Rafał Trzaskowski przyjedzie zbierać podpisy?

, Polityka, Wiadomości, 03.06.2020 18:45, PG
Wybory już pod koniec miesiąca.
Rafał Trzaskowski przyjedzie zbierać podpisy?

W środę (03.06.) marszałek Sejmu Elżbieta Witek ogłosiła termin wyborów prezydenckich. Pierwsza tura wyborów prezydenckich odbędzie się 28 czerwca, a druga tura – 12 lipca.

Wybory odbędą się lokalach wyborczych, ale jeśli ktoś będzie chciał może głosować korespondencyjnie. Ruszyła kampania wyborcza.

Do 10 czerwca trzeba zgłosić kandydatów na prezydenta do Państwowej Komisji Wyborczej. Nowe komitety do tego terminu będą musiały złożyć wymagane 100 000 podpisów. W takiej sytuacji jest kandydat Platformy Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, który zastąpił poprzednią kandydatkę Małgorzatę Kidawę - Błońską.

Pozostali kandydaci muszą tylko zawiadomić PKW o ponownym zamiarze uczestnictwa w wyborach. R. Trzaskowski - to według obecnych sondaży - główny rywal Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Czy uda mu się zebrać wymagane podpisy? Ma na to czas do 10 czerwca.

Jak się dowiadujemy podpisy poparcia na Rafała Trzaskowskiego będą zbierane w piątek (05.06.) o godz. 9:00 na rynku w Oświęcimiu a zaraz potem w Chrzanowie i Myślenicach. W tych miastach obecny ma być sam kandydat R. Trzaskowski.

Podpisy będą zbierane też w najbliższą sobotę i niedzielę w godz 9-13 na wadowickim Rynku.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

sowa, 03.06.2020 21:20

@ulubieniec a to senat jest pisowski?

ulubieniec, 03.06.2020 20:07

Najpierw pisowski senat ograniczył czas na zbieranie podpisów poparcia,a dzisiaj podobno zmieniono formularze,żeby uniemożliwić przedłożenie,wątpliwych co do legalności zebrania, list poparcia. Podłość ludzka nie zna granic.

oshin22, 03.06.2020 19:41

Miał - tylko teraz trzeba dopisać daty ;-)

KochamTuska, 03.06.2020 19:20

A to w zeszłym tygodniu nie miał już zebranych ?