reklama

Są szanse na remont najbardziej zaniedbanej szkoły w Andrychowie?

, Polityka, Wiadomości, 08.07.2019 17:00, red
Burmistrz odpowiedział na pismo rodziców.
Są szanse na remont najbardziej zaniedbanej szkoły w Andrychowie?
Sprawa remontów i modernizacji została Szkoły Podstawowej nr 5 w Andrychowie była podniesiona miesiąc z inicjatywy Rady Rodziców tej placówki. Nie ulega wątpliwości, że to ostatnia tak niedoinwestowana placówka w całej gminie Andrychów.

Podczas obrad Rady Miejskiej przedstawiciel rodziców Krzysztof Trojanowski odczytał pismo z pytaniami do burmistrza i radnych o podanie możliwej perspektywy czasowej dla wykonania modernizacji, ale nie tylko....


Burmistrz odpowiedział właśnie rodzicom.

W piśmie poinformował, że tak, jak chcieli mieszkańcy, w okolicy szkoły wybudowana została nowa zatoka autobusowa. Przy szkole trwa właśnie budowa chodnika i ścieżki rowerowej - prace zakończone zostaną do końca lipca.

Niepewne są natomiast na razie perspektywy na budowę nowego wjazdu na teren szkoły. Urząd Miejski przesłał do biura projektowego prośbę o analizę czy możliwe jest poszerzenie i budowa nowego wjazdu. Jeśli okaże się to możliwe do wykonania - zgodnie z obowiązującymi przepisami, magistrat wykonana taką inwestycję, ale na razie urząd czeka na informacje od projektanta.

Sprawa progów spowalniających w okolicach SP 5 - tutaj decyzja należy do zarządcy drogi, czyli do Starostwa Powiatowego w Wadowicach.

Rodzice prosili także o montaż kamery w okolicach ronda - w tej sprawie też jest problem, ponieważ - jak napisał burmistrz - w chwili obecnej w budżecie gminy nie ma pieniędzy na ten cel, jednak wniosek zostanie rozpatrzony przy planowaniu budżetu gminy na 2020 rok.

W sprawie remontu budynku SP 5 burmistrz poinformował, że "należy się zwrócić do Gminnego Zarządy Oświaty z wnioskiem o podjęcie działań zmierzających do zaplanowania w latach kolejnych remontu SP5 w Andrychowie. W budżecie gminy na 2019 rok nie zabezpieczono środków na wykonanie przedmiotowej inwestycji" - odpisał burmistrz rodzicom.

Dodajmy, wnioski do budżetu gminy o fundusze na remont SP były składane już w poprzednich latach. Jak widać - bez efektów. Wkrótce, jak się dowiadujemy, temat na pewno zostanie zgłoszony do zarządu oświaty. Może w końcu uda się wykonać remont?

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

acbacb, 09.07.2019 12:16

Podwyżek śmieci winni są tez Rzadek i Magierowa. cale to towarzystwo jakby mialo honor to by oddało mandat. cała kampanie mydliło nam oczy jacy z nich wielcy opozycjoniści a teraz chodza u żaka na smyczy. wstyd! Kobielusie, Rzadku, Magierowo oddajcie mandaty

Arystokrata, 08.07.2019 22:12

Burmistrz oraz A. Szafrański kolejny raz umywają ręce - jak napisano: "(...) wnioski do budżetu gminy o fundusze na remont SP były składane już w poprzednich latach. Jak widać - bez efektów.". Czyżby dyrektor Szafrański żywił wobec swojego starego miejsca pracy jakiś ŻAL bądź niechęć ? Komukolwiek Andrzej Szafrański chce zrobić na złość nie trafia w te osoby. A unikając wniosków o dofinansowanie tej szkoły robi na złość Rodzicom i ich pociechom, które są częścią tej szkoły. Zwracam się do kierownictwa GZO o rozsądek.

Saturn, 08.07.2019 20:59

Nowa zatoka, nowy chodnik, ścieżka rowerowa, ale wygląda na to, że zlikwidowano miejsca parkingowe z takim trudem wyskrobane. Ktoś nie pomyślał, bo było na tyle miejsca, żeby i te bieda-miejsca parkingowe uratować. Kogo to jednak obchodzi, że mieszkańcy ul. Lenartowicza jeżdżą dookoło osiedla,żeby zaparkować...może coś się zwolni.

",,**,,", 08.07.2019 20:02

Kobielus jest 13lat radnym i kompletnie nic nie zrobil w tej sprawie!!!!!!!!!! Pora odwołać go i odebrac mandat radnego!!!!!!!! 13lat i nic nie robi glosuje przeciwko inwestycjom, ale za to glosowal za podwyzka cen smieci,i dzieki kobielusowi mamy najwyzsze oplaty za smieci w okolicy!!!!!!!

",,**,,", 08.07.2019 20:00

Kobielus jest 13lat radnym i kompletnie nic nie zrobil w tej sprawie!!!!!!!!!! Pora odwołać go i odebrac mandat radnego!!!!!!!! 13lat i nic nie robi glosuje przeciwko inwestycjom, ale to glosowal za podwyzka cen smieci,i dzieki kobielusowi mamy najwyzsze oplaty za smieci w okolicy!!!!!!!

abcabc, 08.07.2019 17:10

z pewnością teraz przyjdzie pora na sp5