Rozkład jazdy nowych autobusów. Czy będzie w najbliższym czasie zmieniany?

, Polityka, Wiadomości, 12.03.2018 18:30, PG
Rozkład jazdy nowych autobusów. Czy będzie w najbliższym czasie zmieniany?

Od stycznia tego roku w całej gminie Andrychów kursują niskopodłogowe i nowoczesne autobusy zakupione przez magistrat. Początkowy rozkład jazdy wzbudził szerokie wzburzenie wśród mieszkańców, ale szybko go poprawiono i już od lutego autobusy kursują według poprawionego rozkładu. Nadal jednak nie jest doskonały. Do magistratu wciąż napływają kolejne wnioski o zmianę kursów. Także na zebraniach wiejskich jest to jeden z głównych tematów.

Na przykład mieszkańcy Roczyn postulują o wprowadzenie dodatkowej linii autobusowej na ulicy Zarzecznej. Wiceburmistrz Mirosław Wasztyl powiedział na sesji Rady Miejskiej, że jest to bardzo dobry pomysł, ale... nie ma możliwości żeby zrealizować go w tym roku. Ale jest też dobra informacja dla mieszkańców Roczyn – przystanek autobusowy w okolicach skrzyżowania ul. Żwirki Wigury i Głowackiego został zatwierdzony przez Radę Miejską.

Mieszkańcy innych miejscowości także mają wiele uwag, ale jak informuje magistrat - jeszcze w pierwszym półroczu tego roku rozkład zostanie zmieniony i poprawiony zgodnie z uwagami mieszkańców.

Gmina planuje od roku 2019 organizować także transport międzymiastowy do Wadowic i Porąbki.


Poniżej obowiązujący rozkład jazdy.

1. Linia Osiedle

2. Linia Roczyny

3. Linia Brzezinka

4. Linia Targanice

5. Linia Nawieśnica

6. Linia Bolęcina

7. Linia Rzyki

8. Linia Zagórnik

9. Linia Inwałd Korcza


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Ca-ro, 13.03.2018 08:20

Dlaczego autobusy kursujące na Lenartowicza wjeżdżają na dworzec,mogłyby się zatrzymywać w zatoce powyżej BIP,to samo dotyczy wyjeżdzających z Lenartowicz te mogą zatrzymywać się naprzeciwko BIP jest zatoka i przy okazji oszczędnoś paliwa

leon, 12.03.2018 22:31

Ile jeszcze potrzebują ludzie żeby kapnąć się że pseudo roczynianin każdemu du… obrabia? Może ci do których uderza ze swoimi rewelacjami o wszystkich od Andrychowa do Zatora pomogą ujawnić prawdę? Ludzie skasowali cię pseudo roczynianinie a jak trzeba będzie znowu to zrobią. To swoje rozkłady do roboty ustalaj, śnij do emerytury o tym że nie wszyscy kapną się od razu jaki jesteś i że oddasz się nastepnej władzy (Kubień, Małecki, Kobielus???? WSZYSCY RAZEM BYLE DO KORYTA???) specjalisto od najgłupszych komiksów na śmiesznym blogu.

roczynianin, 12.03.2018 20:55

ile jeszcz szans potrzebuje Żak i jego ekipa żeby sobie poradzić z tym wielkim zadaniem prawie jak lot na marsa?:) Może poprosi MZK w Kętach żeby mu pomogli?:)