reklama

Sesje Rady Miejskiej w Andrychowie. Będą skargi do wojewody

, Polityka, Wiadomości, 02.05.2021 19:30, PG
Trudna relacja Romana Babskiego i Krzysztofa Kubienia.
Sesje Rady Miejskiej w Andrychowie. Będą skargi do wojewody

Relacja byłego przewodniczącego Rady (obecnie radnego) Krzysztofa Kubienia z przewodniczącym Romanem Babskim jest trudna i pełna emocji od początku tej kadencji.

K. Kubień został wybrany na przewodniczącego jednomyślnie, ale utrzymał się na stołku zaledwie pół roku. Radni wspierający burmistrza podczas jednej z sesji stwierdzili, że go odwołają i im się udało. Na przewodniczącego wybrali sobie związanego ze środowiskiem burmistrza, Romana Babskiego (zresztą przewodniczącego całej zeszłej kadencji).


Każda sesja tej kadencji obfituje w przepychanki tych dwóch polityków (oboje są nauczycielami w andrychowskich szkołach), które wielokrotnie opisujemy na portalu mamNewsa.pl.

Niezapomniane cytaty w stylu: „Dam panu ponosić ten łańcuch, żeby pan się przyzwyczaił', „koalicja nie bo nie” czy liczne „kpiny”, „żenady” i tego typu określenia są na porządku dziennym. Tak jak i odbieranie głosu radnym.

Podczas ostatniej sesji Rady, która odbyła się 29.04.2021 roku było podobnie. – Jesteś pan żałosnym człowiekiem. Weź się pan rozbecz – mówił K. Kubień do R. Babskiego.

Radny K. Kubień zapowiedział, że złoży skargę do wojewody małopolskiego na system prowadzenia sesji i odbieraniu radnym głosu.

Z kolei przewodniczący R. Babski również przekazał że złoży skargę.


Przykłady: andrychowskich debat:

Każdy ma swoją prawdę o rządach w Andrychowie

Żenada, kpina, guru, wygarnianie i wiele innych... Tak wyglądają dyskusje na andrychowskich sesjach

'Dam panu ponosić ten łańcuch, żeby pan się przyzwyczaił', czyli obrady andrychowskich radnych

Andrychowski spór o sztandar. Radny: "Komu i dlaczego przeszkadzał sztandar na Mszy Świętej"

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 04.05.2021 16:52

Raczej miasto utkane z interesów. Ale, jak widać, niekoniecznie z interesu wszystkich Mieszkańców.

Mgr Ahrańczyk, 04.05.2021 14:44

Najpierw gmina stawiała na turystykę i rekreację, program wymiany starych kotłów w domach, gazowe turbiny w elektrociepłowni ( czy tu chodziło rzeczywiście żeby nie truć/nie smrodzić czy tylko o to żeby wymienić turbiny i kar nie płacić? ) a teraz duża instalacja utylizacji odpadów. Dosyć chaotyczna wizja rozwoju gminy. Miejsce utkane z abstrakcji?

FeelFree, 03.05.2021 21:19

PODSUMOWANIE PRASOWE WEEKENDU MAJOWEGO dla OBYWATELI gminy Andrychów: Jeśli nie chcecie mieć w zasięgu swojego nosa smrodu ze spalarni i sortowni śmieci nie nadających się do recyklingu, oraz jeszcze większych korków w mieście z powodu ciężarówek zwożących śmierdzące śmieci z połowy Małopolski do Waszego miasta to jest to być może OSTATNI moment na rozpoczęcie składania: PETYCJI, PROTESTÓW, SKARG, WNIOSKÓW O REFEREDNUM przeciw uzyskaniu zgody na lokalizację na terenie gminy zakładu termicznego przetwarzania odpadów czyli SPALARNI. W czasie trwania ostatniej sesji rady miejskiej Wasz burmistrz był nieobecny przy omawianiu jego pomysłu. MILCZENIE OZNACZA Waszą ZGODĘ na to wszystko, na co tak bardzo liczy burmistrz Tomasz Ż. oraz wiceburmistrz Mirosław W. wraz ze swoim zaślepionymi radnymi i Mieszkańcami innych gmin, którzy chętnie podarują Wam swoje śmieci. Pisma należy kierować na adres Rady Miejskiej w Andrychowie, ponieważ na Wasze szczęście potrzebne jest w tej sprawie jeszcze głosowanie Radnych, a są też Radni, którzy dbają o interes WSZYSTKICH Mieszkańców Andrychowa i chętnie wysłuchają WASZYCH opinii. Potwierdzenie złożenia pism należy zachować, gdyby oryginał gdzieś przypadkiem utknął, zagubił się lub padł ofiarą radzieckich hackerów ;-)

