Spotkanie opłatkowe Teraz Andrychów. Tak się rodzi nowa siła polityczna przed wyborami? [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 12.01.2018 15:20, red
Na spotkanie przyszło kilku radnych, którzy szukają dla siebie nowego miejsca przed wyborami.
Spotkanie opłatkowe Teraz Andrychów. Tak się rodzi nowa siła polityczna przed wyborami? [FOTO]

W czwartek (11.01) Stowarzyszenie „Teraz Andrychów” zorganizowało dla mieszkańców Andrychowa i okolic tradycyjne spotkanie opłatkowe.

W spotkaniu uczestniczyło ok 40 osób - przedstawicieli różnych środowisk. Na zaproszenie stowarzyszenia odpowiedzieli m.in. radni, którzy w ostatnich latach zmienili przynależność klubową czy też partyjną i szukają swojego nowego miejsca na lokalnej scenie politycznej przed jesiennymi wyborami samorządowymi: radni miejscy Maciej Kobielus i Zbigniew Rzadek (obaj zrezygnowali z komitetu burmistrz Andrychowa), radni powiatowi - szef stowarzyszenia Zbigniew Małecki i Jerzy Sikora (obaj zostali usunięci z PiS).

Byli także sołtysi, przedsiębiorcy, przedstawiciele kultury oraz zaproszeni goście. Wśród przybyłych gości byli również przedstawiciele Wadowickiej Izby Gospodarczej, Stowarzyszenia Wadowicka Inicjatywa Obywatelska, Klubu Gazety Polskiej z Andrychowa i Kęt.

Spotkanie otworzył prezes Stowarzyszenia Teraz Andrychów Zbigniew Małecki życząc wszystkim dobrego i spokojnego 2018 roku. Następnie uczestnicy złożyli sobie życzenia i tradycyjnie przełamali się opłatkiem.

Głównym tematem spotkania była - jak informują organizatorzy - ostatnio mocno krytykowana nowa komunikacja miejska w Andrychowie, a także poziom inwestycji na terenie gminy Andrychów.

„Spotkanie przebiegło w dobrej rodzinnej atmosferze. Na koniec organizatorzy Stowarzyszenie Teraz Andrychów oraz Prezes Stowarzyszenia Zbigniew Małecki podziękował wszystkim przybyłym gościom za udział w spotkaniu zapewniając o wsparciu Stowarzyszenia dla wszystkich inicjatyw obywatelskich na terenie Gminy Andrychów oraz relatywną pomoc w rozwiązywaniu problemów przedsiębiorców z którymi zwrócą się do Stowarzyszenia” - czytamy w informacji przesłanej do mamNewsa.pl przez organizatorów.
foto: Teraz Andrychów


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rzycan, 18.01.2018 21:41

Chciało by się zawołać w rytm Pana perkusisty ... Zlot "Chwiejnych Chorągiewek"

sportowiec, 18.01.2018 20:20

Nie wiem co powiedzieć ,to nie żart ale zmówię taką modlitwę. Panie Boże ,proszę chroń nas przed tymi ludźmi. Naprawdę mam nadzieję że nikt się nie poczuję urażony ,sam jestem katolikiem bardzo mocno wierzącym.

igor102, 13.01.2018 16:50

panie burmistrzu - trolle zgłaszają że na osiedlu od 6 tygodni nie świeci 60 lamp...wszystkie pewnie pod blokiem pana Kobielusa...podobno macie monitorek na którym widać wszystkie lampy w gminie - tak przynajmniej pan opowiadał....żartował pan ? aaaa, to nie ma sprawy....

Maksymilian, 13.01.2018 15:27

stan;ostatnio nie słuchałem ojca Rydzyka.Obserwując ostatnie poczynania opozycji jestem przekonany że jeszcze bardziej ogłupieli.Nie ma się co dziwić patrząc na działania zmierzające do zabijania nienarodzonych dzieci,Przecież niektórzy z nich chcieliby zniknięcia Polski z mapy Europy. Leczyć,leczyć,leczyć.Przecież to nie moja wina ,że jesteście niedorajdami.

