reklama

Radni ustalą nową pensję burmistrza Andrychowa

Polityka, Wiadomości, 28.10.2021 18:20, GM
Wiadomo ile po podwyżce będzie zarabiał burmistrz Andrychowa.
Radni ustalą nową pensję burmistrza Andrychowa
Jak już informowaliśmy, 30 września prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, która dokonuje zmian w zasadach ustalania maksymalnej wysokości diet i wynagrodzeń w samorządzie terytorialnym.

Z ustawy wynikają kilkutysięczne podwyżki dla burmistrzów, prezydentów miast czy starostów. W przypadku burmistrzów - maksymalne wynagrodzenie może wynosić 20 tys. zł (obecnie 12,5 tys. zł).

Teraz radni muszą dostosować pensje włodarzy do nowych przepisów. Jako jedni z pierwszych tematem zajmą się radni z Andrychowa. Na sesję Rady Miejskiej, która zaplanowana jest na 4 listopada, trafi projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka.

Projekt uchwały zakłada nowe wynagrodzenie na poziomie ponad 18 tys. zł. Do tego dodatek stażowy, więc w sumie może wyjść 20 tys. zł. Jak zdecydują radni?

Będziemy informować.

W zeszłych roku burmistrz Andrychowa z tytułu pracy w magistracie uzyskał dochód w wysokości 136,7 tys. zł

Projekt uchwały.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kaczor, 04.11.2021 18:42

ok, "madzia" przyjmuję do wiadomości, przepraszam za błąd.

madzia, 04.11.2021 12:18

Inna sprawa to jak ochoczo ludzie PO realizują na "maksa" to co jest z inicjatywy PiS gdy tylko jest to na rękę ludziom powiązanym z PO. Nie liczę tego szefa powiatowej PO bo on wie jak to szkodzi wizerunkowi PO.inni mają wizerunek i wiarygodność PO jak się wydaje daje w poważaniu.

madzia, 04.11.2021 12:15

Kaczor, dziennikarze są nieprecyzyjni. Radni powinni uchwalić podwyżki. Tylko że są widełki od do. Jak ktoś jest przyzwoity moim zdaniem nie pójdzie na maksymalny pułap czy w jego okolice, zwłaszcza przy ogromnym zadłużeniu danej gminy i przegrywanych procesach. Pozdrawiam

kaczor, 04.11.2021 07:41

Żak startował z list PO. Sebastan Mlak szef powiatowej PO o podwyżkach pensji i diet dla samorządowców: " .... Nasi mieszkańcy i wyborcy obecnie zmagają się z dużym wzrostem cen, rachunków i kosztów życia, dlatego uważam, że podnoszenie w obecnym czasie wynagrodzeń władzy jest nieprzyzwoite. NIEPRZYZWOITE - to słowo na dziś dla Żaka, Babskiego. Także słowo słowo na dziś dla wszystkich którzy klepią co im "wódz" powie: jak powie podwyżka pensji dla jednych to klepią, jak powie podwyżka za śmieci albo podatków dla innych to też klepią

kaczor, 04.11.2021 07:37

Słowo mogą o kórym piszą dziennikarze że jest w ustawie oznacza że radni mogą uchwalić żakowi niższą podwyżkę albo NIE MUSZĄ uchwalać wcale. no ale do tego trzeba być przyzwoitym jakby zapewne powiedział powiatowy szef PO który podwyżki pensji i diet w takim momencie uważa za nieprzyzwoite.

FeelFree, 01.11.2021 17:50

"Sprostać sobie to chyba najcięższe zadanie we wszechświecie. Najmożniejszy lord i najnędzniejszy pachołek mają ten sam problem. Nie rozwiąże go za ciebie żaden wynajęty mentat czy inny wielki umysł. Żaden nakaz sądowy ani wezwani świadkowie nie dostarczą ci odpowiedzi. Żaden sługa, ani wyznawca, nie opatrzy tej rany. Opatrujesz ją sama albo dalej broczysz krwią na oczach wszystkich. Rządy, jeżeli są trwałe, zawsze ciążą coraz bardziej ku formom arystokratycznym. Nie jest znany w historii żaden władca, który uniknął by tego losu. A gdy rozwija się arystokracja, rząd coraz bardziej dąży ku działaniu wyłącznie w interesie klasy panującej - czy klasa tą będzie dziedziczna monarchia, oligarchia finansowych mocarstw, czy okopująca się wokół władzy biurokracja." Frank Herbert