Turboplazmotron, 03.05.2021 16:54

@cath. Ogólnie wiadomo że bez gospodarki o obiegu zamknietym nie pozbędziemy się problemów z odpadami. A społeczeństwo typu „weź-wyprodukuj-wyrzuć" musi się zmienić bo inaczej żadna spalarnia nie rozwiąże problemu. Gmina Andrychów produkuje tak mało śmieci, że nie ma ekonomicznego uzasadnienia dla Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów w tej lokalizacji, chyba że będą tu przywożone śmieci z całej małopolski zachodniej , co będzie bardzo uciążliwe dla mieszkańców.

FeelFree, 03.05.2021 16:51

@cath - segregacja, kompostowanie i cała długa litania możliwości. To co zostanie można i nawet spalić, o ile zostanie tego mało, wskutek właściwej segregacji. I spalarnie, póki co są po prostu złem koniecznym. Fatalnym pomysłem jest natomiast ściąganie do nas śmieci z okolicy, czyli skala pomysłu. Jeśli już palić to swoje... To i tak o wiele mniejsze zło niż spalanie ich w domowych piecach na wsiach. Poza tym pozostaje kwestia lokalizacji; są gminy, gdzie nie ma z tym większego problemu. A pomysł wójta jest aby spalać śmieci 2 kilometry od parku krajobrazowego, od zrewitalizowanego stawu, od Pańskiej Góry, od centrum miasta i gminy, od miejsca gdzie są ogródki działkowe jeszcze bliżej!!! Odbyłem w ostatnich dniach wizję lokalną w okolicy spalarni, śmietnisk, zakładów chemicznych i powiem jedno: śmierdzi. To tak jak z filtrami w tych dwóch kominach nad odlewnią na tyłach WSW, pewnie są, normy spełnione, a czasem tak śmierdzi, że trudno oddychać. Fajnie jak w dobrą stronę wiatr wieje, wtedy można udawać, że nie ma problemu. P.S. nagroda czeka

FeelFree, 03.05.2021 16:41

@Zakolog - właśnie tego się obawiam... no cóż. Myślę, że Pani Alicja lubi dobrą kawę, ale nie wie pewnie gdzie i kiedy można się jej w dobrym towarzystwie napić. @Achanioł Michał - uświadamiać i prowadzić dywagacje na kilka ruchów naprzód to z mojego punktu widzenie nie histeryzowanie, ale rozumiem Twoje intencje ograniczające nadmiarowe reakcje. Droga przez NSA jest moim zdaniem niepolecana. Tak jak było ze szkołą chociażby. Bo jeśli wcześniej nikt nie podejmie skutecznych działań, to niby kto pójdzie do NSA, i ile to będzie trwało. Postępowanie przed NSA nie wstrzymuje następstwa pewnych zdarzeń. Gra toczy się o wiele, bo jeśli nie będzie kasy na beztlenowy reaktor Tytusa, Romka i Atomka metodą zimnej quasi-fuzji (a pewnie nie będzie) to zostanie legalna LOKALIZACJA, którą można sprzedać komuś kto chce zrobić śmieciowy biznes i na tym zarobić. Nie patrząc na dobro mieszkańców, lecz na zysk bez oglądania się na środowisko i wielki smród; w myśl zasady, że pieniądze nie śmierdzą. P.S. adres [email protected] stał się z powodu konkursu na rozszyfrowanie skrótu AEC ogólnodostępny.