marcin1970, 13.01.2018 10:12

Im większa katastrofa w zakolandii tym większa agresja klakierów nie tylko pod adresem tych którzy odeszli do Żaka, ale i każdego andrychowianina który nie składa hołdów. Jak go zwą andychowianie - „Stasiu z Daszyńskiego” (rodzynek wśród klakierów którzy nie są od nas) w powszechnej opinii przechodzi sam siebie tworząc i tworząc nowe nicki pod jakimi chwali się swoim chamstwem. Oj czują porażkę to rośnie agresja klakierów zakolandii.

wzroczyny16, 13.01.2018 08:12

igor 102: Jeśli wiesz gdzie mieszka burmistrz, to napisz odwążnie a nie zadawaj glupowatych - opartych o szemrane informacje pytań. W wolnym kraju każdy ma prawo spać z kim chce i gdzie chce - jedni spią pod mostem inni w parku. Podobno ponad trzy tysiące młodych ludzi z Andrychowa wyjechało na saksy, nikt się nimi nie interesuje - to jest wiekszy problem niż miejsce nocowania nie lubianego przez kilku troli pisomorsko katolivkich burmistrza. Staszek rezydent, gorol z macieja i inni też zameldowani są w swoich rodzinnych miejscowościach - zapytaj z kim i gdzie spi /spią - przejrzyj na małe od pijaństwa oczka, wytrzeźwiej i zanbierz się do jakiejkolwiek roboty - nawet społecznej a wyjdzie ci to na zdrowie.

wzroczyny16, 13.01.2018 07:39

igor 102: Jeśli wiesz gdzie mieszka , to napisz odwąznie a nie zadawaj glupowatych - opartych o szemrane informacje pytań. W wolnym kraju każdy ma prawo spać z kim chce i gdzie chce - jedni pod mostem inni w parku. Podobno ponad trzy tysiące młodych ludzi z Andrychowa wyjechało na saksy, nikt się nimi nie interesuje - to jest wiekszy problem niż miejsce nocowania nie lubianego przez kilku troli pisomorsko katolivkich. Staszek rezydent gorol z macieja i inni też zameldowani są w swoich rodzinnych miejscowościach - zapytaj go z kim i gdzie spi. burmistrza - przejrzyj na małe od pijaństwa oczka.

taranczako, 13.01.2018 01:52

Kilka tysięcy głosów ugrają w urnach. Po czym przerzucą je na obecny układ zarządzający w drugiej turze .... A słowa "zapewniając o wsparciu Stowarzyszenia dla wszystkich inicjatyw obywatelskich na terenie Gminy Andrychów" niestety nie odzwierciedlają rzeczywistości, chyba że od poniedziałku to się zmieni

stan, 12.01.2018 21:48

Maksek ! , Ty jednak jesteś namacalnym i ostatecznym potwierdzeniem tego, że „Ojciec Rydzyk powinien dostać Nagrodę Nobla z fizyki , bo udowodnił ,że fale radiowe przyciągają ciemną masę ! ” :- )

madzia, 12.01.2018 20:36

To przykre jak tzw. zakolandia atakuje każdego kto ma inne zdanie niż burmistrz. Pokazują klakierzy jak nisko upadli

Maksymilian, 12.01.2018 20:28

W Polsce jak widać jest wolność.Można działać w partiach,stowarzyszeniach itd.To że posłowie PO, Nowoczesnej stracili instynkt samozachowawczy nie powinno skłaniać ich zwolenników w Gminie Andrychów do podobnych zachowań.Zachowujcie się normalnie i nie dajcie pretekstu by odnieść wrażenie że w Gminie Andrychów PlaTWusy "zachorowały".Przykro to pisać ale wasze komentarze na to wskazują.

xpek, 12.01.2018 19:43

wsadź ze w d...pę to cba pisowski pajacu. póki co to wasze cba zatrzymuje pisowskich senatorów .widocznie oni robią większe wałki a co to dopiero będzie jak PIS odsunięty zostanie od władzy. wqtedy dopiero wszystko ujrzy światło dzienne. czekam aż dojdą do ryżyka bo tam podobno z szyską niezłe wałki robili z publicznymi dotacjami buhahahahaha

igor102, 12.01.2018 19:24

trollowi polecam melisę na uspokojenie - ilość błędów zatrważająca...nie jest dobrze

igor102, 12.01.2018 19:22

CBA....te trzy literki śnią się co niektórym po nocach...;-)))

wzroczyny16, 12.01.2018 19:18

igor 102 kogo wtakim razie ty sam jesteś włsnością? kogo reprezentujesz? - głupota nie boli ale szkodzi innym. Nic mnie nie łączy z dworem żakolandii - sam jesteś głupawym trolem i chyba nikt kto czyta twoje wypociny od kilku lat nie wie o co w chodzi bazgrajacemu.Pamietam czsy,że takiue trole jak ty kiedyś pisały palcem na drzwiach miejskiego szaletu - dzięki cywilizacynym pstępom przenieśli się taraz do sieci internetu.

