Rodzice mają dość, chcą konkretów od władz Andrychowa

, Polityka, Wiadomości, 04.06.2019 19:00, red
To ostatnia tak bardzo niedoinwestowana szkoła w gminie Andrychów.
Rodzice mają dość, chcą konkretów od władz Andrychowa

Szkoła Podstawowa nr 5 (dawne Gimnazjum nr 2) przy ulicy Lenartowicza w Andrychowie wymaga wielu prac remontowych. Od wielu lat jest jakby zapomniana przez andrychowskie władze. Nie ulega wątpliwości, że to ostatnia tak niedoinwestowana placówka w całej gminie Andrychów. Gołym okiem widać w jakim jest stanie, w porównaniu do pozostałych placówek w mieście - choćby SP2 czy SP4. Parking przy SP 5 to kompletna ruina, elewacja odpada a ściany przeciekają. Szkoła pilnie wymaga prac modernizacyjnych

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, przy okazji analizy raportu o stanie gminy, głos mogli zabrać mieszkańcy. Jednym z nich był Krzysztof Trojanowski [na zdjęciu], który w imieniu Rady Rodziców, zwrócił się z pytaniami do burmistrza i radnych o podanie możliwej perspektywy czasowej dla wykonania modernizacji, ale nie tylko....Rodzice zwracają także uwagę na fatalny stan bezpieczeństwa przy szkole i w okolicach:

- przystanek autobusowy jest usytuowany bezpośrednio przy przejściu dla pieszych zasłaniając widoczność

- brak „bezpieczników” na drodze w postaci choćby progów spowalniających, co pozwoliłoby ograniczyć prędkość samochodów przy szkolnym gmachu i w okolicach przejścia dla pieszych

- brak dodatkowego wyjazdu z przyszkolnego parkingu, co powoduje ogromny ruch samochodów tuż przy samym wejściu do szkoły (co ciekawe, budowa takiego bezpiecznego wyjazdu z parkingu była konsultowana z magistratem już 3 lata temu, rozpoczęto nawet prace, ale ciągle ich nie ukończono...)

Dodajmy, że obecnie przed szkołą trwa budowa chodnika i ścieżki rowerowej. To powoduje dodatkowy chaos i dezorganizację w tym miejscu. Dlatego rodzice apelują, aby w godzinach porannych urząd skierował przed szkołę osobę do przeprowadzania dzieci.

Pytania i prośby padły na publicznym forum, rodzice oczekują teraz na odpowiedź i reakcję ze strony władz Andrychowa.

Do tematu wrócimy...


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

",,**,,", 05.06.2019 14:18

Tutaj jest tylko jedno pytanie. Dlaczego radny kobielus nic w tej sprawie przez 13lat, powtarzam przez 13lat nie zrobil??????????!!!!!!!!!!!!!!!!!

Turboplazmotron, 05.06.2019 08:37

Mówimy potocznie „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”, mając na myśli to, że czyjeś obietnice są nieszczere i tylko osoba naiwna może w nie wierzyć.

ChojnaZmiana , 05.06.2019 07:03

Dokładnie !!! Człowiek dopiero co wygrał wybory a niektórzy już by wszystko chcieli.

NIE bo NIE, 04.06.2019 23:42

Szukanie sensacji przez Mam Minusa czy Pana Radnego Kubienia? Wielokrotnie Pan Biurmistrz mówił o tej Szkole, kiedy i co chce z Nią zrobić .... mówił też że szkoła będzie zrobiona ale jest w kolejce. Wszystkiego naraz się nieda! Kończą się inne remonty powoli więc I Szkoła 5 się doczeka.

Turboplazmotron, 04.06.2019 22:33

Dopóki nie zmieni się dyrektor GZO to niestety szkoły będą dalej nierówno traktowane w naszej gminie.