Archanioł Michał, 03.05.2021 16:21

@Zakolog oczywiście było" o tym pisane wiele razy i na rożne sposoby" ale ten wpis jest jednym z lepszych- ROZJAŚNIAJĄCYCH. @FelFree nie pisałem nic nie robić, tylko NIE HISTERYZOWAĆ ;). Monitorować i prowadzić prostą akcję edukacyjną PROSTĄ Panie kolego, a nie tam jakieś rozważania o fuzjach i tlenach ;). @Zakolog proszę mnie poprawić : każdy plan zagospodarowania może byc zaskarżony i przejść do życia/nieżycia po całym procesie kończącym się na NSA. Takie moje założenie, może błędne? Tak czy siak proszę Freudem przeczytać wpis @ nie bo nie : ""zawsze kopie w trudnej sytuacji" ... TRENEREM też Pan takim jest ? Kopie Pan po przegranej swój zespół ??? kopie kiedy wynik meczu nie jest po Pana myśli ??? " Dla mnie walka już jest w parterze. Teraz efektowny WÓZEK i na ŁOPATKI :)

cath, 03.05.2021 16:14

Nikt nie chce spalarni ,każdy chce eko ,sarenki za płotem tylko ze każdy produkuje smieci.I co z nimi zrobić? Macie jakieś pomysły czy tylko nie bo nie.Budowa czegoś eksperymentalnego za duża kasę to tez może być niezły wałek bo już przerabialiśmy podobne pomysły, które nie wypaliły choć znacznie tańsze były np.oczyszczalnie trzcinowe.

Zakolog, 03.05.2021 15:17

@FeelFree To oczywiście jest trudna sprawa. Obecnie jesteśmy na etapie studium zagospodarowania, czyli rzeczywiście nic się nie dzieje. Ale jeśli tłuki przegłosują zmianę planu zagospodarowania, a przegłosują, bo sam widzisz, że głosują nawet projekty za które mogą pójść siedzieć. To wtedy sprawa jest przegrana i nic się nie da zrobić. Po zmianie kwalifikacji terenów, prawo będzie chronić inwestora i wtedy nie pomogą nawet uliczne protesty. W mojej ocenie Żak z Wasztylem obiecali jakiemuś inwestorowi z branży śmieciowej lokalizację dla jego inwestycji, którą tenże musi wskazać we wniosku o dofinansowanie i dlatego oni nie odpuszczą i doprowadzą do zmiany planu zagospodarowania. A my co ? My możemy jedynie apelować do społeczeństwa, aby zainteresowało się tą spalarnią i powzięło wiedzę o konsekwencjach posiadania w swoim mieście takiej spalarni.

FeelFree, 03.05.2021 14:28

@Zakolog - masz rację, pisaliśmy już o tym wiele razy, na różne sposoby. Natomiast: co należy zrobić, aby w Andrychowie nie powstała spalarnia? Pytam poważnie. Obecnie tylko to mnie interesuje. Bo kwestia strefy się wyjaśni za jakiś czas. Część innych decyzji jest już nieodwracalnych lub trudnych do odwrócenia i szkoda na to tracić czasu lub pieniędzy. Bo Archanioł Michał, jeśli dobrze zrozumiałem uważa, że wystarczy nic nie robić... ? Ja wręcz przeciwnie. Już dawno powinny pójść petycje obywateli gdzie się tylko da, aby dać do zrozumienia, że nie chcemy spalarni przy Mc Donaldzie, cmentarzu, hipermarketach, czy co to tam jeszcze ma powstać na tym osuwisku przyrządzonym za nasze pieniądze... Na razie BIERNOŚCIĄ akceptujemy kolejne poczynania wójta w kwestii powstania SPALARNI w mieście.

Zakolog, 03.05.2021 14:13

To nie jest konflikt osobowości, czy też wyostrzonych charakterów, to nawet nie jest w ogóle konflikt, to jest odmienny sposób widzenia tego samego zjawiska. Radny Kubień wraz z radną Studniarz i radnym Mikołajko z uporem próbują doprowadzić do dyskusji opartej na faktach, aktualnej wiedzy, doświadczeniu specjalistów, ocenie realiów. Natomiast przewodniczący Babski z równą stanowczością na każdej sesji zwraca się do radnej Studniarz słowami : Pani Alicjo, ale po co pani ta wiedza, te specjalistyczne szczegóły, przecież my tutaj tego nie rozstrzygniemy. Te słowa odbijając się od magistrackich murów tworzą echo, które nam mówi : Pani Alu na to szkoda czasu, nawet gdyby Pani zorganizowała tutaj konferencję z najlepszymi specjalistami, to te moje tłuki i tak niczego nie zrozumieją. Proszę mi uwierzyć byłem przy kwalifikacji kandydatów na tłuki, gdyby kandydat wykazywał choć śladowe ilości krytycyzmy, to Burmistrz skreśliłby go od razu. To są nasze konie pociągowego, którym Burmistrza za każdym razem osobiście zakłada klapki na oczy. Pani Alu naprawdę szkoda czasu, lepiej napić się kawy i sobie kulturalnie porozmawiać. Zapraszam na kawę, mam tą lepszą z tego ekspresu od Kubienia.

rumcajs, 03.05.2021 12:57

Nauczyciel powinien się elokwentnie wypowiadać, a nie jak prostak.