igor102, 12.01.2018 19:16

a gdzie mieszka burmistrz Andrychowa ??? TAJEMNICA PAŃSTWOWA ;-))) ...biedny,żałosny trollu

stan, 12.01.2018 19:15

W prostych słowach " Ja jestem przeciwnikiem PIS nie tyle ze względów politycznych , ile estetycznych. To brzydka partia, popełniająca brzydkie uczynki, posługująca się brzydką retoryką i wreszcie złożona w dużej mierze z ludzi o brzydkich twarzach, które prawdopodobnie są odbiciem stanu ich duszy. Oni nie mają przyzwoitości, nie tylko politycznej , ale też osobistej . "

wzroczyny16, 12.01.2018 19:10

Mnie się wydaje,że Małecki dalej mąci w rozumie andrychowian, przecież mieszka w Barwałdzie - co prawda radnym powiatowym może być, ale fakty są takie a nie inne - Kobielus o tym krętactwie dobrze wiedział i wie. Coś tu nieładnie pachnie panowie szukający sposobu na udawanie bycia radnym. To nie od opcjii politycznej zależy jakość pracy radnego panowie i panie - więcej rozsądku mieszkańcy nie dadzą się już tak łatwo omamić obiecankami. Przecież by zrealizować te zadania które zostały już rozpoczęte potrzeba conajmniej całej kadencji - co zmienicie? z jakich zadań zrezygnujecie? -oczekuję na logiczną odpowiedź. Parking przy bloku Kobielusa jest ważny ale nie najważniejszy dla tak wielkiego osiedla, gdzie podobno mieszka około 10 tysięcy ludzi a ze dwa codziennie odwiedza osiedle. Pozdrawiam.

igor102, 12.01.2018 19:01

Mechanizm kozła ofiarnego polega na tym, iż grupa społeczna w momencie kryzysu, dezintegracji czy zagrożenia, by powrócić do stanu utraconej równowagi, obiera sobie ofiarę, która staje się obiektem zbiorowej agresji całej grupy....burmistrzowi pali się grunt pod nogami...stąd wysyp trolli atakujących i bluzgających na wszystkich mieszkańców i radnych którzy mają inne zdanie...grupa ta na kozła ofiarnego wybrała radnego Kobielusa ...okazuje się że za ledy udające lampy w całej gminie jest odpowiedzialny radny Kobielus....droga żakolandio - brzydko się bawicie,w listopadzie ten wasz Titanic i tak zatonie....szkoda tylko tych ośmiu zmarnowanych dla mieszkańców lat ;-(((

igor102, 12.01.2018 18:16

przecież te zdziskowe trolle są głupsze od posłów Nowoczesnej ....a to nie lada wyczyn...Brawo wy !!!

rafi, 12.01.2018 16:29

Dlaczego przez 3lata Kobielus nic nie zrobil dla swojego okregu,byl przeciwko inwestycjom na wlokniarzy i metalowcow,od 6tygodni na lenartowicza nie swieci sie okolo 60lamp chodnikowych,wiec Kobielusie albo rusz dupe i weź sie do roboty albo wypad z Rady,a Malecki jest smieszny tyle warty ze nawet pisiory go wywalily.

zandrychowa, 12.01.2018 16:11

ci panowie powinni założyć stowarzyszenie pod nazwą Stowarzyszenie Jeszcze Radnych a tak na serio to panowie weźcie się w końcu do roboty bo od 3 lat nieznane są efekty waszej działalności radnego

Izik, 12.01.2018 16:02

No proszę... towarzystwo wzajemnej...

Starybrat, 12.01.2018 15:54

Z tonącego okrętu...