reklama

Radny pyta o podręcznik, który wywołał skandal

, Polityka, Wiadomości, 17.08.2022 17:15, DK
Radny docieka, która szkoła chce wprowadzić kontrowersyjną publikację do nauczania.
Radny pyta o podręcznik, który wywołał skandal
Radny powiatu wadowickiego Sebastian Mlak przesłał w środę (17.08) pytania do wszystkich dyrektorów szkół średnich w powiecie wadowickim. Pytania dotyczyły przedmiotu historia i teraźniejszość - czy nauczyciele danej szkoły będą korzystali w trakcie nauczania młodzieży z kontrowersyjnego podręcznika profesora Roszkowskiego.


Przedmiot „Historia i Teraźniejszość” to ma być połączenie przedmiotów „wiedzy o społeczeństwie” i „historii współczesnej ”. W podręczniku można znaleźć mnóstwo „kwiatków” i niedomówień. Brak w nim konkretów, wypełniony jest za to opiniami autora na różne tematy. Najwięcej kontrowersji wzbudziła opinia o - choć słowo to oficjalnie nie pada - dzieciach poczętych metodą in-vitro. Profesor twierdzi, że w ten sposób człowiek nie jest poczęty, a produkowany.

Tego typu opinii w podręczniku jest więcej, dlatego też w całej Małopolsce nie ma szkoły, która zdecydowała by się na nauczanie przedmiotu z podręcznika profesora.

- Skierowałem dziś pytanie do Dyrektorów wszystkich szkół średnich Powiat Wadowicki o to czy w nadchodzącym roku szkolnym nasi uczniowie będą korzystali z „podręcznika” autorstwa Pana Roszkowskiego. Dopuszczenie podręcznika do nowego przedmiotu „historia i teraźniejszość” to skandal. Mam nadzieję, że to coś będzie jedynie źródłem memów, a nie źródłem wiedzy - informuje radny Sebatian Mlak.

- Przedmiotu historia i teraźniejszość można uczyć bez podręcznika. Nasi nauczyciele podjęli decyzję, że będą uczyć bez podręcznika w oparciu o podstawę programową. Nasi historycy uznali, że jest to bardzo słaby podręcznik- są tam jedynie opinie profesora Roszkowskiego a nie rzetelna wiedza - mówi dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej- Curie w Andrychowie Katarzyna Przebinda- Niemczyk.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

bycol, 18.08.2022 21:40

Mlak - dla ciebie każda okazja jest dobra by próbować zabłysnąć? Marne twe wysiłki.

mega, 17.08.2022 18:13

Brawo Pani Katarzyno

syzyf, 17.08.2022 17:17

przeciez wszystko jest jasne w temacie Czarnka nikt nie lubi więc dopowiedzcie sobie reszte ,poza tym w ksiazce wierutne klamstwa