FeelFree, 03.05.2021 12:40

Z niecierpliwości czekam na zamieszczenie w sieci retransmisji z ostatniej sesji. Pada tam kilka "pereł" z ust wice, godnych zamieszczenia w sieci dla uświadomieniu ludowi, kto zawiaduje naszą gminą. Aż, szkoda byłoby je przekręcić i cytować z pamięci. Natomiast należy mieć wg mnie na uwadze, że w trakcie tych sesji, dyskusji i pyskówek drugoplanowy obecnie bohater - książę Żaktorn jeździ po Warszawach aby Andrychów został wpisany na listę lokalizacji dla SPALARNI, bo bez tego nic się uda zrobić; czyli podobnie jak z SP3 "nie spoczniemy..." oraz "wszystkie chwyty dozwolone". Aha, Zakolog: oczywiście masz rację, natomiast przypominam, że co prawda do zmian dochodzi dzięki pojedynczym umysłom, ale zdolnym zawładnąć duszą tłumu...

FeelFree, 03.05.2021 12:21

@NIE bo NIE - mam tylko jedno pytanie: czy sygnowane nick-iem NIE bo NIE posty są rozliczane wierszówką, czy też prezentują poziom zaślepienia osobą przywódcy "Ich Gminy" z serii: Titanic właśnie tonie, orkiestra jeszcze gra, a ktoś zakochany w konstruktorze łajby krzyczy: „Nie ma Boga, który by zdołał ten okręt w odmętach morskich pogrążyć!” ??? P.S. Oczywiście nie liczę na publiczną odpowiedź na to pytanie...

FeelFree, 03.05.2021 12:12

@django - obiecywałem sobie, że się w tym wątku nie odezwę. No ale przywołałeś postać jednego z moich ulubionych bohaterów "romantycznych" sci-fi i nie wytrzymałem. Poza jedną cechą anatomiczną fikcyjna postać kapitana Pickarda nie ma nic wspólnego z personą przewodniczącego RM! Jean-Luc to przecież taki etalon idealisty, wyśniony przez amerykańską zbiorową nieświadomość rycerz wymarzonego Pierwszego Kontaktu. Uważam, że powinieneś przeprosić przynajmniej Patricka Stewarta. Live long and prosper...

Archanioł Michał, 03.05.2021 11:09

Oj nerwowo w obozie klakierskim. Nerwowo w obozie Żaka. @Nie bo Nie "niszczy Pan to na co ciężko zapracował Burmistrz ŻAK" czy mógłbyś konkretnie wymienić co takiego KK niszczy ?

Turboplazmotron, 03.05.2021 09:56

@syzyf. Czyli uważasz , że dla przewodniczącego Romana wzorcem osobowym są Marszałkowie Sejmu z PIS? Mieszkańcy powinni wiedzieć jakimi wartościami kieruje się przewodniczący RM.

syzyf, 03.05.2021 08:05

Panie Kubień wszak nauka nie idzie w las ,jak zachowują się Marszałkowie Sejmu z PiS,jak przerywają wypowiedzi wyłanczaja mikrofony szykanują więc nie płącz człowieku

NIE bo NIE, 02.05.2021 23:22

@Zalokog, Ty Mi nie dyktuj co Ja miałem zrobić GENIUSZU ...Już Ci mówiłem wcześniej , Ty masz iść do Gminy po naukę, potem GENIUSZU pokażesz jak potrafisz pracować ... Reprezentuje Swoje poglądy! w całości podparte faktami jakie dostarczasz TY i Żak ... bez wątpienia nr 1. ŻAK ... potem długo długo nic i na końcu Ty ... Pamiętaj każdy ma prawo do własnego zdania.

Zakolog, 02.05.2021 23:08

@NIE bo NIE - Miałeś poprawić styl wypowiedzi, choć trochę uznać zasady gramatyki, a zamiast tego dołożyłeś jeszcze błędy ortograficzne. Może już nie pisz więcej, bo jak Żak zobaczy, że tak Go reprezentujesz to spłonie ze wstydu.