Zakolog, 30.10.2021 22:14

@rumcajs - No właśnie dlatego we wcześniejszym wpisie postawiłem to pytanie. Skąd radni wiedzą, jaka ma być wysokość pensji tego akurat Burmistrza. Jak ją ustalili ? Dla przykładu zakres stawek w przypadku Andrychowa znajduje się w przedziale od 15000 do 100000 tysięcy mieszkańców, dlaczego więc przewodniczący Romek wprowadza do porządku obrad stawkę przewidzianą dla Prezydenta miasta 100-tysięcznego, czyli najwyższą, zamiast np. odpowiadającą gminie 40000 ? Ponadto ludzkość może nie jest najinteligentniejszą formą życia jak była lub będzie na Ziemi, ale na pewno nie jest też najgłupszą i wypracowała różne metody weryfikacji takich problemów. Jak zweryfikować na przykład bardzo trudno mierzalną pracę naukowca na uniwersytecie, gdzie dodatkowo spora część tych naukowców to są nobliści? Otóż głównie na anglosaskich uniwersytetach już dawno sobie z tym poradzono. W pewnym uproszczeniu, raz na pięć lat podlicza się tak zwany impact factor, dzieli przez ilość etatów naukowych w danym laboratorium i najniżej ocenione laboratoria z puli danego wydziału zamyka. Ale na ich miejsce tworzy się całkiem nowe. Czyli piękno tej metody nie polega na weryfikacji, tylko na tworzeniu nowego, które nigdy by nie zaistniało, dopóki blokowałoby je stare.

rumcajs, 30.10.2021 21:05

1. Ale jak zweryfikujesz pracę burmistrza? Przybijaniem karty "zakładowej"? 2. Skąd pewność że zastępca i dyrektor biura nie wykonuje innych obowiązków ? Jeżeli jest tak jak piszesz , chociaż trudno to zweryfikować, to jedyna opcja na weryfikację skuteczności/pracowitości burmistrza to głosowanie demokratyczne.

Zakolog, 30.10.2021 16:07

@rumcajs - to tak zwane dojenie społeczeństwa ma miejsce od circa 10 000 lat, od tak zwanej rewolucji neolitycznej, po której pojawiły się pierwsze nadwyżki wytwórcze. Według Thomasa Hobbesa jeśli doi państwo, to jest to najsprawiedliwsza z możliwych form dojenia. A jeśli to państwo opiera się o zasady demokratyczne, to nawet uczciwa, ponieważ dojeni maja możliwość zmienić dojących. Jeśli zatem piszesz, iż celem partii politycznych, w Twoim przykładzie PO i PiS jest dojenie, to jest to nieprawda. Dojenie jest celem samym w sobie, a partie spierają się tylko o sposób jego przeprowadzania. Wybacz, że nie odniosę się do słów powiatowego lidera PO, ale za to z pewną atencją skomentuję słowa Jarosława Kaczyńskiego. Oczywiście z praktycznego i traktatowego punktu widzenia, nie da się znieść akcyzy, na ogólnie rzecz biorąc nośniki energetyczne. Te regulacje zarezerwowane są dla Komisji Europejskiej. Choć oczywiście w przypadku Polski można by ją było nieznacznie obniżyć, ale ta obniżka nie miałaby żadnego wpływu na cenę paliw. Kaczyński nawet wtedy przyrównał wielkość tej obniżki do wydatków na biura polityczne, postulując ich likwidację i tym sposobem pokrycie ubytków podatkowych. To mniej więcej tak samo jak FeelFree i ja postulujemy, aby podnieść uposażenie burmistrza, likwidując zarazem stanowiska jego zastępców i dyrektora biura. Jeśli Burmistrz Żak chce więcej zarabiać, to musi również więcej pracować !

