Radny radnej ręki nie poda. Dlaczego?

, Polityka, Wiadomości, 08.12.2019 12:15, PG
O tym jak podziały polityczne przyczyniają się do nienawiści, nawet na szczeblu samorządowym.
Radny radnej ręki nie poda. Dlaczego?

Pierwszy rok tej kadencji Rady Miejskiej w Andrychowie obfituje w kłótnie, ostre dyskusje i przepychanki słowne. Nie zawsze jednak są to merytoryczne rozmowy. Nie brakuje docinek, niewybrednych żartów czy bezsensownych pyskówek.

O to jeden z przykładów takiego zachowania, które miało miejsce podczas ostatniej sesji Rady. Zaczęło się od tego, że radny Wiesław Mikołajek zaapelował do innych by nie głosowali za podwyżką cen za wywóz śmieci, szczególnie zwrócił się do wiceprzewodniczącej Rady Doroty Magiery oraz radnego Zbigniewa Rzadka, którzy zostali wybrani w wyborach z komitetu wyborczego Kobielus2018. – Czy na takie reprezentowanie w Radzie umawialiście się z Waszymi wyborcami? Możecie dziś się zreflektować i nie głosować za podwyżką. – mówił radny. - Czasem nie warto dla stołka przewodniczącego lekceważyć głosu swoich wyborców. – dodał.

W odwecie przewodniczący Rady Roman Babski zwrócił uwagę radnemu Wiesławowi Mikołajkowi, że nie wita się nawet z Dorotą Magierą. Dlaczego?

Prawdopodobnie chodzi o to, że radna D. Magiera i radny Z. Rzadek przyczynili się do zrzucenia ze stołka byłego przewodniczącego K. Kubienia i byłej wiceprzewodniczącej Alicji Studniarz, czym zerwali umowę koalicyjną, jaką miał PiS i komitet Kobielus2018 w Radzie Miejskiej.

Jak widać nienawiść, którą tworzy się między innymi przez podziały polityczne dosięgła również szczebla samorządowego. Cóż się dziwić. Przykład idzie z samej góry. Wystarczy obejrzeć którekolwiek z posiedzeń Sejmu.

Zapytaliśmy o zaistniałą sytuację radnego W. Mikołajka:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 08.12.2019 21:04

To jak nazwać przekazywanie pieniędzy do AEC ? Rozdawnictwo? Wsparcie?Inwestycja?A może wyprowadzenie pieniędzy z budżetu gminy by paru właścicieli firm mogło spać spokojnie?Zamiast budować drogi,chodniki będziemy dokładać do AEC.

beskidmaly, 08.12.2019 20:48

Chwala Bogu ze Pani Dorota i Pan Zbyszek zrozumieli ze z Radnymi z PIS nie da sie wspolpracowac bo oni by chcieli rozdawac budżet Gminy tak jak ich "przywodce "w Warszawie rozdają budżet naszego kraju a na drogi i inwestycje to by urzad pieniadze pod kosciolem zbieral.

",,**,,", 08.12.2019 19:32

[email protected] a czemu w swoim komentarzu nie wspominasz nic o kobielusie dzięki któremu mamy w obecnym roku najwyższe opłaty za śmieci w okolicy!!!!!!!!!! Magierowa Rzadek i Kobielus powinni zdać mandat radnego!!! Za oszustwo!!!!!!!!

madzia, 08.12.2019 17:42

Problem w tym że ludzie czują się oszukani przez nią i pana Zbigniewa Rzadka. Dobrze pamiętają co mówili jak chcieli mandat i dietę radnego. Jak bardzo krytykowali pana Żaka, co radna mówiła o "kulturze" pana Żaka po tym jak postanowiła startować z komitetu jaki go krytykował. Jak już pani Dorota i pan Zbigniew dostali mandaty i diety zmienili szybciutko zdanie i teraz głosują jak chce pan Żak. I dlatego ludzie mówią o nich bardzo źle. Nie powinno być tak ze mandat mają dzięki ludziom którzy są przeciwnikami polityki pana Żaka a po wyborach robią co on chce.

madzia, 08.12.2019 17:36

Problem nie polega chyba na tym że pani Dorota kogoś obalilia że stołka a sama na nim zostala.....

beskidmaly, 08.12.2019 16:26

Ciekawy jestem cz Pan Radny tak sie umawial z wyborcami, ze wszstko bedzie " nie bo nie".

cath, 08.12.2019 14:49

Śmieszni i biedni ludzie.To tylko świadczy o ich kulturze osobistej.Mamy takich radnych jakich sobie wybraliśmy.Ale jakoś mnie to nie dziwi.

budyn77, 08.12.2019 14:11

Andrychów - dług w 2020 roku - 75 mln zł!!!, Kęty - 65 mln zł!!!! Brawo "fachowcy" z PO i PSL!! Brawo wójt Zak!!! i brawo sołtys dr Krzysztof Jan!!