Radna broni się przed oskarżeniami:na spotkanie z prezydentem zostałam zaproszona jak osoba prywatna

, Polityka, Wiadomości, 21.12.2019 18:10, PG
Czy Radny Andrychowa i Prezydent Polski mogą być też osobami prywatnymi? Jeśli tak, to w jakich sytuacjach?
Radna broni się przed oskarżeniami:na spotkanie z prezydentem zostałam zaproszona jak osoba prywatna

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie powrócił temat spotkania radnej Alicji Studniarz z prezydentem Andrzejem Dudą, podczas którego to radna przekazała prezydentowi nieprzychylną opinię na temat właściciela ośrodka „Czarny Groń” i jego planach rozwoju. Więcej na ten temat tutaj: link

Na początku przewodniczący Rady Roman Babski odczytał pismo, które wpłynęło do Rady od kilku przedsiębiorców z gminy, którzy solidaryzują się ze Sławomirem Rusinkiem i uważają ośrodek "Czarny Groń" za wizytówkę gminy, który powinien dalej się rozwijać. Zwrócili też uwagę na wkład inwestora nie tylko w promocję gminy, ale też rozwój fizyczny mieszkańców, uważając wypowiedzi radnej za niestosowne.


Następnie wprowadzono do porządku obrad dyskusję na temat tego listu. Radny Jakub Guzdek stwierdził, że jest to zwykłe przesłuchanie radnej, na które nie ma podstawy prawnej. Radni PiS stwierdzili, że radna powinna wypowiadać się, jeśli zechce, w punkcie ostatnim sesji czyli „wolne wnioski”.

Tak się jednak nie stało. Radna Studniarz zabrała głos i powiedziała, że zasady kultury mówią o tym że to co odbywa się na spotkaniach prywatnych nie wynosi się na forum publiczne. - Spotkanie z prezydentem Dudą było spotkaniem prywatnym. Zostałam na niego zaproszona przez prywatną osobę, jak osoba prywatna.- tłumaczyła swoje stanowisko radna. Radna stwierdziła, że nie ma obowiązku opowiadać na sesji Rady o spotkaniu prywatnym.

Radny Stanisław Prus i Adam Kowalczyk przywołali podstawy prawne ze Statutu Gminy, które mówią o tym, że radnemu nie wolno wykorzystywać funkcji do celów prywatnych. Na co radny Maciej Kobielus obronił radną, mówiąc o tym że skoro radna była tam jako osoba prywatna, to ten punkt ze Statutu nie ma zastosowania.

Z kolei przewodniczący Rady Roman Babski stwierdził, że prezydent prywatnie to może być na imieninach, po czym dyskusja się zakończyła.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 13.01.2020 18:09

@magda34 : 1) Gdyby Czarny Groń był własnością miasta, to płaciłaby Pani 40-50 zł tylko że w podatkach i trzeba by było się zapisać rok wcześniej (o tym marzy niedoszły burmistrz i socjalista z Andrychowa, Pan Kubień). 2) Niech się Pani cieszy, że tylko 25 zł, bo inne ośrodki znacznie podniosły ceny ze względu na szalony marsz socjalistów. 3) Może Pani też sama otworzyć taką Polanę Pingwina skoro uważa Pani, że to za drogo. Wystarczy wziąć spory kredyt i odpowiadać całym swoim majątkiem w razie niepowodzenia. Życzę sukcesu na drodze! Z chęcią odwiedzę Pani nową działalność.

kalafior, 07.01.2020 09:26

magda34 25zł kosztuje taśma? Jeśli chodzi o sanki to za naszych czasów to biegaliśmy pod górkę bez taśm i żyjemy.

leon, 06.01.2020 23:02

pisiorki delikatnie żeby nie urazić chciwego elektoratu 500 plus???? Powiem wprost - nie podoba się komuś to nie musi jeździć na Czarny Groń. Bez łaski. Chętnych nie brakuje.

maniek, 06.01.2020 22:32

to prawda. biznes prywatny sam ustala sobie stawki właściciel. Konkurencji nie brakuje więc nie ma problemu.

kaczor, 05.01.2020 22:31

Magda. To jest prywatny biznes. Chociaż można odnieść wrażenie że niektórzy przedstawiciele nasze gminy bronią go jakby był gminy. Ale jest prywatny. Właściciel ustala ceny. Jeśli komuś nie podoba się to w niedalekiej okolicy jest alternatywa. Mi wydaje się że właściciel Czarnego gronia wie co robi i interes idzie mu dobrze.

magda34, 05.01.2020 20:16

Ja pierdziele..... Polana Pingwina 25 zł za zły dzień! Wiadomo, że dziecko to pojeździ góra 2 godziny! jaki cały dzień?? Ale zdzierstwo? Ten CZarny groń to powinna być własność miasta a nie jakiegoś prywaciarza! Masakra!

obserwator2010, 23.12.2019 09:40

Ten Andrychowski PIS to totalna kompromitacja tej partii, to długo nie potrwa....

wolfgang, 23.12.2019 00:01

Z sieci " Grzegorz Stanulewicz‎Ruch 2 godz. Do dzisiejszego dnia, Andrzej Duda był dla mnie modelowym przykładem kalectwa intelektualnego, głupoty, hańby i politycznej prostytucji. Jednak po tym jak obraził Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego a wcześniej sędziów i tym samym trzecią władzę, powiedziałem: dość, miarka się przebrała. Jesteś pan kanalią i zwyrodnialcem politycznym, konstytucyjnym i ustrojowym zbrodniarzem, gwałcicielem praw i praworządności, karykaturą prezydenta, prawnika i przyzwoitego człowieka. Jesteś pan, panie Duda kremlowskim podrzutkiem, bo tak tylko można wytłumaczyć wrogą działalność przeciwko Unii Europejskiej, której jesteśmy członkiem i samej ojczyźnie naszej-Polsce. Ktoś kto świadomie niszczy zaufanie do trójpodziału władzy, ktoś kto sieje anarchię i szczuje przeciwko elitom i intelektualistom, ktoś kto atakuje plugawo sędziów i sądownictwo krajowe jak i europejskie, działa w interesie Putina. Jesteś więc pan putinowskim podrzutkiem, który cudem chyba tylko lub w wyniku sfałszowanych wyborów, został osadzony w Pałacu Prezydenckim. Przysięgając na Konstytucję, dokonujesz pan na niej gwałtów a Jej moc i osadzenie prawno-ustrojowe masz w swej nonszalanckiej d...e. Prezydent to strażnik Konstytucji i Zwierzchnik Sił Zbrojnych. Zarówno najwyższy akt prawny jak i armię upokorzyłeś pan, oplułeś i Rosji na tacy skłóconą i odartą z godności ojczyznę naszą, dnia każdego ofiarowujesz. Jesteś pan, panie Duda bolszewickim rezydentem, kastą populistyczną, która w imię zamordyzmu, władzy absolutnej i totalitarnej, pozwala z infantylnym uśmiechem i "benitowską" mimiką, wydzierać ostatni oddech naszej umierającej Demokracji "

robol, 22.12.2019 22:51

czary groń niech sobie działa. Jak każda firma - byle zgodnie z prawem. niech nawet rozbudowuje się ale pod warunkiem że zgodnie z prawem i z uszanowaniem protestów mieszkańców. Nas zwykłych ludzi nie stać na to że jak w jednym miejscu zabraknie wody to sobie postawimy dom w innym.

marcin1970, 22.12.2019 22:13

Nie wierzę że ktoś zrezygnuje z zysków bo nie wszystko idzie zgodnie z jego planem. A nie idzie bo .... Np. przecież górny wyciąg nie działał ze względu na prawo prawda???? Rozbudowa bo o niej chodzi w tym temacie nie może odbywać się według zasady: chcę i mam wszystko dostać. Musi być brane pod uwagę prawo i los ludzi mieszkających w Rzykach - przecież nawet wyborcza pisała o 600 podpisach pod protestem. Ciekawe jak by się czuł np. p. Roman gdyby mogło mu wody w kranie braknąć bo idzie na urządzenia na naśnieżanie.

marcin1970, 22.12.2019 22:11

nie, reprezentuję mentalność - nie wierzyć w bajki, nie dać się strachom na lachom. Czarny groń działa i zakładam że przynosi zyski skoro jest podobno tak popularny.

rumcajs, 22.12.2019 20:54

@marcin1970 Prezentujesz mentalność w stylu: byle było gorzej sąsiadowi. Co Cię tak boli, że ktoś zarabia na Czarnym Groniu? Ma do tego dokładać? Ludzie tam pracujący również zarabiają, też Cię to boli? Patrząc na wypowiedzi niektórych to się dziwię, że Pan Rusinek nie sprzedał tego komuś i skoncentrował się na inwestycjach w gminach gdzie docenia się inwestora. A potem się dziwić, że Polacy muszą emigrować, jak Polak Polakowi wilkiem.

xpek, 22.12.2019 18:28

uścisnąć dłoń tego hipokryty???? jaja sobie robisz?

kaczor, 22.12.2019 18:19

raz jeszcze spokojnych świąt wszystkim!

kaczor, 22.12.2019 18:19

ten prezydent to akurat tak dużo jeździ po Polsce że ci niedopieszczeni jacy nie byli na spotkaniu w Andrychowie zamiast przeżywać drugi miesiąc i mówić A. Dudzie gdzie może występować prywatnie a gdzie nie, niech sobie pojadą do jakieś miejscowości i uścisną mu dłoń. Może selfie z nim sobie zrobią nawet :) Głowa do góry panowie! Nie psujcie świąt swoją zazdrością, żalami i jadem pod adresem radnej.

xpekk, 22.12.2019 18:09

aż się boję myśleć o jakiego Żaka może chodzić i ile stosując język zakolandii donosów ma na koncie. Oby to był wymysł jakiegoś gościa a nie prawda.

xpekk, 22.12.2019 18:07

Hehe żeby tylko nie okazało się że przez kensona sprawa się rypła. To nie żadna opozycja, nie żadne pisiorki tylko jakiś tam Żak jest donosicielem i to na andrychowian Ale jazda :)

maniek, 22.12.2019 18:02

Zapłaciła? To sąd musiałby taką decyzję podjąć czy kłmastwa i czy trzeba płacić. Jeśli nie zapłaciła widocznie nie ma za co. I nie mów że "Żak" pisząc językiem zalkolandii doniósł na nią??? A o którego "Żaka" chodzi - chyba nie tego który na prawo i lewo wypytuje kto donosi??? Bo to byłyby jaja :)

Keson, 22.12.2019 17:17

Czy Studniarz zapłaciła za kłamstwa wobec Żaka? bo z tego co wiem to nie?

marcin1970, 22.12.2019 16:34

co do zasady. na pohukiwanie że ma by tak jak ktoś tam chce albo nie będzie wcale już nikt nie da się nabrać. Zbyt często ludzie w Polsce to w życiu słyszeli i nic się nie działo :)

marcin1970, 22.12.2019 16:31

stawiam mieszkanie i działkę że czarny groń będzie sobie spokojnie działał a jego właściciel czerpał spore dochody.

rumcajs, 22.12.2019 15:26

@nietakszybko: Czerpie dochody, ale czasami lepiej odpuścić większy dochód dla świętego spokoju. A W Andrychowie takie cyrki tylko. Sprzedać co się da, wypowiedzieć umowę pracownikom, zaorać teren i Andrychowianie będą zadowoleni.

kaowcy2012, 22.12.2019 15:26

Np. tacy jedni : "Romuś" i "Tomuś" każdą "zniewagę" pamiętają długo. Wystarcza że nie są na świeczniku. Dlatego jeśli o nich chodzi to będą beczeć razem z swoimi wiernymi towarzyszami jeszcze długo :)

nietakszybko, 22.12.2019 15:19

co do wizyty Dudy jak długo zamierzają niektórzy przeżywać że ich tam nie było? Przecież to niepoważne. 90 procent ludzkości przeszłaby nad tym do porządku dziennego a ci z przerośnietym ego ciągle beczą i czepiają się czego mogą jak rzep psiego ogona

nietakszybko, 22.12.2019 15:17

niczego takiego jak sądzę nie zrobi bo czerpie z tego dochody. Zamknięciem ośrodka jesteśmy karmieni za każdym razem jak coś nie idzie po myśli pewnych pewnych panów a czarny groń dalej działa :) Dlatego już nikt w te strachy na lachy nie wierzy :)

rumcajs, 22.12.2019 15:12

Ja na miejscu Pana Rusinka bym zamknął ten ośrodek skoro takie problemy są. Zalesić teren i wypowiedzieć umowę wszystkim pracownikom Czarnego Gronia.