Archanioł Michał, 29.10.2021 22:10

@Zakolog mam podejrzenie. To wszytko dzieje sie po to by dać Tomusiowi fantastyczna drogę do reelekcji, wszak to już ogłosił. On zrzeka sie tych niechcianych pieniędzy , które mu Romek wciska ( przypuszczenie, nie mam informacji o autorach projektu ) i za kilka miesięcy Tomuś funduje już miałem pisać , że to co w linku, ale uświadomiłem sobie , że on przebija i bierze od razu METR. :) Zmieści się nieprawdaż Panie dyrektorze ? A potem tak do wyborów COŚ!

Archanioł Michał, 29.10.2021 22:00

A cha poszczególni amatorzy zazwyczaj poniżej 200 nie schodzą. I dla wszystkich zainteresowanych przeżyciem atrakcji przez 500 można sie zachwycić.

Archanioł Michał, 29.10.2021 21:54

Ja trochę z innej beczki , ale mam nadzieje w ekonomicznym temacie. Szkoła w Bolęcinie zapręzetowała swój dobytek w postaci Sky Watchera 254 mm średnicy zwierciadła. https://teleskopy.pl/product_info.php?cPath=21_265&products_id=1221&lunety=Tuba%20optyczna%20Sky%20Watcher%20N%20254%201200%20OTA%20BKP250%201200%20OTAW cenę każdy widzi !! Gdyby kończąc tą świetną inwestycje tak zwołać nadzwyczają , gdzie przeznaczy się jednak 7200 e czyli powiedzmy razy 4,65 = 33 480 na zakup teleskopu. Dużo ! To tylko kilkumiesięczna dodatkowa, przyszła pensja Zdziśka. Powiedzmy 4-5 miesięcy. Panie dyrektorze czy wtedy byłoby co prezentować ? :) Ja znalazłem taki https://www.taurustelescopes.com/pl/product/taurus-t500-f4-2-classic-2/

rumcajs, 29.10.2021 19:52

@FeelFree @Zakolog Ludzie robią aferę że burmistrz Andrychowa zarabia tyle co cieśla czy murarz w Niemczech i zbliża się do obrotnej sprzątaczki - nie ujmując nikomu na znaczeniu oczywiście. Chodzi tylko o podkreślenie słabości naszego kraju jak i wyeksponowanie mentalności obywateli. @Zakolog Ktoś tu cytował powiatowego szefa PO - pełna zgoda, ale warto również zacytować prezesa Kaczyńskiego, aby sobie uzmysłowić, że te dwie partie niczym się od Siebie nie różnią i ich celem jest dojenie społeczeństwa. U redaktora Mazurka widać było jak razem się bawią i śmieją z nas. "– Obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności – powiedział Jarosław Kaczyński. Nie dziś, ale 10 lat temu. " https://www.o2.pl/biznes/10-lat-temu-kaczynski-chcial-obnizac-akcyze-dzis-pis-twierdzi-ze-sie-nie-da-6694078998768448a A teraz?: "Nie obniżałbym obecnie akcyzy, aby zmniejszyć ceny paliw, bo nie powinno się ograniczać dochodów państwa - powiedział w sobotę na antenie radia RMF FM wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński." @ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! 1. Chodzi o to że pensje urzędników są wypłacane z podatków innych ludzi , więc po co opodatkowywać takie pensje ? Zwolnić je z podatków jak ostatnio wprowadzono z emeryturami, bo to bezsensowna robota. 2. Każdy ma kogoś w rodzinie kto wyemigrował do innego kraju w szczególności po 2000 roku. Czy ktoś się o nich martwił, że nie mogą sobie pracy znaleźć w Polsce? Tylko pytam. To dlaczego mamy utrzymywać często niepotrzebne posady dla ludzi, którzy według Ciebie nie znajdą pracy nigdzie indziej? W ogóle skąd wiesz, że nie znajdą pracy nigdzie indziej? Naprawdę masz takie złe zdanie o urzędnikach?

