reklama

Radni mają dość wójta. Stosuje "język nienawiści lub pouczania"

, Polityka, Wiadomości, 19.03.2021 09:00, red
Część radnych gminy Lanckorona postanowiło zaprotestować przeciwko zachowaniom wójta.
Radni mają dość wójta. Stosuje
Kojarzony z PiS wójt Lanckorony Tadeusz Łopata dał się ostatnio poznać z niezbyt dobrej strony. Ludzi, z którymi nie zgadza się, zaczął wyzywać od "patologii lewackiej", a podczas konferencji posła Marka Sowy w Lanckoronie stanął na czele obrońców Daniela Obajtka, którzy krzyczeli w kierunku posła: "Pan kłamie", "Faszyści", "Kłamstwo", "SB".

Z tolerancją na odmienne poglądy wójt ma najwyraźniej problemy. Sprawa była nagłaśniana przez ogólnopolskie media. W świat poszła nienajlepsza reklama tej uroczej przecież miejscowości, której Tadeusz Łopata jest przecież tylko wójtem, a nie właścicielem.

Część radnych gminy Lanckorona postanowiło zaprotestować przeciwko zachowaniom wójta. Do Tadeusza Łopaty skierowali list otwarty.

- Niepokoi nas retoryka jaką Pan stosuje od jakiegoś czasu w stosunku do Gości, odwiedzających Lanckoronę. Doniesienia prasowe, których Pan nie dementuje, wystosowany niedawno dokument pod nazwą "Apel" oraz Pana zachowanie przedstawione na filmikach w mediach społecznościowych pokazują Pana jako "Właściciela" nas wszystkich, wypowiada się Pan w imieniu wszystkich Mieszkańców, stosując język nienawiści lub pouczania – piszą radni w liście otwartym.

Pełna treść poniżej.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rysiek, 20.03.2021 15:04

Brawo dla tych radnych ! Rolą wójta nie jest politykierstwo . Zakłócanie konferencji prasowej posła RP i inspirowanie do tego innych osób było co najmniej nie na miejscu .