reklama

Radny PiS zabiera głos. "Spełniają się czarne scenariusze"

, Polityka, Wiadomości, 11.10.2021 11:25, red
Radny ma swoją wersję co do sytuacji w elektrociepłowni w Andrychowie.
Radny PiS zabiera głos.
O emocjach towarzyszących ostatnim obradom Rady Miejskiej w Andrychowie pisaliśmy już dwa razy:Po kilku dniach głos postanowił zabrać ten, który za kadencji burmistrza Tomasza Żaka najczęściej jest na "nie", czyli radny PiS Krzysztof Kubień. To od wielu lat ostry krytyk urzędującego burmistrza Andrychowa.

Jak on to wszystko widzi? Na swoim fanpagu na facebooku zamieścił taki oto komentarz dotyczący sytuacji w położonej w centrum miasta elektrociepłowni:

Po raz kolejny Rada Miejska w Andrychowie podaje tlen elektrociepłowni w Andrychowie. Ostatnia uchwała rady o pożyczce dla AEC jest tego dowodem. Jest źle. A sądząc po wynikach finansowych będzie jeszcze gorzej. Spełniają się „czarne scenariusze”, o których mówiliśmy już w momencie tworzenia spółki. Wystarczyło burmistrzowi „poczytać” kilku analiz fachowców od energetyki które mówiły, że obiekty tego typu w małych miejscowościach będą miały bardzo ciężko. Nikt nie słuchał, zarzucając nam złą wolę. A to nie chodziło o to. Utworzenie nowej gminnej spółki ciepłowniczej miało za zadania odsunięcie od Tomasza Żaka zaniedbań, wręcz zaniechań w spółce, w której gmina miała udziały.

Przypomnę, że ECA Andrychów wygenerowała w krótkim czasie ponad 90 milionów strat i stanęła na granicy upadłości. Wniosek taki wpłynął w dn. 06.08.2021r. „SĄD REJONOWY DLA KRAKOWA ŚRÓDMIEŚCIA W KRAKOWIE VIII WYDZIAŁ
GOSPODARCZY DLA SPRAW UPADŁOŚCIOWYCH I RESTRUKTURYZACYJNYCH ,
POSTANOWIENIE Z DNIA 6 SIERPNIA 2021 ROKU, SYGN AKT VIII GU 2215/21/S
ZABEZPIECZENIE MAJĄTKU DŁUŻNIKA Elektrociepłowni Andrychów Sp. z o.o. POPRZEZ USTANOWIENIE TYMCZASOWEGO
NADZORCY SĄDOWEGO: .......... „

Nasuwa się konkretne pytanie. Czy burmistrz wie, że do takiej sytuacji doszło? Jeżeli wie, to dlaczego nie poinformował o tym Rady Miejskiej? A jeżeli nie wiedział, to dlaczego pełni funkcję burmistrza? Pytań jest wiele. Sytuacja jest trudna. Zapewnienie ciepła w mieszkaniach jest zadaniem własnym gminy. Jedynym sensownym pytaniem jest to, dlaczego Tomasz Żak będąc udziałowcem poprzedniej spółki dopuścił do takiej sytuacji. Dlaczego nie została podjęta interwencja dużo wcześniej, zanim ECA doprowadziła się do takiego stanu. Za co burmistrz bierze pieniądze? Pomijam tutaj kompetencje powołanego przez burmistrza prezesa, który z ciepłownictwem miał tyle wspólnego co ja. Potrafię do tej pory „przykręcić kaloryfer, aby było cieplej lub zimniej”. To też tak, jakby absolwent AWF zajmował się z nadania politycznego np. zarządzaniem koleją. A tak w przypadku AEC niestety jest.