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 29.10.2021 17:04

@rumcajs: (...)podatek od podatku(...) masz racje. Prawie 40% społeczeństwa pracuje za nasze podatki (zus, us, wojsko, policja, medycyna itp. ) jakby teraz wycofac podatek dla osob pracujących z podatków to poła tych 40% musi sobie znalezc nowa prace a znając rynek pracy nigdy jej nie znajdą bo tam trafiają tylko ludzie ktorzy nie moga znalezc pracy gdzie indziej

Zakolog, 29.10.2021 10:21

Wstępne podsumowanie wzmożenia podwyżkowego na forum mamNewsa. Pierwsze spostrzeżenie to błąd w tytule artykułu. Sesja ma się odbyć nie we wtorek, tylko w czwartek i nie tylko dlatego, iż papież Grzegorz XIII w swojej dalekowzroczności przyporządkował dzień 4.11.2021 roku jako czwartek, ale przede wszystkim dlatego, że współczesny prawodawca nakazał informować mieszkańców na siedem dni przed planowanym terminem jej odbycia. Drugi błąd to oczywiście dowolność, a nie przymus dostosowania pensji burmistrza. Czy te błędy są zamierzone i kryją jakiś przekaz podprogowy, czy też są skutkiem niechlujstwa intelektualnego redaktora, pozostawiam ocenie komentatorów. Mnie bardziej nurtuje inny problem. Z oświadczeń majątkowych naszych radnych możemy się dowiedzieć, iż ich dochody z pracy lub emerytur wskazują na nie wykonywanie pracy koncepcyjnej lub analitycznej. Czyli możemy założyć, że ich doświadczenie zawodowe nie pozwala im na określenie, wyliczenie wysokości uposażenia dla funkcji burmistrza i to burmistrza wspomaganego przez dwóch zastępców i dyrektora biura. Jeśli tak jest, to ktoś inny musiał im podać wysokość pensji burmistrza, a oni musieli na wiarę przyjąć jej wartości. Albo, inną możliwością jest ich echo genetyczne o pańszczyźnianej mentalności nakazujące – brać ile się tylko da, bo później może nie być już takiej okazji. Która z podanych możliwości jest prawdziwa, nie wiem i dlatego proszę komentatorów o pomoc ! @rumcajs jako naczelny ekonomista naszego forum masz może jakieś spostrzeżenia lub hipotezy opisujące ten problem ?

budowniczy, 29.10.2021 09:09

Panie Długopisie czekamy na ustawę podnoszącą wszystkim zarobki o 60%! ***** ***

Turboplazmotron, 29.10.2021 08:43

A po szybkiej zdalnej sesji zapraszam do oblania "sukcesu" do restauracji.

Turboplazmotron, 29.10.2021 08:39

Nie spoczniemy, póki nasz pryncypał i jego zastępcy nie będą zarabiać maksymalnej stawki.

Turboplazmotron, 29.10.2021 08:21

Dla zachowania resztek przyzwoitości i pozorów demokracji "Roman I Szczodry" powinien chociaż zmienić kolejność porządku obrad.Pierwsze powinno być ustalenia wynagrodzenia Burmistrza Andrychowa a później zmiany w budżecie gminy .

tomekx, 29.10.2021 06:59

Brawo PIS jesteście żałośni

FeelFree, 28.10.2021 23:49

"Problem nie w tym, że władza psuje, lecz że przyciąga podatnych na zepsucie." Frank Herbert (ze szczególną dedykacją dla @rumcajsa)

kaczor, 28.10.2021 23:15

Słowo mogą oznacza że radni mogą uchwalić żakowi niższą podwyżkę albo nie muszą uchwalać wcale. nie złamią żadnego prawa. no ale do tego trzeba być przyzwoitym jakby zapewne powiedział powiatowy szef PO który podwyżki pensji i diet w takim momencie uważa za nieprzyzwoite.

Zakolog, 28.10.2021 23:14

Jeśli władza państwowa ingeruje w idee samorządności, korumpując jej przedstawicieli, stań przy idei samorządności. Nigdy nie pozwolę podważyć decyzji samorządu lokalnego ! Roman I Szczodry do małopolskiej kurator oświaty, w sprawie likwidacji szkoły numer 3.

FeelFree, 28.10.2021 23:03

"Jeżeli rządowa machina wymaga od ciebie abyś był pośrednikiem niesprawiedliwości wobec innych, wtedy, powiadam ci, złam prawo."

FeelFree, 28.10.2021 23:02

"Ja natomiast uważam, że władcy nie powinno różnić od poddanych beztroskie życie, lecz właśnie troska o nich i zamiłowanie do ponoszenia trudów."

xpekk, 28.10.2021 23:00

A kiedy jakieś podwyżki cen dla mieszkańców ze strony ekipy Żaka? Ze tak skomentuję ekipa Żaka robi mieszkańców a naszet szefa powiatowej PO w bambuko bo jaksądzę czuje się bezkarna. śmieją się nam a nawet temu szefowi powiatowej PO prosto w twarz i wygibasy rmcajsa jaki to Żak bidny nie pomogą

kaczor, 28.10.2021 22:55

skoro propagandziści zakowcy powtarzają się to i ja będę w tym temacie. Żak startował z list PO. Sebastan Mlak szef powiatowej PO o podwyżkach pensji i diet dla samorządowców: " .... Nasi mieszkańcy i wyborcy obecnie zmagają się z dużym wzrostem cen, rachunków i kosztów życia, dlatego uważam, że podnoszenie w obecnym czasie wynagrodzeń władzy jest nieprzyzwoite

FeelFree, 28.10.2021 22:49

@rumcajs - pytanie pomocnicze: 1. czy wg Ciebie poziom uczciwości wobec wyborców i tej zwykłej ludzkiej zależy lub powinien zależeć od wysokości wynagrodzenia? 2. czy poza władzą ktokolwiek otrzyma w Polsce takie procentowe podwyżki wynagrodzenia z okazji wzrostu cen, czy czegokolwiek innego? 3. czy zrezygnowanie z funkcji wójta z powodu upokarzająco niskiego uposażenia jest zakazane prawem? 4. czy wiesz ile zarabiają -przepraszam za wyrażenie urzędników UM- szeregowi pracownicy Urzędu Miasta, czy wobec nich sprawiedliwe jest Twoim zdaniem takie wysokoprocentowe podniesienie wynagrodzenia wójta, lub czy mogą liczyć na podobną podwyżkę od przyszłego miesiąca? Nadmieniam, że nie zazdroszczę im konieczności współpracy z burmistrzami, podobnie jak Ty współczujesz współbiesiadnictwa burmistrzowi z radnym Kubieniem przy jednym niemal stole. 5. czy "marne" kilka tysięcy jest w stanie komukolwiek zrekompensować czytanie publicznych, przykrych komentarzy na swój temat?

robol, 28.10.2021 22:37

Za jaki czas ci sami radni od Żaka na wniosek Żaka „przywalą” nam podwyżkami cen. Jeszcze pewno na zdalnej sesji chociaż wszyscy dookoła potrafią normalnie spotkać się i innych ludzi na salę obrad wpuścić. Masakra. PS. Zakolog i Michał. Nie odchodźcie od tematu. O to chodzi ludziom Żaka żeby w niuanse wdawać się i tematy rozmywać.

robol, 28.10.2021 22:36

Redakcja niby niezależnego portalu zamiast huczeć o skandalicznej podwyżce pisze o nowej pensji Żaka. „Zakowcy” jacy jeszcze wczoraj pisali że ta ustawa to odlot Kaczyńskiego nagle jej bronią jak się okazuje że Żak weźmie może i maksymalną podwyżkę. Żak i jego ludzie związani z PO idą bez żenady na maksa mimo że szef powiatowej Po pisze o tych podwyżkach NIEPRZYZWOITE.

