reklama

Stary szpital do rozbiórki. Wiemy, co powstanie w jego miejsce

, Polityka, Wiadomości, 20.07.2020 20:15, PG
Jest decyzja.
Stary szpital do rozbiórki. Wiemy, co powstanie w jego miejsce

Starostwo Powiatowe w Wadowicach już prawie dwa lata próbuje sprzedać dwa budynki: pawilon AB oraz budynek po oddziale zakaźnym wadowickiego szpitala. Do kolejno ogłaszanych przetargów nikt się nie zgłasza.

Jak się dowiadujemy, na ostatnim spotkaniu zarządu powiatu, które odbyło się w czwartek (16.07.) dokonano analizy technicznej ekspertyzy budynków i uznano, że powiat zrezygnuje ze sprzedaży tego miejsca.

Jak przekazuje nam wicestarosta Beata Smolec, w takim przypadku, zarząd postanowił podjąć działania zmierzające do przygotowania dokumentacji potrzebnej do rozbiórki budynków z jednoczesnym przygotowaniem materiałów wyjściowych do ogłoszenia konkursu na prace projektowe nowego budynku.

Na razie pomysł jest taki, żeby powstało tam tzw. centrum usług administracyjno – społecznych dla wybranych jednostek organizacyjnych powiatu. W założeniu mieściłby się tam np. urząd pracy, powiatowe centrum pomocy rodzinie czy ośrodek interwencji kryzysowej.

Nie wiadomo jeszcze z jakiego źródła ta inwestycja miałaby być finansowana.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy