Radni PiS chcą odwołać Klinowskiego z funkcji przewodniczącego, bo ujawnił niewygodne fakty?

, Polityka, Wiadomości, 30.05.2019 17:15, DK
Radni PiS chcą odwołać Klinowskiego z funkcji przewodniczącego, bo ujawnił niewygodne fakty?

O co chodzi? Okazuje się, że do złożenia odpowiedzi na pozew firmy AMF Invest, domagającej się odszkodowania od gminy Wadowice, wydano pełnomocnictwo adwokatowi - bez umowy i zabezpieczenia w budżecie - czym zawarto umowę ustną i powstało zobowiązanie, na które burmistrz Bartosz Kaliński nie miał zgody radnych.

Przewodniczący Komisji Rewizyjnej Mateusz Klinowski złożył więc zawiadomienie o podejrzeniu naruszenia dyscypliny finansów publicznych.

W czwartek (30.05) w sali sesyjnej urzędu w Wadowicach odbyła się Komisja Rewizyjnej w tej sprawie. Radni PiS popierający burmistrza B. Kalińskiego ((Pławna, Chrapla, Lepmart, Potoczna, Tkacz) ) złożyli wniosek o wykreślenie akapitu Bartosz Kaliński naruszył dyscyplinę finansów publicznych” i zastąpienie go„komisja rewizyjna nie stwierdziła naruszenia dyscypliny finansów publicznych” oraz o odwołanie przewodniczącego owej komisji Mateusza Klinowskiego, który wykrył nieprawidłowości w działalności burmistrza Bartosza Kalińskiego.

Mało tego, okazuje się, że radni z komisji rewizyjnej popierający obecnego burmistrza, są - delikatnie rzecz ujmując - słabo zorientowani w sytuacji, nie wiedzą co będzie przedmiotem dyskusji, nie zaznajomili się nawet z porządkiem obrad i bez przerwy przerywali przewodniczącemu. Wyjątkiem był Piotr Hajnosz, który jako jedyny próbował rzeczowo zabierać głos, ale nie był on członkiem komisji.

- Sprawa będzie miała dalszy ciąg - w mojej ocenie radni uchylili się od ciążących na nich obowiązków kryjąc łamanie prawa przez burmistrza Kalińskiego - uważa radny M. Klinowski.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Turboplazmotron, 30.05.2019 18:53

"Sześciu radnych Prawa i Sprawiedliwości złożyło w czwartek wniosek o odwołanie Mateusza Klinowskiego z funkcji przewodniczącego komisji rewizyjnej w Radzie Miejskiej. Uważają, że nie może on być sędzią we własnej sprawie. Komisja ma zbadać zarzuty z audytu śledczego, który dotyczy okresu, gdy polityk był burmistrzem Wadowic." Zależy kto napisze artykuł.