reklama

Rząd będzie aktywizował gospodarkę poprzez remonty dróg lokalnych

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 15.04.2020 13:15, PG
Początek wyprowadzania Polski z gospodarczego impasu.
Rząd będzie aktywizował gospodarkę poprzez remonty dróg lokalnych

W środę (15.04.) podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o pomyśle restartowania gospodarki. Miliony złotych z budżetu państwa oraz poprzez dług publiczny ma popłynąć do Funduszu Dróg Samorządowych na remonty dróg lokalnych. Obecnie fundusz ten opiewa na ponad 3 mld złotych i jak powiedział premier - nie jest to ostatnie słowo rządu. Ma być to nadzieja dla przedsiębiorców a budowy mają ruszyć za 2,3 miesiące.

Zaplanowano 3457 km budowy dróg gminnych i powiatowych, w tym 214 km w Małopolsce.

Jak poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk obecny program budowy dróg krajowych zostanie zrealizowany, budowy nie zostaną zamknięte.

Premier powiedział, że wpłynęło 800 tys. wniosków od przedsiębiorców, którzy chcą skorzystać z gwarancji, o których mowa w tzw. "tarczy antykryzysowej".


W czwartek (16.04.) premier ma podać kolejne informacje w sprawie zmiany obostrzeń. Chodzi o powolne łagodzenie zakazów. Według nieoficjalnych informacji, pierwsze mają nastąpić zmiany w sklepach, w których liczba osób będzie uzależniona od powierzchni a nie jak do tej pory od liczby kas. W poniedziałek mają zostać otwarte parki i lasy a dzieci nie wrócą do szkół do 26 kwietnia. Prawdopodobnie sklepy z odzieżą czy zakłady fryzjerskie i kosmetyczne zostaną otwarte 27 kwietnia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy