reklama

Rondo na krajówce? Wkrótce odpowiedź

, Polityka, Wiadomości, 28.11.2011 11:00, (red)
Do końca roku GDDKiA ma dać odpowiedź czy jest zainteresowana budową ronda i drugiego mostu na drodze krajowej w centrum Andrychowa.
Rondo na krajówce? Wkrótce odpowiedź

Po Beskidzkiej Drodze integracyjnej to kolejna wirtualna – póki co - inwestycja drogowa, o której sporo się mówi w Andrychowie. Na początku roku władze Andrychowa zaproponowały budowę ronda na ulicy Krakowskiej w rejonie marketów [na zdjęciu] i nowego dodatkowego mostu na Wieprzówce.

 

 

Zdaniem władz Andrychowa – planowane inwestycje spowodują upłynnienie ruchu na drodze krajowej przebiegającej przez Andrychów. W ostatnich miesiącach na zlecenie magistratu na drodze krajowej w Andrychowie wykonywane były pomiary natężenia ruchu. Całe te analizy mają pomóc w przekonaniu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, aby wyłożyła pieniądze na te inwestycję.

 

 

W listopadzie analizy i wniosek zostały przekazane do GDDKiA w Krakowie. Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej (24.11) burmistrz Tomasz Żak informował, że w ciągu miesiąca gmina otrzyma odpowiedź, czy GDDKiA jest zainteresowana wykonaniem tych inwestycji.

 

 

Opozycja w Radzie Miejskiej – wydaje się – nie jest zachwycona pomysłem władz Andrychowa. Tak przynajmniej można wnioskować z niektórych wypowiedzi.

 

 

Radny Krzysztof Kubień (PiS) pytał burmistrza podczas ostatniej sesji, czy zdaje sobie sprawę z tego, że nowe rondo i drugi most spowodują wzrost natężenia ruchu na głównej ulicy Andrychowa, a przecież nie o to chodzi, żeby w centrum miasta ruch był jeszcze większy. Radny Kubień uważa, że wysiłki władz Andrychowa powinny skupiać się przede wszystkim na planowanej do budowy Beskidzkiej Drodze Integracyjnej.

 

 

Włodarz Andrychowa „odbił piłeczkę” radnemu przypominając, że to radny Kupień jest głównym orędownikiem budowy tzw. łącznika i ronda na osiedlu w Andrychowie. Po ewentualnym wybudowaniu tej drogi, tzw. Lokalna Obwodnica Andrychowa będzie miała swój koniec tuż przed Szkołą Podstawową nr 4. Czy radny nie obawia się, że przed szkołą będzie większy ruch samochodów, co wydaje się w tym przypadku naturalną konsekwencją tej inwestycji?

 

 

Z wypowiedzi andrychowskich władz można wnioskować, że nie mają oni nic przeciwko BDI i wspierają przygotowania do tej inwestycji, ale zdają sobie sprawę, że inwestycja dojdzie do skutku być może dopiero w okolicach 2020 roku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

tipacz, 29.11.2011 00:39

luuudzie nie uprawiajcie polityki bo każdy jeden obiecuje a i tak wszystko #### warte. Burmistrzem był Pietras - moim zdaniem mało sie działo, no chyba że w magistracie. Z tego co widze to Zak-u stara sie o dobry wizerunek i moim zdaniem narazie w 80% mu to wychodzi. HEJ

westwi78, 28.11.2011 18:11

krisu78, jakby przed wyborami się rozliczało z konkretów, to by Żak nie wygrał.

krisu78, 28.11.2011 15:59

pełna zgoda asquit z tym że czas pokaże co załatwi dwór żakowski. może trochę szybko chcę żeby załatwili co obiecali bo a) kadencja trwa 4 lata - nie ma gwarancji że żak zostanie na drugą b) dwór żaka jest większy o 2 wiceburmistrzów i na przykład dyrektora biura burmistrza. Z tego co pamiętam mówił że musi ich mieć żeby praca szła sprawnie. Dla mnie sprawnie to i szybciej. Zwyczajnie po tym jak oddali 3,5 miliona na dokończenie osiedlowej obwodnicy, gdyby nie wyszedł im pomysł z tym podwójnym mostem i rondem turbinowym to byłaby katastrofa. Więc do dzieła. Z konkretów będziemy rozliczali już za 3 lata. To hej:)

asquit, 28.11.2011 15:41

ej opanujcie się. "Dwór pietrasowski" rządził przez 8 lat. Najpierw obiecywał nam obwodnicę w 2009 roku a potem BDI w 2012-2013. Jak się wywiązał z tych obietnic to wiemy. Dlatego już od roku nie ma "dworu pietrasowskiego". Jego następca też obiecuje. Co załatwi - to się okaże.Nie ma się co martwić na zapas. To hej ;)

krisu78, 28.11.2011 15:28

czy musi jeździć czy dzwonić czy przyjmować u siebie mało mnie obchodzi. konkretnie od tego jest żeby załatwił to rondo i podwójny most. nie pamiętam nawet ile razy obiecywał cały \"dwór żakowski\" że zrobią to. ludzie czekają. nie dalej jak w sobotę mówił nam o tym rondzie i dodatkowym moście taksówkach który wiózł nas z Andrzejek.

Donald77, 28.11.2011 15:26

Odpowiedź będzie taka jak była - macie kochani pieniądze na budowę to sobie budujcie, my się Wam na to zgodzimy :-)... Ok, a co na Krakowskiej w dalszej części - przecież jak ruch przejdzie przez ronda to znów się stłamsi w dalszej części Krakowskiej w stronę Wadowic - i co??? o tym się nie mówi, jak to będzie dalej?

lukas, 28.11.2011 14:16

@czarny15 - od tego jest burmistrz żeby jeździł i załatwiał.

westwi78, 28.11.2011 12:35

30 dni bo taki jest termin administracyjny odpowiedzi na pismo. Ale odpowiedź będzie taka - \"zapomnijcie\". Zakład?:)

czarny15, 28.11.2011 12:08

Nasi włodarze tylko jeżdżą i ustalają atu do ministra atu do GDDKIA a efektów żadnych nie widać tylko paliwa szkoda...:) Najlepiej póki co to im chyba wyszła bajkolandia...