NIE bo NIE, 02.05.2021 22:58

@Zalokog, Manipulacja jaką próbujesz uprawiać, jest śmieszna ... wiedza którą dysponujesz żadna... Są zwolennicy różnych stylów komunikowania, miękkimi można uprawiać z kimś mądrym ...Proponuję sięgnąć po refleksję po obejrzeniu nagrania z Sesji Rady i dokładnie przeanalizować swój sposób wyrażania myśli, w Twoim przypadku emocji. Ku twojemu nie pocieszeniu @Zaklolog twój niepokój budzi we Mnie spokój ...

Zakolog, 02.05.2021 22:38

@NIE bo NIE - Na zakończenie mam radę dla Ciebie – pamiętaj, że to jak piszesz mówi wszystko o Tobie i bardzo niewiele o mnie. Dlatego radzę popraw swój sposób wyrażania myśli, w Twoim przypadku emocji.

NIE bo NIE, 02.05.2021 22:24

@Zakolog .... Ja wiem że wszystko nie jest TWOJE i nic nie zrobiłeś jeszcze poza dosłownie OPLUWANIEM ciężkiej pracy innych ... taki właśnie z Ciebie TRENER ... P.S. Majówka jest, napij się ... na zdrowie może i Ci nie wyjdzie, ale oszczędzisz czasu innym na te ... HEROICZNE bredni które usiłujesz Sobie uzurpować ... NARA

Archanioł Michał, 02.05.2021 22:21

otóż to :)

Zakolog, 02.05.2021 22:17

@NIE bo NIE - Ten cytat o umysłach nie jest mój, tylko gościa nazwiskiem Blaise Pascal, w oryginale on brzmi: 80% odkryć naukowych jest dziełem przypadku, ale ten przypadek w 100% działa tylko na umysły do tego przygotowane. Żak nie pracuje, Żak indoktrynuje zespoły do tego nieprzygotowane. Miałeś opisać rzeczywiste dokonania Żaka, ale nie jesteś wstanie i tylko klepiesz swoje wyobrażenia o Żaku !

Turboplazmotron, 02.05.2021 22:04

@NIE bo NIE. Niektórym pustogłowym wydaje się że mają wpływ na decyzje w gminie a tak naprawdę są tępym narzędziem w ręku wójta. Najlepszym przykładem jest koleś z Brzezinki.

NIE bo NIE, 02.05.2021 21:50

@Zakolog, dokształć się ... wtedy z Tobą porozmawiam ... co ty piszesz ?" wszystkie przełomy i zmiany na tym łez padole dokonają się za sprawą pojedynczych umysłów, a nie jakiś zespołów " hahahah @Zakolog ...aleś Ty głupi, żal Mi Cię szczerze... OCHŁOŃ ! Wróć się do szkoły, zobacz co znaczy pracować w zespole, to to jest Lider... A myślisz że CO ? ŻAK sam pracuje ? NIE ! Stworzył zespół, dobrych ludzi i dobrze nimi kieruje, to jest rola Menadżera ! .... @Zakolog Ja myślę a to właśnie Ty jesteś TRENER ( ten z najgorszego snu ) ... nie masz bladego pojęcia o GMINIE a co gorsza o RZĄDZENIU ... podkul ogon, przyjdź do Burmistrz ŻAKA, posłuchaj co się dzieje ,jakie są problemy w Gminie ? Bo TY ciągle NIC NIE WIESZ ... bredzisz TYLKO nie wiem NIE WIEM nie WIEM ... W zasadzie szkoda nawet z Tobą rozmawiać ... CHŁOPIE TY NIC NIE WIESZ ....

NIE bo NIE, 02.05.2021 21:40

Panie Kubień, Pan powinien odejść ... Zachowanie Pan jest co najmniej ................ szkoda komentować bo zniżył by się do Pana poziomu i słownictwa, zresztą jak wypowiedzi Pan kolegi Wiesława Mikołajka ... Słowa "chłopie itp... " pokazują jaka miernota z Pana jest ... Pan niszczy i dzieli ludzi ! nie dziwię się - wszak przykład idzie z góry ... NIE NADAJ SIĘ PAN NA RADNEGO ! Nie potrafi Pan pracować w grupie pomimo animozji, niszczy Pan to na co ciężko zapracował Burmistrz ŻAK, jest Pan typem człowiek który za wszelką cenę chce się odegrać za LATA KIEDY PAN PRZEGRYWAŁ NA BURMISTRZA ... zastanawiam Się, naprawdę PAN nie widzi nie ma znajomych ?? którzy by Panu powiedzieli jaka słowa z butów Panu wystaje na każdej sesji ? Osobiści nie mam nic do Pan, rób se Pan co chcesz ....ale nie psuj to na co ciężko pracuje ŻAK, Pan zamiast pomagać "zawsze kopie w trudnej sytuacji" ... TRENEREM też Pan takim jest ? Kopie Pan po przegranej swój zespół ??? kopie kiedy wynik meczu nie jest po Pana myśli ??? przezywa po swoich zespole ??? rozumiem że Pan w żuciu jest właśnie takim TRENEREM ...

