reklama

Sołtysi będą zarabiać więcej

, Polityka, Wiadomości, 10.12.2019 14:00, red
Władze gminy Andrychów proponują podwyżkę diet.
Sołtysi będą zarabiać więcej

Na najbliższa sesję Rady Miejskiej trafi projekt uchwały w sprawie podwyżki diet sołtysów w gminie Andrychów.

Obecnie każdy sołtys. Otrzymuje 750 zł diety, która ma stanowić rekompensatę wydatków wynikających z pełnienia obowiązków: wydatki na paliwo itp. Burmistrz proponuje, aby od stycznia dieta wynosiła 1000 zł. Decyzja należy do radnych

Sołtysi w wioskach mają pełnić funkcje pośrednika między mieszkańcami a władzami gminy. To oni powinni zabiegać o inwestycje i pomagać w ich przygotowaniu, choćby na etapie uzgodnień niezbędnych do remontów dróg czy chodników.

Kilka miesięcy temu odbyły się wybory sołtysów na kolejna kadencję. Niewielu było chętnych do pełnienia tych funkcji. W kilku sołectwach zgłosili się tylko urzędujący sołtysi – choć prawo starty w wyborach miał każdy pełnoletni, spełniających niezbyt wymagające kryteria, mieszkaniec. Największy problem z wyborem sołtysa były w Targanicach, gdzie przez wiele miesięcy nikt nie zgłaszał się do pełnienia tej funkcji. Ostatecznie sołtysem został dotychczasowy sołtys Adam Kowalczyk, choć pierwotnie nie chciał już kandydować.

na zdjęciu sołtys: Brzezinki Stanisław Prus, a w tle sołtys Roczyn Władysław Żydek


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

troll, 11.12.2019 17:27

@tomasz2. coś ci się porąbało w komentarzu. Przecież Zbyszek Rzadek nie jest sołtysem. Więc jego to nie dotyczy. Przeproś jeśli masz honor. A z drugiej strony to o wiele lat za póżno.

tomasz2, 10.12.2019 23:54

mam nadzieję że po podwyżce diety sołtysi chętnie będą chodzić po ludziach i mówić że podwyżka cen śmieci była konieczna. Jakoś Burmistrzowi trzeba się odwdzięczyć. Panie Rzadek, Panie Prus, Panie Żydek, Panie Kowalczyk itd. do dzieła!!!!

tomasz2, 10.12.2019 23:52

bardzo dobry pomysł. Dla ludzi 20 złotych od osoby podwyżki za śmieci (chociaż wystarczyło do 17,5 żeny bilansowało sie?). Dla sołtysów podwyżka diety.