Zakolog, 28.10.2021 22:22

@Archanioł Michał - nie, jest znacznie ciekawiej – to podwyżka dla kuchni „Brata Alberta” jest połączona i wynika z dotacji dla Zdziśka. Kto jak kto, ale Romek wie gdzie szukać pieniędzy.

madzia, 28.10.2021 22:17

Ważniejsze od zachowania redakcji jest to co pisze ten internauta poniżej. Ludzie którzy swoje losy polityczne powiązali z PO wezmą podwyżki o jakich szef powiatowej PO mówi "nieprzyzwoite"? Uchwała ta podzwyke między innymi radni powiązani z PO. Chwala te podwyżkę internauci związani z PO. Nagle ten PiS i jego ustawy nie taki zły... Ech...

Archanioł Michał, 28.10.2021 22:16

tak pytam bo ta wklejka na MN jest jakaś taka nierealna ( skąd oni to wzięli?)

madzia, 28.10.2021 22:12

Oczywiście że mogą to nie to samo co muszą. Myślę że redaktor mamnewsa zna różnice. Ale już zdążyłam się zorientować że jeśli chodzi o burmistrza Andrychowa to ta redakcja uchodzi za bardzo łagodną albo wręcz piszącą jakby chciała się mu przypodobać.

Archanioł Michał, 28.10.2021 22:10

@feelFree zapomniałeś o tych, co to o nich mówi się obrotowi. Nasi obrotowi po prostu wstrzymują się. Bo Zdziśkowi nie podskoczą. @Zakolog czy uchwała o podwyżce dla Zdziśka jest połączona z dotacją dla kuchni "Brata Alberta" ? Tak pytam bo wydaje się, że Romek lubi łączyć te sprawy.

Zakolog, 28.10.2021 22:09

@rumcajs - ty płacisz w ogóle jakieś podatki ? Przypomnę, że w Polsce mamy dwie skale podatkowe i ta druga wynosi 32%, a przy zarobkach 20.000.00 następuje zwrot składki zdrowotnej powyżej jej 30 krotności. Także już się tak nie rozczulaj nad pensją burmistrza, bo netto skasuje proporcjonalnie znacznie więcej od pracownika zarabiającego średnią krajową, przy czym ponad 70% wszystkich zatrudnionych nigdy w życiu nie widziało tej średniej.

kaczor, 28.10.2021 22:08

Żak startował z list PO. Sebastan Mlak szef powiatowej PO o podwyżkach pensji i diet dla samorządowców: " .... Nasi mieszkańcy i wyborcy obecnie zmagają się z dużym wzrostem cen, rachunków i kosztów życia, dlatego uważam, że podnoszenie w obecnym czasie wynagrodzeń władzy jest nieprzyzwoite

kaczor, 28.10.2021 22:07

tomekvel rumcajs - "brawo" :)

rumcajs, 28.10.2021 22:02

Zapominacie że 14 000 zł na rękę, ma taką samą wartość jak 9000 zł rok temu, więc nie rozumiem skąd takie oburzenie. Chcielibyście czytać na swój temat takie komentarze za marne 9000 zł ?

Archanioł Michał, 28.10.2021 22:00

@rumcajs przestań porównywać patologie z patologią. @kaczor a tam w środeczku "rodzynek" "Teraz radni muszą dostosować pensje włodarzy do nowych przepisów". Panie GM ( fajnie , że red zamieniło się w GM i wiem do kogo pisać) NIC NIE MUSZĄ @madzia to Panu wyjaśniła , a Pan dalej swoje : MOGĄ to inne słowo od muszą.

kaczor, 28.10.2021 21:49

Nie dość, że burmistrz Andrychowa Tomasz Żak startował z list PO, to w radzie miasta są ludzie którzy związali się z PO. Niżej co o podwyżkach mówi szef powiatowej PO. Prośba do redakcji czy by nie zapytała szefa powiatowej PO co sądzi na temat podnoszenia pensji burmistrza Andrychowa i to prawdopodobnie do maksymalnego pułapu!!!!! Czy zamierza interweniować u Żaka i radnych związanych z PO czy też że tak powiem ma dwie moralności. Jak podnosi sobie pis to źle, jak biorą ludzie związani czy powiązani z PO to jest dobrze???

