reklama

Radni andrychowscy zostali zaatakowani... wierszykiem

, Polityka, Wiadomości, 29.11.2018 09:35, red
Autor zadał sobie sporo trudu, aby w tak wyszukany sposób obrazić wybrańców ludu.
Radni andrychowscy zostali zaatakowani... wierszykiem

Ostatnio głośno jest o sytuacji na Śląsku: Wojciech Kałuża został tam radnym wojewódzkim z listy Koalicji Obywatelskiej PO Nowoczesna. Głosowało na niego 20 tys. osób. Tuż przed złożeniem ślubowanie niespodziewanie przeszedł do „obozu wroga”, czyli do PiS. Ta sprawa była szeroko komentowana w mediach. Padają ostre zarzuty pod adresem radnego Kałuży. Zmiana politycznych barw przez jednego radnego spowodowała bowiem przewrót w Sejmiku Województwa Śląskiego – PiS przewagą jednego głosu (właśnie radnego Kałuży) przejął tam władzę, a sam Kałuża objął intratne stanowisko wicemarszałka województwa.

Ale nerwowo robi się również na szczeblu lokalnym. Tutaj też niektórzy radni zmieniają lokalne szyldy polityczne i stają się obiektem krytyki. Ostatnio ta sytuacja doczekała się nawet „wierszyka”, którego autor pozostaje anonimowy. Wierszyk krąży wśród mieszkańców Andrychowa, rozsyłany na kolejne telefony. Brzmi on tak, jak powyżej.

Trzeba przyznać, że autor zadał sobie sporo trudu, aby w tak wyszukany sposób obrazić wybrańców ludu, którzy zmieniają swoje poparcie.

Jeszcze krótko o nowym powyborczym politycznym układzie sił w Andrychowie. Burmistrzem jest Tomasz Żak, ale – jak już pisaliśmy – w Radzie Miejskiej burmistrz ma opozycję. To dla niego nowość w porównaniu do dwóch poprzednich kadencji, kiedy mógł liczyć na większościowe poparcie i w zasadzie mógł robić, co zaplanował.

Obecnie będzie musiał się bardziej liczyć ze zdaniem radnych, jeśli chce cokolwiek zdziałać. Większość w Radzie Miejskiej stanowi 9 radnych PiS i 3 radnych KWW „Kobielus 2018”, którzy 4 lata temu do wyborów szli z komitetu T. Żaka. W tej kadencji komitet burmistrza reprezentuje 9 radnych. Niespodziankę dostarczyła już pierwsza sesja Rady Miejskiej. Przewodniczącym Rady Miejskiej został Krzysztof Kubień (PiS) – głosowali na niego wszyscy radni, nawet ci z komitetu T. Żaka.

Kolejne obrady pokażą, jak będzie układała się ta współpraca pomiędzy andrychowskimi radnymi a burmistrzem. W grudniu zaplanowane są dwie sesje Rady Miejskiej. Na razie wszyscy włącznie z burmistrzem zapowiadają zgodną współpracę dla dobra gminy. A do rozwiązania jest wiele problemów – choćby brak nocnej i weekendowej opieki lekarskiej czy sprawa być może nowych cen za wywóz śmieci. Będziemy śledzić, jakie andrychowscy samorządowcy będą podejmować decyzje.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

beskidmaly, 30.11.2018 09:30

Wlasnie sie zastanawiałem za co sie sprzedali i do konca dalej nie wiem bo jedynym wygranym w tych wyborach był Kobielus i myslalem ze to on będzie przewodniczący a tu nie. wice przewodniczacym a tu nieeee pewnie przewodniczacym komisji a to bardzo niska cena.Pani Magiera wiemy za co pozostal jeszcze Pan Rzadek pewnie Przewdniczacy Komisji chyba bo sprzedawanie i kupowanie to rodzinne.

",,**,,", 29.11.2018 16:23

Zwykly prawdziwy wierszyk jaki wiele,Kobielus na portalu MamNewsa nie podziekowal za glosy,mowia juz nawet o tym Jego przyjaciele!!! Z niego pod przykryciem kawal...babeczki,by cos sensownego powiedziec musi miec karteczki :-) :-) :-)

madzia, 29.11.2018 12:27

No właśnie. Przecież to niepoważne. Jak przechodzisz do obozu pana Żaka to ok bo jesteś wolnym człowiekiem i masz prawo. Jak głosujesz jak chce pan Żak też ok. Ale startować z innego komitetu, zmienić zdanie w drugą stronę to cię zakolandia niszczyć będą wierszykiem i plotami? Trzeba się godzić z wyborem wyborców. Jeśli głosowali na pana Kobielusa i jego ludzi to znaczy że zaakceptowali ich decyzje. Lepiej niech niektórzy szukają porozumienia a nie niszczenia ludzi od Pana Kobielusa którzy dostali mandat od nas wyborców

krisu78, 29.11.2018 12:17

Tak tylko dla przypomnienia jak radni także ci z prawicy głosowali Żakowi to nic o zdradzie klakierzy nie pisali i nie rozsyłali. Jak jedna z pań najpierw była z pisem a potem przeszła do Żaka to też bnie było kłopotu. Jak na szczeblu krajowym ludzie z PiSu przechodzi do PO to też było ok. A tak - potraciła ekipa Żaka przewodniczącego i może jeszcze coś i od razu nerwowo. A tłumaczyć to się będzie musiał głównie Żak z tego czy potrafi radzić sobie jak nie ma większości w radzie.

`, 29.11.2018 11:15

https://niezalezna.pl/246693-kaluza-budka-i-zaklamanie-po-senator-warzocha-specjalnie-dla-niezaleznapl-o-sejmiku-slaskim

`, 29.11.2018 11:05

A jak autor "wierszyka" nazwie tych radnych którzy: Żaka się trzymają a na Kubienia głos oddają :-0 ......................... "Przewodniczącym Rady Miejskiej został Krzysztof Kubień (PiS) – głosowali na niego wszyscy radni, nawet ci z komitetu T. Żaka"