reklama

Ranking lokalnych polityków. Jak aktywni są w sieci?

, Polityka, Wiadomości, 02.04.2020 19:30, DK / GM

Jak regionalni politycy komunikują się z mieszkańcami ? Zobaczcie nasz subiektywny ranking.

Ranking lokalnych polityków. Jak aktywni są w sieci?

Liderem stawki jest oczywiście burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar (https://www.facebook.com/krzysiek.kleczar.9), który od lat prężnie działa w social mediach. Posty na profilu burmistrza Kęt pojawiają się regularnie i cieszą się dużą popularnością. Apogeum popularności kęckiego włodarza nastąpiło niedawno wraz z postem, w którym poinformował, że nie będzie narażał życia i zdrowia obywateli gminy Kęty i nie przyłoży ręki do organizacji majowych wyborów.

Drugie miejsce zajmuje Józef Brynkus (https://www.facebook.com/brynkusj) ex poseł, który bardzo aktywnie udziela się nie tylko na swoim profilu, ale także na innych - komentując bieżące sprawy. Jego posty pojawiają się bardzo często i są pełne ładunku emocjonalnego.

Wysokie miejsce zajmują poseł PO Marek Sowa (https://www.facebook.com/mareksowa i poseł Dorota Niedziela z Kęt (https://www.facebook.com/dorota.niedziela, którzy codziennie dwoją się i troją, aby być widocznym w sieci.

Wysoko plasuje się były starosta powiatowy a obecnie burmistrza Wadowic Bartosz Kaliński (https://www.facebook.com/KalinskiBartek/ ). Burmistrz działa w social mediach prężnie, często dodaje grafiki prezentujące aktualny stan pandemii, jednakże za odmienne zdanie w komentarzach daje bana.

Za nim poseł PiS Filip Kaczyński z Wadowic (https://www.facebook.com/poselfilipkaczynski/ ). Poseł statystycznie dodaje jeden post dziennie, hołubiący partię Prawo i Sprawiedliwość.

Kolejne miejsce dla byłego burmistrza Wadowic a obecnie radnego - Mateusza Klinowskiego (https://www.facebook.com/burmistrzklinowski/). Radny od bardzo dawna udziela się w social mediach, komentuje najważniejsze zagadnienia, które - jego zdaniem - wykańczają Wadowice (jakość powietrza, kryzys śmieciowy, nieczysta gra prowadzona przez lokalnych polityków PiS).

Kolejne miejsce zajmuje Zbigniew Starzec (https://www.facebook.com/zbigniew.starzec.1) były starosta oświęcimski, aktualnie wicewojewoda małopolski. Jego posty dalekie są od PiS-owskiej narracji. Posty dodaje często i to się chwali.

Nieźle prezentuje się też radny Sejmiku Wojewódzkiego Rafał Stuglik (https://www.facebook.com/profile.php?id=100006669042044 ). Ze względu na pełnioną funkcję zwykle zamieszcza informacje „pierwszej ręki” promujące jego osobę.

Średnio wypada burmistrz Andrychowa Tomasza Żaka (https://www.facebook.com/tomasz.zak.564) który nie posiadana nawet oficjalnego konta a jedynie prywatne. Publikuje tam informacje dotyczące życia miasta, a czasami wrzuci jakiegoś mema. Pijar burmistrzowi codziennie starają się za to robić zatrudnieni w urzędowej gazecie i radiu - żeby było ciekawiej urzędowymi andrychowskimi mediami steruje przewodniczący Rady Miejskiej z Kęt Marek Nycz, o którym głośno ostatnio było przy okazji pewnego skandalu (Skandaliczne zachowanie przewodniczącego Rady Miejskiej. Prostackie odzywki, potargane pismo...)

Średnio aktywny w sieci jest ratownik medyczny i radny z Andrychowa - Maciej Kobielus (https://www.facebook.com/maciej.kobielus?ref=br_rs), ale rozumiemy, bo pracę ma wymagającą.

Słabo w mediach społecznościowych (poza okresem wyborczym) prezentuje się radny Krzysztof Kubień z Andrychowa (https://www.facebook.com/krzysztof.kubien1). Raz na kilka tygodni publikuje posta, w którym krytykuje burmistrza T. Żaka i jego ekipę. I to w zasadzie tyle jego aktywności w sieci.

Odnotujemy jeszcze Ewę Filipiak (https://www.facebook.com/ewa.filipiak.7731247) , wieloletnią burmistrz Wadowic oraz poseł dwóch kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Istnieje w sieci, ale jakby jej tam nie było. Zamieszcza jakieś partyjne wrzutki i w zasadzie to wszystko. Nic nie dowiemy się o jej aktywności w Sejmie, ale może jej po prostu nie ma? Pani Poseł odbiera telefony, ale w przeciwieństwie do posła Marka Polaka z Andrychowa (zero aktywności w sieci), nie przyznaje się do swojego nazwiska. Przynajmniej takie mamy z nią doświadczenia.

W mediach społecznościowych z mieszkańcami nie komunikują się m.in. burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty czy wójt Wieprza Małgorzata Chrapek. Nie znaleźliśmy ich kont na facebooku.

Bez względu na to, jak aktywni są lokalni politycy, wszystkie najnowsze i najciekawsze informacje z prawicy, lewicy i centrum znajdziecie codziennie - od rana do nocy na mamNewsa.pl ;)

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 04.04.2020 22:31

Pan Filip Kaczyński w pierwszym posiedzeniu Sejmu zagłosował za podwyższeniem podatków. Dla uściślenia wszyscy płacimy podatki, więc co z tego że dadzą Tobie 500 czy 1000 zł skoro w podatkach to sobie odbiją. To jest podobna metoda jakby przyszedł ktoś do Ciebie i zabrał całą wypłatę, a następnie Ty byś był mu wdzięczny że daje Ci kieszonkowe.

KochamTuska, 03.04.2020 11:12

Dokładnie ! zero lansu na social mediach.

manchi, 03.04.2020 10:47

poseł Polak ja zwykle... Niezmiennie od kilkunastu lat zero efektywności, nawet w tak trudnym czasie. Ale najważniejsze, że na koniec roku w oświadczeniu majątkowym przybędzie 100 tys oszczędności. Ale już niedługo on i jego ekipa zostaną rozliczeni za to co zrobili z krajem. Człowiek całkowicie bez honoru. A niby taki święty... Na pokaz!

syzyf, 03.04.2020 10:20

PAN FILIP MUSI BYC AKTYWNY ZA DWÓCH KACZYŃSKICH I PROPAGOWAĆ CIEMNOTĘ LUDZIOM JAKI TO PiS JEST WSPANIAŁY ALE DZISIAJ DĄŻĄC DO WYBORÓW MAJĄ SZCZĘŚCIE ,ŻE NOSZĄ RĘKAWICZKI ,MAJĄC NA RĘKACH ZBRODNIE ILU LUDZI MOŻE STRACIĆ PRZEZ TO ŻYCIE NIECH PAN POMYŚLI PANIE FILIPIE ZANIM PODNIESIE PAN RĘKĘ W GŁOSOWANIU " ZA". LUDZIE PANU TEGO NIE WYBACZĄ ,A SPOWIEDZ WIELKANOCNA BEZ PRZEBACZENIA WYBORCÓW NIEWAŻNA.

gepard czester, 02.04.2020 20:15

mamnewsa to taki mały TVN, nie popieram PiSu, stwierdzam tylko fakty.

kubaty, 02.04.2020 20:01

A prywatnych profili nie bierzecie pod uwagę? I zasięgów postów? To jest komicznie nierzetelny i stronniczy ranking napisany dla Waszych kolegów