Radny wbił 'szpilę' tym, którzy zachwycają się sytuacją w powiatowym szpitalu

, Polityka, Wiadomości, 27.06.2019 17:20, red
Już jest tak dobrze?
Radny wbił 'szpilę' tym, którzy zachwycają się sytuacją w powiatowym szpitalu
Niedawno pisaliśmy o raporcie, w którym omówiono sytuację Szpitala w Wadowicach


Ten właśnie raport, a także sytuacja finansowa wadowickiego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej (ZZOZ) był przedmiotem analizy radnych podczas czwartkowych obrady Rady Powiatu Wadowickiego.


Ogólny wydźwięk tego, co usłyszeli radni jest bardzo pozytywny. Sytuacja finansowa lecznicy stale się poprawia.

Radny opozycyjny Jacek Jończyk (były starosta) wbił jednak „szpilę” tym, wszystkim, którzy zachwycają się sytuacją w wadowickiej lecznicy.

- Czy pieniądze to wszystko? Musimy przeanalizować jakość leczenia, zabezpieczenie medyczne, (…) zastanówmy się, czy rzeczywiście sukces jest aż tak wielki. Może to jest dopiero mały kroczek do tego, aby coś drgnęło - mówił Jończyk.

Bo rzeczywiście problemów jest wiele, a dotyczą one przede wszystkim podejścia do pacjenta.

Wszyscy już zapewne słyszeli o problemach, na jakie napotykają często pacjenci na nocnych czy świątecznych dyżurach w wadowickiej przychodni. Do tego dochodzą problemy z dostaniem się do lekarza specjalisty, „korkujący” się okresowo Szpitalny Oddział Ratunkowy i wiele innych problemów, z którymi codziennie mają do czynienia pacjenci wadowickiego ZZOZ. Za to wszystko odpowiada samorząd powiatowy, ale także rząd, który na zbyt niskim poziomie finansuje leczenie pacjentów.

Dyrektor szpitala Beata Szafraniec dziwiła się, że kiedy obejmowała stanowisko dyrektora to finanse szpitala były najważniejsze, a teraz, kiedy udało się nieco poprawić sytuację w tym zakresie - dla niektórych radnych już niekoniecznie to najważniejsza sprawa.

Dodajmy, że podczas czwartkowych obrad głosami radnych PiS zatwierdzono wszystkie sprawozdania finansowe: szpitala i powiatu, a Zarząd Powiatu uzyskał wotum zaufania za zeszły rok.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

cath, 28.06.2019 00:06

Wyjaśnienie dylematu Pani Dyrektor jest banalne.Ona się tu nie leczy.Natomiast radni jacy sa każdy widzi.I słyszy w wypowiedziach.Szpital ma leczyć a nie przynosić zyski.Zreszta zobaczcie co sie dzieje gdy radny, czy persona z powiatu trafia do Szpitala ,wtedy nie ma kolejki nie ma czekania.No to jak tu nie chwalić Dyrekcji.