Na ostatniej zwołanej w ostatniej chwili Nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie radni udzielili pożyczki elektrociepłowni. To już kolejne dofinansowanie spółki. Teraz tłumaczone podwyżkami cen gazu. To na pewno tak. Tylko czy to jedyny powód. Uważam, że nie. Myślę, że sytuacja będzie jeszcze gorsza. Zastanawia mnie też fakt ukrycia w materiałach na sesję adresata pożyczki. W żadnym miejscu nie padła nazwa beneficjenta dobroduszności burmistrza. Czy się Panowie czegoś bali? Po raz kolejny też w jednej uchwale umieszczono dwa zapisy: w jeden – przyjęcie dotacji ponad 7,5 mln a drugi o pożyczce udzielonej przez gminę. Nie miałem możliwości zagłosowania osobno. Taki sprytny zabieg fachowców od finansów w Gminie Andrychów.

Po raz kolejny na sesji Roman Babski nie udzielił mi głosu. Chciałem zadać kilka pytań prezesowi Mirosławowi Nowakowi. Jak sama nazwa wskazuje uczestniczyłem w obradach Nadzwyczajnej Sesji rady Miejskiej w Andrychowie, na obradach, której przewodniczący udzielił głosu zaproszonemu gościowi a nie udzielił głosu radnemu Rady Miejskiej w Andrychowie. No cóż. Jaki przewodniczący taka rada.

- napisał radny Krzysztof Kubień.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 23.11.2021 06:22

Kiedy ludzie się nauczą, że lepiej jest komuś dać odejść niż na siłę o to walczyć

FeelFree, 23.11.2021 00:40

@Radio.Ma.Ryja - ja tylko w sprawie tych gwiazdek... oznaczają "lubię ich" ?

Radio.Ma.Ryja, 23.11.2021 00:15

***** *** i ich radnych

FeelFree, 07.11.2021 16:01

https://samorzad.pap.pl/kategoria/gmina-dobra-do-zycia/wyniki

Archanioł Michał, 14.10.2021 15:12

@beskidmały on Ciebie nie wyzywa tylko określa to co robisz. wiedząc o jaki przetarg chodzi piszesz o jakimś BADANIU RYNKU , unieważnianiu przetargu, podczas gdy stoi wyraźnie :"Przetarg jest ważny bez względu na liczbę jego uczestników, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych". Powtórzę wiedziałeś o jaki przetarg chodzi i KŁAMAŁEŚ. Sam wyzywasz siebie od kłamców, a @Zakolog tylko , w swoim stylu, dookreśla owo wyzywanie. Wiesz już co Żak mógł i powinien zrobić w sprawie elektrociepłowni reprezentując własność 5%? Mógł i powinien zrobić BARDZO DUŻO.

beskidmaly, 14.10.2021 09:38

Zakolog ja Ciebie nie wyzywałem ,ale jak chcesz widziec "Burą sukę" to zobacz do lustra lub obok siebie. Pozdrawiam!

FeelFree, 13.10.2021 23:36

https://www.mamnewsa.pl/gospodarka/dzialka-po-bylej-kotlowni-w-andrychowie-sprzedana

FeelFree, 13.10.2021 22:55

@beskidmaly - wiem, za ile urząd sprzedał działkę. Nie muszę sprawdzać, pamiętam. Dla pozostałych Czytelników postanowiłem natomiast wkleić link do stosownego artykułu z mamNewsa; dla odświeżenia pamięci zbiorowej wyborców. Nie o cenę sprzedaży przecież chodzi, tylko o cenę WYWOŁAWCZĄ. Ta była SKANDALICZNIE NISKA ! Gdyby zjawił się jeden uczestnik do przetargu i podbił cenę o minimalną wymaganą kwotę kupiłby działkę za UŁAMEK jej faktycznej wartości. Ja to wiem, Zakolog to wie, a Ty prawdopodobnie udajesz, że wiesz inaczej niż jest faktycznie (tak myślę), i każdy kto brał udział w takim przetargu lub choćby przelotnie interesował się przetargami to wie. I musiał to wiedzieć burmistrz; sam przecież ogłaszał przetarg, sam się pod nim podpisał i sam się przedstawiał podczas sesji jako prawnik. P.S. I nie pisz do mnie proszę, co mam robić lub nie. Pomyłka w adresowaniu. Wykonuję wolny zawód, lub jestem freelancerem ;-) jak to się teraz mówi. Nie znam Cię. Mam tak samo jak Ty jeden głos w wyborach do Rady Miejskiej i na wójta gminy. I mam takie samo prawo pisać komentarze odnośnie działań samorządowców gminnych jak każdy obywatel Gminy Andrychów. I nie próbuj przekręcać moich słów, każdy zainteresowany może przeczytać poniżej co napisałem, a co próbujesz ogłaszać, że napisałem. I każdy samodzielnie może wyciągnąć z tej lektury wnioski jak działa nasza lokalna władzy i sprzyjające jej osoby. A jak próbuje nas wszystkich przekonać, że działa xD Pozdrawiam.

