reklama

Rozpoczęcie uroczystości majowych w Andrychowie [FOTO]

, Polityka, Wiadomości, 30.04.2021 14:30, PG

W piątek (30.04.) o godz. 13:00 złożono kwiaty pod pomnikiem przy urzędzie miejskim.

Rozpoczęcie uroczystości majowych w Andrychowie [FOTO]

17 lat temu, dokładnie o północy 1 maja 2004 roku, Polska wraz z Cyprem, Czechami, Estonią, Litwą, Łotwą, Maltą, ze Słowacją, Słowenią i z Węgrami wstąpiła do Unii Europejskiej. Było to największe w historii rozszerzenie UE i ostateczne przełamanie istniejącego w latach 1945–1989 dwubiegunowego podziału Europy na wrogie sobie obozy ideologiczne. O akcesję do UE starały się wszystkie rządy III RP.

Święto Pracy obchodzone jest w Polsce od 1950 roku. Jest to dzień wolny od pracy. Święto Pracy było jednym z najważniejszych świąt w PRL-u, organizowano wtedy obchody pierwszomajowe. Na świecie święto to wprowadziła w 1889 roku II Międzynarodówka. Prowadzono wtedy kampanie na rzecz ośmiogodzinnego dnia pracy.

Jak co roku środowiska lewicowe zorganizowały w Andrychowie uroczyste obchody Święta Pracy oraz rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Działacze lewicowi oraz władze miejskie złożyli pod pomnikiem przy urzędzie miejskim.

To początek uroczystości majowych jakie odbędą się w Andrychowie. W poniedziałek3 Maja o godz. 10:00 władze miejskie mają złożyć wiązanki kwiatów przed tablicą upamiętniającą Konstytucję 3 Maja.

Z kolei parafia św. Macieja będzie przeżywać 40-lecie uroczystej mszy św. odprawionej na stadionie w Andrychowie, która była upamiętnieniem 190. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku przypada 230. rocznica przyjęcia tej ustawy zasadniczej.

Plenerowa uroczysta msza św. na ołtarzu polowym przy Golgocie Andrychowskiej odbędzie się w parafii o godz. 10.00. Poprzedzona ona będzie wykładem prof. Henryki Kramarz o godz. 9.40.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy