reklama

Sesje Rady Miejskiej odwołane, urząd skraca godziny pracy

Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 19.03.2020 08:20, PG
Sesje Rady Miejskiej odwołane, urząd skraca godziny pracy

26 marca miała odbyć się sesja Rady Miejskiej w Andrychowie. Przewodniczący Rady Roman Babski postanowił o jej odwołaniu. Zrezygnowano także z posiedzeń wszystkich komisji. Nieczynne jest biuro Rady Miejskiej.

Sesja kwietniowa stoi jeszcze pod znakiem zapytania.

Podobna sytuacja jest w Kętach gdzie przewodniczący Marek Nycz odwołał sesję zaplanowaną na 27 marca oraz wszystkie posiedzenia komisji.

Jednocześnie w Andrychowie zdecydowano, że od 23 marca do odwołania Urząd Miejski w Andrychowie będzie czynny w godzinach 7:30 - 13:30.

Wizyta w urzędzie jest możliwa po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i tylko w sprawach pilnych.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Piotr0268989, 22.03.2020 11:59

Halo, Halo a to zdalnie nie można zrobić połączenia? Zoom Skype itp. Czy jest tam jakiś dział IT? Może jakieś videokonferencje - ustalenia co dalej w czasie epidemii? W czasie gdy ludzie was potrzebują ograniczacie się, działajmy jak podczas wyborów!

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 21.03.2020 08:26

Zapewne wszyscy umrą na COVID ze zdjęcia jak dojdzie do zakażania. Średnia wieków zakażonych i smiertelności to 40+. KASE biorą mimo, że nie pracują ????

tomekx, 19.03.2020 21:26

jak to dobrze że w tym miesiącu mieszkańcy nie będą musieli słuchać i oglądać Kubienia czy Mikołajka

Bento, 19.03.2020 11:40

@Zakolog - niestety masz rację. Władze powinny stanąć na głowie, póki jest czas, na przygotowanie się do zarządzania w okresie epidemii. Nie wiemy jak będzie na pewno przebiegać epidemia. Ale duże jest ryzyko, że będzie potrzeba duuużo pieniędzy na wydatku, o których radni być może nie zdążyli nawet jeszcze pomyśleć. Będą musieli podjąć trudne decyzje. Teraz jest czas na działania i przygotowanie się do nowej rzeczywistość, czas ucieka. Szpitale zostały same z wieloma problemami. Transportów lotniczych jak w amerykańskich filmach też niech się więc włodarze nie spodziewają tylko biorą do roboty, póki ma kto to robić. Uczmy się na błędach innych krajów... Chowanie głowy w piasek i propaganda nic nie da.

Zakolog, 19.03.2020 10:55

@barte, nie przyszło Ci do tej anty pisowskiej głowy, że w czasach zarazy, po kolei mogą odpadać kierownicy wydziałów, szefowie sztabów kryzysowych, burmistrzowie i każdego można zastąpić. Ale tylko jednego organu się nie da – Rady Miasta ! Radni od początku powinni być z koszarowani w odizolowanych pomieszczeniach urzędu miasta i reagować na zmianę sytuacji. Dziś jeszcze jest pikuś, ale za tydzień dwa, zapadalność na terenie gminy będzie podchodzić pod tysiąc dziennie.

Zakolog, 19.03.2020 09:44

Romek, a na jakiej podstawie prawnej, bo jedyne co można znaleźć w rozporządzeniu ministra Szumowskiego, to tytuł rozdziału 5 - „Zakaz organizowania widowisk... „ ale powyżej 50 osób, czyli nie łapiesz się. Przypominam, że Rada Miasta jest jedynym organem decydującym o majątku gminy i już powinna mieć projekty uchwał, przesuwające kasę z tej Mirkowej rury prowadzącej do centrum niczego, na konieczny zakup ambulansu z respiratorem transportowym. Bo czym będziesz przewoził chorych mieszkańców do Krakowa, jak nawet Janiso zawiesił kursy ?