FeelFree, 13.10.2021 22:33

@Zakolog - no tak mnie właśnie jakieś licho kusiło napisać, ale po prostu poczekałem aż mi przejdzie... Czy będzie jakieś odniesienie lub nagroda w temacie słowa, które zaproponowałem dla dookreślenia naszych radnych w rzuconym przez Ciebie wyzwaniu?

Zakolog, 13.10.2021 21:44

@beskidmaly - FeelFree to jest elegancki facet i w bardzo delikatny sposób daje ci sygnały, iż łżesz jak bura suka. Robisz sobie grube jaja z czytelników i mieszkańców – poniżej wklejam treść warunków przetargu jakie ogłosił burmistrz Żak w BIP , oto one :Przetarg jest ważny bez względu na liczbę jego uczestników, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie powyżej ceny wywoławczej. O wysokości postąpienia decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie nie może wynosić mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych. Cena sprzedaży nieruchomości wraz z jednorazową opłatą za ustanowienie służebności gruntowych winna zostać wpłacona jednorazowo przed zawarciem umowy notarialnej. Przed podpisaniem umowy środki finansowe winny znajdować się na rachunku bankowym Gminy Andrychów. O terminie zawarcia umowy Nabywca zostanie zawiadomiony w terminie do 21 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Koszty sporządzenia umowy notarialnej, w tym opłat sądowych ponosi Nabywca.

beskidmaly, 13.10.2021 19:05

Feel Free - ty wiesz za ile urzad sprzedal ta dzialke o jak nie to sie dowiedz a pozniej wyjezdzaj ze ponizej wartosci.

FeelFree, 13.10.2021 18:23

@beskidmaly - treść posta odbieram jak drwinę z faktycznych, byłych już właścicieli tej działki, czyli Mieszkańców Andrychowa i wyborców jednocześnie. To oni byli właścicielami tej działki. Tzw. urząd, bo oczywiście w tym wypadku nie napisałeś, czyja to personalnie była decyzja, sprzedał działkę w nas wszystkich imieniu, w związku z posiadanym uprawnieniem do reprezentowania naszych interesów. I właśnie o ten punkt widzenia chodzi. Bo zważ co napisałeś o sprzedaży swojego hipotetycznego domu... A co byś powiedział, gdyby ktoś ten Twój dom sprzedał dużo, dużo poniżej jego rynkowej wartości? Bo być może sprawia Ci przyjemność wyprzedawanie swojego majątku poniżej jego wartości, ale w tym wypadku obowiązkiem "urzędu" jest dbać o interes Andrychowian, a nie prywatnych inwestorów lub nie daj Boże kogoś innego.

beskidmaly, 13.10.2021 17:57

FeelFree nie będę zadowolony z ceny 101 tys i uneiważnie przetarg bo to jest mój dom. Pamiętajcie ze cos co ktos chce sprzedać jest tyle warte ile ktos drugi chce za to dac a urzad wcale nie musial tej działki sprzedawać widocznie cena go zadawalała skoro ja sprzedał za wylicytowana kwotę. Cenę wywoławczą pewnie ustaliła firma ktora wyceniała wartość tej nieruchomości. Co do odpadów to zbiorka i zagospodarowanie odpadow jest zadaniem własnym gminy i zawsze o jeden krok z przodu są firmy które do przetargu startują wiec porównywanie tych dwóch sytuacji jest zupełnie odwrotne. Doskonale wiecie ze rynek gospodarki odpadami juz dawno jest podzielony na powiaty /jedna firma jeden powiat/ i znów do przetargu w Andrychowie przystąpi jedna firma no konsorcjum 2 firm jak co roku i będzie tak jak w ubiegłym roku. Pozdrawiam.

oshin22, 13.10.2021 16:02

o brawo! Dzięki beskidmały za argument. Zobaczymy jak ZGK zgłosi sie do przetargu na zagospodarowanie odpadów. - Myślę, że będzie jak co roku o 1mln więcej niz zaproponuje Gmina (główny Właściciel co do zasady). Takie rozpoznanie rynku. Rynku 15 ;-)

FeelFree, 13.10.2021 15:34

@beskidmaly - zakładając, że to co piszemy świadczy o nas, o naszym sposobie widzenia świata i panujących w nim reguł to chciałbym zadać Tobie pytanie: jeśli będziesz sprzedawał dom warty 400 tysięcy złotych na licytacji to rozumiem, że wystawisz go za 100 tysięcy i jeśli w wyniku Twojego "rozpoznania rynku", ktoś go wylicytuje za 101 tysięcy to będziesz zadowolony z tej transakcji? W miarę możliwości bardzo proszę o szczerą odpowiedź z samej głębi Twego serca. Tak przy okazji pytanie do Czytelników: jak Państwo myślą, czy radni i inne osoby wypełniające obowiązkową deklarację stanu majątkowego w razie sprzedaży swoich ruchomości faktycznie je sprzedają za podaną w oświadczeniach wartość ? Bo chcę kupić od 10 lat taki dom 200 m2 za 100 tysięcy w dobrym stanie i ciągle jakoś nie mam szczęścia; czy źle szukam? czy takie domy istnieją tylko w oświadczeniach majątkowych naszych radnych?

beskidmaly, 13.10.2021 14:30

Ej zakolog jaki ty jestes madry inaczej i myslisz ze wszyscy sa tak samo madrzy inaczej jak ty . W celu rozpoznania rynku zawsze sie tak robi, a gdy wylicytowana kwota nie zadawala oglaszajacego przetarg to sie go uniwaznia i oglasza nastepny. Ty natomiast dałbyś od razu maxa i nie przystapiłby nikt.Co ja pisze,jak Ty jestes najlepszym znawcą wszystkich tematow w Gminie.

FeelFree, 13.10.2021 13:24

niecnotliwi

Zakolog, 13.10.2021 10:50

Truizmem będzie stwierdzenie, że do celu mogą prowadzić różne drogi, niektóre będą kręte, strome, brudne – inne proste, łagodne, zadowalające wrażliwych estetów. Celem w tym przypadku jest jakość demokracji, czyli nie tylko, aby głos kucharki liczył się tak samo jak głos profesora, ale aby te głosy miały również zbliżoną do siebie wagę. Dlatego zaproponujmy krótki eksperyment leksykalny, który być może opisze nasze drogi. Opis badania: Wyobraźmy sobie jakieś miasteczko i nazwijmy je na przykład A.W tym miasteczku jest powołana Rada Gminy, której najważniejszym zadaniem jest dbałość o zgromadzony majątek jego mieszkańców. Większościowa część tej rady doszła do wniosku iż chce sprzedać jakiś majątek np. dowolny grunt po byłej kotłowni. W tym celu ta grupa radnych jako lokalna legislatywa podjęła uchwałę zobowiązującą lokalną egzekutywę, w naszym przypadku Wójta, którego dla odmiany nazwijmy ostatnią literą polskiego alfabetu Ż. Nasz Ż wyposażony w cały aparat urzędniczy dostępny nasze Gminie oraz środki finansowe, przygotował przetarg, aby jak najkorzystniej sprzedać wspomniany już grunt. Niestety na przetargu okazało się, że zaproponowana przez Ż cena rażąco odbiega od ceny jaką byli wstanie zapłacić rynkowi uczestnicy tego przetargu. I nie chodzi tu o jakieś nieoszacowywanie, czy niewielką pomyłkę co do wartości tego gruntu, ale o ponad czterokrotną rozbieżność między ceną zaproponowaną przez Ż, a rzeczywistą ceną nabycia. Po fakcie nasza grupa radnych, której przypomnijmy – obowiązkiem jest bezwzględna dbałość o majątek mieszkańców nie zainteresowała się powodami dla których mieszkańcom groziło bezpowrotne utracenie ich majątku. Nie sprawdziła czy cena nabycia odzwierciedla wartość rynkową tego majątku, czy tylko jest pochodną siły nabywczej uczestników przetargu. I teraz pytanie badawcze: Jak jednym słowem nazwać poszczególnych członków większościowej grupy radnych ? Dla utrudnienia przyjmijmy, iż nie będziemy używać słów i pojęć z zakresu psychologii rozwojowej opisujących deficyty poznawcze, będące wynikiem ilorazu takiego jak stosunek wieku umysłowego do wieku życia oraz słów z zakresu prawa karnego takich jak kradzież, przywłaszczenie, zabór. Bardzo proszę o wypełnienie ankiet i zaproponowanie tego jednego słowa. PS @FeelFree oczywiście, że zasoby katalogowe IPN mają znaczenie, ale nie takie jak powszechnie się uważa. W naszym przypadku służą one do zbudowania zakulisowej narracji oddziaływającej na radnych, w celu ich zmiękczenia. Ale o tym innym razem.

Archanioł Michał, 12.10.2021 23:08

No tak, z tych emocji, oczywiście chodzi o Elektrociepłownie Andrychów to co było przed AEC.

Archanioł Michał, 12.10.2021 22:46

Bramka i przerwa to może coś z innej beczki. Dla tych co nie zaglądnęli w link: burmistrz powinien kontrolować majątek Gminy i regularnie przeglądać księgi rachunkowe AEC. Ogłaszając zaskoczenie długiem i upadłością potwierdził , że tego nie robił i nie reagował w odpowiednim momencie. To moja ocena sytuacji. Co więcej dodać. Dlaczego tego nie robił? Hm zaniechanie powoduje , że 5% udziału przejmujemy jako mieszkańcy Gminy kilka milionów długu !! 5 % z tego kolosalnego długu. Tylko dlatego , że .....

FeelFree, 12.10.2021 16:47

@Zakolog, osobiście to już wolę nawet posty w języku suahili niż czytanie mowy potocznej i slangu ulicznego jeszcze tutaj, nie mówiąc już o wulgarnych, łamiących netykietę wpisach. Jeśli nie zrozumiem co autor ma na myśli to po prostu dopytam, lub poproszę kogoś o przetłumaczenie na język polski... natomiast faktycznie, za korzystne uważam -jeśli tylko zależy nam na wzajemnym zrozumieniu się- do używanie zrozumiałego, bez nadmiernych popisów krasomówczych wpisów. No oczywiście nie zawsze... Ale to tylko tak głośno myślę i do siebie sam pewnie piszę; jak to kiedyś ktoś tu już zwrócił uwagę. Wracając do meritum, to najbardziej wartościowe byłoby wykazanie tutaj w prosty sposób -jak 2+2- jakie są konsekwencje finansowe decyzji burmistrza. Dla nas i naszych rodzin. Jako wyborca chciałbym móc jasno ocenić (zamiast słuchać na ten przykład propagandy @beskidamalego i autorepetycyjnych złorzeczeń na PiS w wykonaniu @tomekx) czy decyzje te są w swoich następstwach obarczone akceptowalną ceną za solidaryzm społeczny (demokracja z ludzkim obliczem), czy też pociągają za sobą nieakceptowalnie duże straty dla wielu i zyski dla bardzo nielicznych wybrańców (pato lub quasi-demokracja zmierzająca w totalitaryzm). Jeśli tak by było (a mam podstawy sądzić, że tak może być) to uważam, że każdy obywatel Andrychowa powinien wiedzieć ile kilometrów ścieżek rowerowych, dróg, chodników itd. nie powstało. A kto i ile w tym czasie w sposób nieuprawniony zyskał. Bo może to po prostu połączenie nazwisk archiwizowanych przez IPN byłych TW to zwykły zbieg okoliczności, któremu my nadajemy znaczenie. Ale jeśli nie to sądzę, że wiele osób przy następnych wyborach znając liczne konsekwencje decyzji obecnego wójta i jego radnych zwróci uwagę choćby na to czy kandydat ma czystą i transparentną przyszłość i z kim jest powiązany. To takie moje marzenie; aby w końcu wystarczająca ilość z nas była mądra PRZED przysłowiową szkodą, bo tejże często się nie da lub nie opłaca naprawić. Lub co gorsza cierpią niewinni, w czasie gdy "zyskują" nieuczciwi, co najbardziej boli. P.S. Teksty o PiS, kryzysie i takie tam ogólniki nic nie wnoszą wg mnie na poziomie gminnym, bo jak widać choćby na przykładzie miast takich jak choćby Sucha Beskidzka, można W TYCH SAMYCH WARUNKACH! dzięki rozsądnemu burmistrzowi i radzie miejskiej osiągać ZUPEŁNIE INNE EFEKTY. Pozdrawiam.

Zakolog, 12.10.2021 09:56

@beskidmaly - Po słusznej reprymendzie FeelFree, jestem Tobie winny przynajmniej krótkie wyjaśnienie. Ja przynależę do niskiej klasy społecznej, natomiast Ty do mitycznego najwyższego decyla. Na tej drabinie stratyfikacji społecznej dzieli nas przepaść, która powoduje problemy w naszej komunikacji. W kategoriach socjoekonomicznych, ja płacę podatki, a Ty z nich żyjesz. Oczywiście zdaję sobie sprawę z mizerii moich podatków, co skutkuje zubożeniem Twojej jakości życia, przynajmniej w stosunku do przynależnego Twojej pozycji poziomu. Ale nie jestem winny tej sytuacji, za nią odpowiada polityka fiskalna tego cholernego PiS. W kategoriach behawioralnych dzieli nas umiejętność posługiwania się językiem, jego semantyką i symboliką. Dlatego też staram się zrozumieć Twoje niezrozumienie mojej werbalizacji i co się z tym wiąże Twoją irytację. Obiecują w przyszłości artykułować swoje myśli w sposób bardziej opisowy i zaniechać stosowania nacechowanych symboliką wyrazów. Pozdrawiam !

Archanioł Michał, 11.10.2021 21:11

Gmina po to wzięła 5% własności by nadzorować swoje zadania własne. Chwała doradcy w czasie przekształceń. Jednak przyszedł Zdzisław i .... .Dla mnie ciekawy wątek to interesy właściciela głównego z Czarneckimi ! No i Tw ( tajny współpracownik SB ) przeplatające się w dossier głównych aktorów. Tak się żyje w postkomunie Panie kochany :(. Co do UW reaguje na działania w samorządach stricte, spółki są polem ....

FeelFree, 11.10.2021 19:58

@Archanioł Michał - odnośnie Twojego wpisu: wspólnik mniejszościowy musiałby chcieć skorzystać ze swoich praw. Zakładając, że je zna. No ale przyjmujemy, że "prawnik" je przecież zna? Ciekawie się to układa w całość. Urząd Wojewódzki tego nie potrafi ułożyć w całość ???

FeelFree, 11.10.2021 19:49

A propos przywołanych Olszyn, bycia liderem ekologii itd. to wklejam aktualne wartości z monitoringu w tym miejscu, który sponsoruje Gmina Andrychów czyli my wszyscy... PM2.5 418 % - czyli jest czadowo...

FeelFree, 11.10.2021 19:42

@beskidmaly - ponownie w postach razi mnie brak merytorycznych argumentów; są w moim odczuciu tylko próby chwalenia, a w zasadzie ratowania działań wójta i zarzuty personalne oraz epitety. Dla jasności, też mi się nie podoba zasób słownictwa używany przez Zakologa wobec radnych, ale wyczerpałem już wobec niego pomysły i możliwości wpływu, skutku brak... Moja osobista prośba brzmi: proszę o merytoryczną dyskusję ze stwierdzeniem (o ile to oczywiście możliwe i jest na to ochota) Zakologa - CYTAT: "Burmistrz Żak wnioskując o powołanie ACE nie ratował mieszkańców od chłodu i zimna, tylko ratował prywatną spółkę od bankructwa, zapewniając jej dochody z dzierżawy jej majątku, przejmując jej klientów i jej obowiązki wynikające z umowy koncesyjnej. Decyzja radnych powołująca ACE, w kontekście istniejących regulacji prawnych była skrajnie kosztowna dla budżetu miasta, a jej finansowe konsekwencje będą ciągły się jeszcze bardzo długo." Pozdrawiam.

miastoandrychow, 11.10.2021 19:42

Nie rozumiem jak można mieć taki dług, przecież mieszkańcy ogrzewanych mieszkań płacą za ogrzewanie. W prywatnym domu płacimy ile zużyjemy gazu, a tu widocznie opaty za niskie. W zimie mamy nie więcej jak 20 stopni w mieszkaniu, a mieszkańcy bloków grzeją na potęgę 22 -24 stopnie, Jak im za ciepło, to nie przykręcają grzejników, tylko otwierają okna, Może należy założyć liczniki energii dla każdego mieszkania jak to jest w dużych miastach, żeby oszczędzali ? Jak nie chcą , to podnieść opłaty za ogrzewanie tak żeby ciepłownia nie miała strat, Prosty rachunek ekonomiczny.

syzyf, 11.10.2021 18:19

@zakolog. poczytaj chłopie kto 12 lat temu podpisał uzupełnieni traktatu i kto się z bratem konsultował ,kto był wtedy premierem

Janek, 11.10.2021 18:11

Domyslam sie i mam nadzieje i i mnie jak i paru tys mieszkańców prywatnych domów w gminie Andrychów którzy tak samo płacą podatki do gminy PAN Ż również udzieli jakiejś dotacji lub pożyczki na ogrzewanie naszych domów jak w przypadku mieszkańców bloków bo ta pożyczka jest dla nich choc nie bezposrednio w ich rece . Właściciel prywatnego domu sam musi ponosić koszty ,więc i mieszkańcy wspólnot blokowych również powinni to robić jeśli chcą mieć ciepełko w mieszkaniu

beskidmaly, 11.10.2021 17:45

Natomiast w temacie Pańskiej Gory to projekt ma sie dobrze i jest realizowany tak samo pałac nawet z Paniami od konserwatora zostały poczynione ustalenia i bedzie wszystko ok. Pamietam jak pisales o remoncie Olszyn i co zatkało kakao. Cieszyłbyś sie jak by nie wyszlo a moze tak powiedziałbyś przepraszam myliłem sie. Ale gdzie tam ty i przepraszam.

beskidmaly, 11.10.2021 17:38

Zakolog -ty myślisz ze ci co czytają te twoje wypociny to dzieci z przedszkola i nikt nie wie kogo nazwałeś 11 idiotami którzy wszystko przegłosują.

Archanioł Michał, 11.10.2021 17:05

Skoro pojawił sie artykuł to wstawiam to tutaj. @beskidmały https://www.doradzamy.to/artykuly/mniejszosciowy-wspolnik-moze-wiele# tutaj masz co Tomek Żak mógł i powinien robić sam czy tez przez przedstawiciela.

tomekx, 11.10.2021 16:01

A może by tak kubień skomentował drożyznę w sklepach.Wypłaty wystarcza?

Zakolog, 11.10.2021 15:52

Cześć małybeskidzie, czy mógłbyś spersonifikować pojęcie „11 idiotów”, tak pytam, ponieważ jak już się wybiorę do urzędu, to chciałbym wiedzieć o kogo mam pytać ? A jak tam finansowanie z urzędu marszałkowskiego projektu „Pańska Góra” - kiedyś obiecałem Tobie, że do tematu powrócimy. Będzie ta kasa czy nie będzie, bo już czwarty rok mija jak ogłosili, że będzie. Z dużym zainteresowaniem przyglądam się tworzonej przez Tomusia narracji w tym temacie i ze zdziwieniem stwierdzam, że trochę słabo. W tej formule to nawet Staszek tego nie kupi. Przekaż Tomkowi, aby popracował jeszcze nad przekazem.

beskidmaly, 11.10.2021 15:25

Zakolog -Ty nawet tłukiem nie jestes. Bo jak mozna tak wyzywać na ludzi których sam wybierałeś a idiotę jak chcesz zobaczyć to popatrz do lustra. Nie znasz tych 11" idiotów "nie rozmawiałeś z nimi a osądzasz ich od czci wiary. Czy byles kiedys w urzędzie i rozmawiałeś z kimś na tematy ciepła i EC. Nie byles ty wierzysz krzykaczom i hejterom bo oni sa tacy sami jak ty.

Zakolog, 11.10.2021 15:21

@syzyf - Jezu jakie wy szkoły kończycie ? Czy w tym magistracie nie ma nikogo choćby z podstawowym wykształceniem ? Traktat akcesyjny został przyjęty w ogólnonarodowym referendum, więc kogo chcesz stawiać przed Trybunałem?

Zakolog, 11.10.2021 15:01

@FeelFree - to że za przyczyną 11 idiotów, mieszkańcy stracili ileś tam milionów nie oznacza jeszcze popełnienia przestępstwa. Na razie andrychowianie powinni ocenić działalność tych filistrów w kategoriach moralnych i oczywiście w przyszłości wyborczych. Zapewne pamiętasz słynne głosowanie nad zabezpieczeniem pożyczki hipoteką basenu – otóż jakość burmistrz już nie chce kupować tych słynnych linii przesyłowych, tylko w zastępstwie wymyślił obligacje miejskie skierowane do jednego oferenta. Za sprawą tego postanowienia sądu, te obligacje już są nieaktualne. Czyli należy znaleźć nową inżynierię finansową, bo że nasze tłuki ją przegłosują to chyba nie masz najmniejszych wątpliwości – zapewniam, że tłuki też ich nie będą miały i przegłosują wszystko !

syzyf, 11.10.2021 14:36

Panie Kubień czarne scenariusze to wiszą nad Polakami po wyroku jaki wydał Trybunał Konstytucyjny pod kierownictwem magister(odkryciem towarzyskim). Skoro Trybunał orzekł o niezgodności z Konstytucją to należy się zastanowić nad Trybunałem Stanu dla osoby, która podpisała Traktat akcesyjny

FeelFree, 11.10.2021 13:32

"kliniec szczytowy" (^_^) wyjątkowo mi się spodobało... P.S gdzie z tym wszystkim pójść, pojechać ???

Zakolog, 11.10.2021 13:20

Informacja podana przez radnego Kubienia, dotycząca postanowienia zabezpieczającego jest zwornikiem (klińcem szczytowym) całego sklepienia narracji o andrychowskiej elektrociepłowni. Jest tym szczególnym momentem, w którym wszystkie poszlaki wskakują na swoje miejsce, tworząc nierozerwalny łańcuch dowodowy, opisujący cały proces i jego motywacje. Burmistrz Żak wnioskując o powołanie ACE nie ratował mieszkańców od chłodu i zimna, tylko ratował prywatną spółkę od bankructwa, zapewniając jej dochody z dzierżawy jej majątku, przejmując jej klientów i jej obowiązki wynikające z umowy koncesyjnej. Decyzja radnych powołująca ACE, w kontekście istniejących regulacji prawnych była skrajnie kosztowna dla budżetu miasta, a jej finansowe konsekwencje będą ciągły się jeszcze bardzo długo.

FeelFree, 11.10.2021 12:03

@tomekx - jak to dobrze, że zawsze można z Twojej strony liczyć na długą, kulturalną i merytoryczną dyskusję ;-)

tomekx, 11.10.2021 11:59

Kubień zamilcz już lepiej i sie nie kompromituj

antykubien, 11.10.2021 11:57

Ale manipulacja... AEC a Elektrociepłownia Andrychów to dwie różne firmy! Właśnie absolwent AWF się zajmuje tym czym nie powinien. Samo pieniactwo a zero merytoryki. Przekleństwa na sesji. Panie Kubień podaj się Pan do dymisji. W dniu jutrzejszym przepisuje od Ciebie dziecko ze szkoły bo nie chcę takiego nauczyciela.