django, 02.05.2021 21:05

"Kapitan Jean Luc Picard" powinien wystartować w jakichś mistrzostwach cynizmu. Jest w tym na prawdę dobry. Zacytuje łacińskie hasełko a paziowie "zdzisława" mimo, że nie kumają i tak się cieszą jakiego to mają zdolnego przewodniczącego i jak to niszczy opozycję. Dramat. A na przykład weźmy takiego pazia Pana Sarleja..kiedyś miałem go za patriote lokalnego, facet mi imponował, ale to jeszcze był XXwiek. Nie wiem co się zmieniło ale żeby być takim klakierem, żeby tak walczyć o te złe pomysły i finalnie decyzje dla Andrychowa z ostatnich lat. Tego nie rozumiem. Kadencje się kiedyś skończą, Zdzisław wyjedzie do Krk, ten drugi pojedzie do Oświęcimia a my tu zostaniemy z ich spuścizną i dziwie się tylko tym lokalnym paziom, że dadzą sobie tak robić do własnego gniazda. Pewnych decyzji się już nie cofnie, ale może te zapowiadane pomysły jeszcze się uda zweryfikować pod kątem tego czego chcą Andrychowianie. A Pan Panie Kubień siły i zdrowia Panu życzę.

Archanioł Michał, 02.05.2021 20:54

otóż to :)

Zakolog, 02.05.2021 20:17

Komentatorze Nie bo Nie zdradzę Ci pewien powszechnie znany sekret : wszystkie przełomy i zmiany na tym łez padole dokonają się za sprawą pojedynczych umysłów, a nie jakiś zespołów. Dlatego byłbym wdzięczny, gdybyś wymienił znane Tobie osiągnięcia burmistrza Żaka, bo w moim postrzeganiu burmistrz Żak zablokował to miasto na najbliższe 20 lat. Każdy jego pomysł jest ekonomiczną i społeczną katastrofą. Obroń dokonania burmistrza Żaka, bo same się nie obronią.

NIE bo NIE, 02.05.2021 19:55

ODEJDŹ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! WSTYD ŻE PAN JEST RADNYM ....i WEŹ PAN SWOJEGO KOLEGĘ WIESŁAWA ......... !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

NIE bo NIE, 02.05.2021 19:54

Panie Kubień, Pan powinien odejść ... Zachowanie Pan jest co najmniej ................ szkoda komentować bo zniżył by się do Pana poziomu i słownictwa, zresztą jak wypowiedzi Pan kolegi Wiesława Mikołajka ... Słowa "chłopie itp... " pokazują jaka miernota z Pana jest ... Pan niszczy i dzieli ludzi ! nie dziwię się - wszak przykład idzie z góry ... NIE NADAJ SIĘ PAN NA RADNEGO ! Nie potrafi Pan pracować w grupie pomimo animozji, niszczy Pan to na co ciężko zapracował Burmistrz ŻAK, jest Pan typem człowiek który za wszelką cenę chce się odegrać za LATA KIEDY PAN PRZEGRYWAŁ NA BURMISTRZA ... zastanawiam Się, naprawdę PAN nie widzi nie ma znajomych ?? którzy by Panu powiedzieli jaka słowa z butów Panu wystaje na każdej sesji ? Osobiści nie mam nic do Pan, rób se Pan co chcesz ....ale nie psuj to na co ciężko pracuje ŻAK, Pan zamiast pomagać "zawsze kopie w trudnej sytuacji" ... TRENEREM też Pan takim jest ? Kopie Pan po przegranej swój zespół ??? kopie kiedy wynik meczu nie jest po Pana myśli ??? przezywa po swoich zespole ??? rozumiem że Pan w żuciu jest właśnie takim TRENEREM ...