Zakolog, 22.12.2019 14:37

Oczywiście jest tak, iż z chwilą złożenia ślubowania na podstawie art.23a Ustawy o samorządzie gminnym, nasza Ala już nie jest osobą prywatą, i o ile może uczestniczyć w różnych spotkaniach, to zawsze jako radna – to jest społeczny koszt bycia radnym. Ale w opisywanym przypadku jest jeszcze coś ! Jeśli spotkanie odbyło się na terenie Kościoła, to zgodnie z międzynarodową umową zwaną konkordatem, było to miejsce kultu religijnego, w którym obowiązuje Kodeks prawa kanonicznego przy poszanowaniu jedynie prawa państwowego. Czyli nasza Ala brała udział w spotkaniu, na które została zaproszona przez funkcjonariusza państwa Watykan i pod jego zwierzchnością prawną. Według protokołu dyplomatycznego, było to spotkanie międzypaństwowe o charakterze prywatnym, na uczestnictwo w którym, zgodnie z Konstytucją radna Ala powinna otrzymać zgodę od polskiego MSZ, a już bezwzględnie nie powinna podnosić tematów związanych z polityką wewnętrzną państwa polskiego.

madzia, 22.12.2019 13:06

Panu Babskiemu tylko pogratulować samopoczucia jeśli autentycznie myśli że może wyznaczać prezydentowi kraju w jakich okolicznościach ma prawo przyjeżdżać gdziekolwiek prywatnie a w jakich nie.

madzia, 22.12.2019 13:01

Przecież jest dokładnie odwrotnie. Pani Studniarz atakowana od dwóch sesji mówi że nie będzie rozmawiać o swoich rozmowach na prywatnych spotkaniach. Nie poddała się presji tych wszystkich którym zdaje się że każdy powinien się im tłumaczyć z tego jak prywatnie spędza czas, co prywatnie myśli i mówi itd. swoją drogą jak ci radni są tacy odważni to-jak piszą niżej ludzie -niech sami dadzą przykład i zaczną opowiadać na sesjach co naprawdę sądzą i mówią prywatnie o panu Zaku, jego zastępcach, zadłużeniu gminy. Pokażcie panowie jak się zdradza treść prywatnych spotkań a nie wymagajcie tego od innych.

",,**,,", 22.12.2019 11:33

Czemu studniarzowa się broni i tłumaczy??? Czyżby to była prawda??? Jeśli tak to powinna złożyć mandat radnego-bezradnego-nieudolnego!!!!! A jeśli to nieprawda to niech bierze się do roboty,bo po coś do tej rady została wybrana,a nie tłumaczyła się jak dziecko w przedszkolu.

nick1, 22.12.2019 11:12

niech pisiorki i kobielusowcy odpoczną przez te kilka dni. Czeka ich ciężki rok (chyba że przeproszą za wszystko i przyłączą się do zwycięskiego obozu jak pani Dorota i Zbyszek)

nick1, 22.12.2019 11:11

xpekk - Duda to nikt ważny. Ważny to jest np.prezydet Francji. Duda to za chwilę przegrany polityk jaki w Adrychowie nawet 20 procent nie zdąbędzie. Zobaczycie. już się to wspólnymi siłami postaramy!!!!!!!!! Zobaczymy kto będzie sobie wtedy żartował.

kaczor, 22.12.2019 10:06

proponuję zgodne - dobrych świąt i odetchnijmy trochę od dziwnych debat co wolno robić prywatnie a co nie.

xpekk, 22.12.2019 10:00

Panu Romanowi Babskiemu na nowy rok zyczę już teraz życzę żeby z nim i jego kolegą (wiadomo kim :)) spotkał się ktoś ważny, prywatnie czy nie prywatnie to już obojętne. Mam wrażenie że od 6 paździenika są jacy tacy nie swoi i stąd wstawki gdzie może prywatnie bywać prezydent - imieniny a gdzie (w podtekście) nie wolno mu. Mam nadzieję że takie spotkanie z kimś ważnym uspokoiło by trochę atmosferę po prywatnej wizycie Dudy w Andrychowie gdzie "na bezczelnego" poszedł na jakiś odpust a nie imieniny Romana :)

xpekk, 22.12.2019 09:52

wszystkim wesołych świąt!