kaczor, 28.10.2021 21:48

Żak startował z PO. Sebastan Mlak szef powiatowej PO o podwyżkach pensji i diet dla samorządowców: " .... Nasi mieszkańcy i wyborcy obecnie zmagają się z dużym wzrostem cen, rachunków i kosztów życia, dlatego uważam, że podnoszenie w obecnym czasie wynagrodzeń władzy jest nieprzyzwoite, szczególnie gdy w Polskim parlamencie większość tworzona przez Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje już kolejne wzrosty obciążeń podatkowych dla mieszkańców. Rozmowa o uposażeniach władzy powinna być poprzedzona debatą z mieszkańcami i racjonalną rozmową, powinna być wprowadzona nie sobie, lecz następnej kadencji i na pewno nie w czasie kryzysu podczas którego ludzie tracą dochody i pracę.....

rumcajs, 28.10.2021 21:38

Czytając Wasze komentarze zarobek burmistrza powinien być większy. Wójt Gminy Wieprz niewiele mniej kasuje, a nie jest na świeczniku nawet jeśli nie posiada jak @FeelFree napisał dwóch zastępców na pełnym etacie. No chyba że idziemy w stronę "Sławomir Nowak miał na Ukrainie pracować za 1500 złotych" , ale swoje dorabiał na przekrętach. https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26151364,a-mial-na-ukrainie-pracowac-za-1500-zlotych.html

kaczor, 28.10.2021 21:34

jeszcze taka drobna uwaga. Często teksty na mamnewsa mają mocne i sensacyjne tytuły. A tutaj - widać że tak powiem sympatię do burmistrza. Żadne tam "Duża podwyżka dla Żaka" czy "radni z PO pójdą na pasku ustawy Kaczyńskiego?" "Czy radni z PO sprzeciwią się szefowi powiatowej PO, który uważa podwyżki dla samorządowców za skandaliczne?":) Nawet nie tytuł "Dla nas podwyżki cen w Andrychowie za ciepło, dla Żaka podwyżka pensji". Ot stonowane "Radni ustalą we wtorek nową pensję burmistrza".

Zakolog, 28.10.2021 21:30

Tomeczku biorąc pod uwagę Twoje wykształcenie, kwalifikacje i dorobek życiowy, wysokość Twojej pensji będzie rzeczywiście imponująca. Sam przyznaj gdzie tyle byś dostał ? Dlatego jeszcze nieoficjalne, ale szczere gratulacje !

Zakolog, 28.10.2021 21:18

Na pytanie jak zdecydują radni ? Mamy już gotową odpowiedź w punkcie zmiana w budżecie gminy i uchwale budżetowej na 2021 rok. Gdzie możemy się dowiedzieć w dziele 750 Administracja publiczna 100.000,00 zł w tym: wynagrodzenia z pochodnymi 100.000.00 zł. Dla porównania, w punkcie udzielenie dotacji dla Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Andrychów przeznaczono połowę tej kwoty, czyli 50.000. A w dziale Oświata i wychowanie na zakup materiałów i wyposażenia, środków dydaktycznych i książek oraz remonty 18.780 zł dla wszystkich szkół. Jeśli zatem drogi andrychowski pedagogu, kolejny raz będziesz ze swojej pensji kupował pomoce dydaktyczne, słysząc od dyrektora GZO jego ulubione powiedzonko - „ piniędzy nima i nie będzie”, to już będziesz wiedział gdzie te piniądze się podziały. Do pełni obrazu należy też dodać, iż przygotowana uchwała nakazuje wypłacić panu burmistrzowi te pieniądze licząc od dnia 1 sierpnia 2021, czyli wstecz, dlatego właśnie jest potrzebna kwota 100.000.00 złotych.

kaczor, 28.10.2021 21:14

Żak ma dwóch zastępców na pełnych etatach. Zadłużenie gminy dobija chyba 80 milionów złotych? "Brawo" radni od Żaka

kaczor, 28.10.2021 21:12

Zakowcy są jednak niesamowici w zakłamaniu. Jeszcze niedawno pisali jaki to skandal ta ustawa. Dziś na jej podstawie burmistrz będzie zarabiał maksymalną kwotę jaką mogą mu uchwalić?!! I nagle nie ma jaki to pis zły, a kaczyński odleciał. Jest - niech burmistrz na niej skorzysta ile się da?!!!!!!

