Sanepid wydał blisko 50 kar za łamanie przepisów dotyczących pandemii

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 06.05.2020 15:40, PG
Z kolei wadowicki szpital wkrótce wznawia przyjęcia planowe. Starosta wadowicki złożył raport a sytuacji w powiecie wadowickim.
Sanepid wydał blisko 50 kar za łamanie przepisów dotyczących pandemii

Starosta Wadowicki Eugeniusz Kurdas podał nowe szczegóły dotyczące sytuacji w powiecie wadowickim:

➡ Od dwóch tygodni nie mamy nowych zakażeń w regionie. Dotąd łącznie zakażonych zostało 15 mieszkańców naszego powiatu. Jedna osoba zmarła. Osiem uznano za ozdrowieńców. Czterech chorych przebywa w izolacji domowej, a dwie osoby - w izolatorium w Krakowie.

➡ Do tej pory wadowicki sanepid wydał blisko 50 decyzji o nałożeniu kar za łamanie przepisów prawnych obowiązujących w czasie pandemii. Od tych decyzji przysługuje jednak odwołanie i wiele osób korzysta z tej drogi.

➡ Szpital powiatowy w Wadowicach szykuje się do rozszerzania działalności. Po uruchomieniu na nowo rehabilitacji, w najbliższych dniach można spodziewać się m.in. wznowienia działalności punktu pobrań laboratoryjnych, który będzie działał w nowym miejscu – na parterze, tak, by pacjenci nie musieli wychodzić na trzecie piętro. Wkrótce zacznie też działać wyodrębniona izba przyjęć dla pacjentów planowych.

➡ Jeśli chodzi o straż pożarną i policję, to miniony tydzień nie przyniósł nowych wyzwań związanych z obowiązującym w Polsce stanem epidemii. Rośnie natomiast np. liczba zdarzeń drogowych. To przykra strona poluzowania obostrzeń.

Sytuacja w naszym powiecie uspokoiła się. Ale musimy być czujni, zachowywać maksimum ostrożności, bo pandemia trwa i nikt z nas, nikt z mieszkańców nie może o tym zapominać – mówił na zakończenie wideokonferencji starosta Eugeniusz Kurdas, dziękując jednocześnie wszystkim służbom za bardzo dobrą współpracę, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić efektywną walkę z koronawirusem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kaczor, 06.05.2020 17:40

przecież te kary to od początku epidemii a nie od poniedziałku czy tygodnia. Czy mało czy dużo od maca trzebaby porównać z innymi powiatami

stachurski300, 06.05.2020 16:04

skoro nie ma nowych zakażeń to trzeba więcej kar i mandatów - ormo zomo i milicja na drogi wróć !!