamtych czasach po jednej stronie Krakowskiej grabili majątek AZPB i budowali supermarkety, a po drugiej stronie tworzyli iluzję wielkiego Daewo. Takie życie...

Turboplazmotron, 11.06.2019 20:15

Śmierdzi fuszerką i brakiem badań geologicznych.

Keson, 11.06.2019 19:28

No chyba , że to FUSZERA

Keson, 11.06.2019 19:27

To jest tylko natura ale jak powstaną duże zakłady to wszystko splynie do CMC