FeelFree, 28.10.2021 21:02

@rumcajs - czy Wójt Gminy Wieprz ma dwóch zastępców na pełnym etacie ?

rumcajs, 28.10.2021 20:54

Co to jest 14 000 zł na rękę dla burmistrza? Z tego co wiem parę lat temu Wójt Gminy Wieprz zarabiał 10 000 zł na rękę. A Warto dodać, że Wójt Gminy Wieprz nie musi się mierzyć z takimi ludźmi jak Pan Kubień.

tomekx, 28.10.2021 20:23

Ehhh kubień ze studniarzową znowu będą mogli sobie poużywać.Tylko żeby w trakcie owocnej dyskusji nie zapomnieli że pisowcy też sobie podwyższyli

Zibi33, 28.10.2021 20:09

Jak świnie przy korycie coś tam się przepychają ale równo wszystkie żrą

Burakz wiejskiej , 28.10.2021 20:05

dla ludzi 100 -300 zł ale dla siebie świnie do koryta muszą dołożyć kilka tyś. jeszcze żeby potrafili zarządzać jeden z drugim a tu co gmina wszystkie zadłużone , nadają się do zbierania śmieci jełopy

Skalpel, 28.10.2021 20:04

Zawsze można wskoczyć do rady nadzorczej np.AEC i dorobić parę złotych to tych marnych zarobków w urzędzie. Można też parę złociszy wyciągnąć z umowy o dzieło od zaprzyjaźnionej firmy itp.itd.

rumcajs, 28.10.2021 19:58

1. Pokażcie ile wójt Gminy Wieprz zarabia dla porównania :) 2. Czy chcecie podobnej sytuacji jak tutaj https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,26151364,a-mial-na-ukrainie-pracowac-za-1500-zlotych.html "Sławomir Nowak miał na Ukrainie pracować za 1500 złotych" , ale swoje dorabiał na przekrętach.

FeelFree, 28.10.2021 19:49

P.S. Obstawiam stosunek głosów 11:10. Natomiast znając honorowość burmistrza, to zrzeknie się przyznanego przez radnych z "Ich Gminy" przywileju finansowego, jako powód podając trudną sytuację finansową gminy, którą zarządza.

FeelFree, 28.10.2021 19:27

@rumcajs - a myślałem, że to ja mam dziwne poczucie humoru... Cały system podatkowy w Polsce jest do kitu, niesprawiedliwy, nieszczelny, a władza wydaje pieniądze w sposób co najmniej "dyskusyjny". Nie chodzi mi tylko o respiratory... W tym kraju łatwo pobrać 30% podatku od umowy o pracę, a jednocześnie wiele firm i osób lawiruje w systemie nie płacąc ani grosza od astronomicznych nieraz kwot, wykorzystując stwarzane przez ustawodawców możliwości. A odnośnie płacy burmistrza to jedna sprawa to wysokość wynagrodzenia na tym stanowisku i uważam, że 30 tysięcy byłoby ok. Tylko akurat w wypadku Andrychowa podzielone pomiędzy trzy osoby, skoro jeden nie daje rady... Bo na ten już moment to wice-wójt zarabia w Andrychowie tyle ile otrzymywałby jako prezydent Oświęcimia, gdyby go tam wybrano. Druga sprawa, czy konkretny burmistrz, pracownik, którego z naszych podatków opłacamy wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków. Swoje zdanie w tej sprawi wyraziłem wielokrotnie, więc się nie będę powtarzał.

rumcajs, 28.10.2021 18:58

To jest brutto, tak? Wg kalkulatora z 20 000 zł zabierają od razu prawie 6000 zł, czyli 30%. 1. Czy to uczciwa stawka Wg Was podatkowa? 2. Skoro pensje urzędników są finansowane z podatków to po co brać podatek od podatku ? źródło: https://zarobki.pracuj.pl/kalkulator-wynagrodzen/20000-brutto