xpekk, 22.12.2019 09:46

"pisiory mają donoszenie we krwi" hmmmm nie ma to jak TW Zdzisek (który razem ze swoimi kolegami w tym innymi tajnymi współpracownikami SB także teraz donosi na ludzi) wrzeszczący gdzie się da że inni mają donoszenie we krwi :)

obserwator2012, 22.12.2019 09:28

Nikt z Was nie widzi, że to stara jak świat pisowska(komunistyczna)? sztuczka ,jak się coś dzieje ważnego odwrócić uwagę na rzeczy mało istotne. Ciekawe, czy płacą za to-napiszę o tym jak już przeniknę w szeregi . WESOŁYCH ŚWIĄT dla wszystkich, nawet lgbt

kalafior, 22.12.2019 09:08

@ludwik A któż Ci każe wpuszczać ksiedza?Ja tylko nie rozumiem po co tacy ludzie ; biorą ślub w kościele? i biegają do księdza prosić o chrzest dla dziecka....i po co im potem rodzina prosi księdza aby był na takiego jednego czy drugiego pogrzebie piszącego np. takie głupie komentarze na MN?

",,**,,", 22.12.2019 07:58

A tak nawiasem mówiąc co studniarzowa zrobila jako radna przez ostatni rok??? To samo pytanie do kobielusa!!!

xpek, 22.12.2019 06:28

pisiory mają donoszenie we krwi

hellboy, 22.12.2019 00:02

Panie Babski mam nadzieje że nie będziesz uczył moich dzieci.

ludwik, 21.12.2019 23:59

pisiorki lepiej poczytajcie co ludzie piszą na FB mamnewsa pod informacją o kolędzie. buhahahahaha. ciekawe kto ich wpuści do domów???? Buhahahahaha

ludwik, 21.12.2019 23:57

ble ble ble a Studniarzowa wcześniej czy później i tak powie co tam gadała. Z Dudą po co małby się Pan Babski czy Zak spotykać? I jeszcze Studniarzową tam oglądać? Nie mają czego żałować i jestem pewny że nie żałują że ich tam nie było.

wolfgang, 21.12.2019 23:00

W Andrychowie był już kiedyś taki listonosz , co z kolei „ uwodził” swym wdziękiem będące w podeszłym wieku wdowy !.

marcin1970, 21.12.2019 22:14

Wszystkim łącznie z tymi panami wesołych świąt!!!!!

marcin1970, 21.12.2019 22:13

Myślę że zamiast niczym w przesłuchaniu wymagać od kobiety żeby opisywała prywatne spotkania Pan Babski, Kowalczyk Prus powinni dać przykład i co sesję relacjonować swoje prywatne rozmowy np. o Dudzie, andrychowianach co nie składają hołdu ich decyzjom o podwyżkach, mieszkańach wiosek w jakich żyją a nawet o koledze Wojtku Polaku. Śmiało panowie!!! Bądźcie mężczyznami. Niech wam odwagi nie zabraknie jeśli tylko uznajecie że nie ma czegoś takiego jak prywatne rozmowy i zawsze jesteście radnymi (sorry że zapytam ale "na tronie" też?????)

tomasz2, 21.12.2019 21:43

twój szefunio przecież też rozwodnik i to z doświadczeniem. Od tygodni nie może przeżyć tak jak jego najlepszy kumpel że nie został tam zaproszony :) I tu może być pies pogrzebany jak przyjrzeć się nerwowy reakcjom części ludzi :) Nie wspomnę o tym co prywatnie szefunio mówi o Dudzie i księżach - sam wiesz i ja też bo przy mnie także gadał. Ale nie będę wyciągał. W odróżnieniu od zakolandii uważam że prywatnych rozmów nie wyciąga się publicznie.

wolfgang, 21.12.2019 21:33

Takie rzeczy mogą się dziać tylko wtedy , gdy ksiądz proboszcz obstawia się rozwódkami które w dodatku zaprasza na prywatne spotkania z Panem Prezydentem w podziemiach andrychowskiej plebanii – skandal !!!

sąsiad, 21.12.2019 21:28

ale niech dzieje się. Sąsiedzi mają ubaw :)

sąsiad, 21.12.2019 21:27

ja pinkolę. Na dwóch sesjach o tym co było na prywatnym spotkaniu i jeszcze wasz przewodniczący jaki coś jakby poucza Dudę??? Wy to macie "życie w Madrycie" w tym Andrychowie że możecie sobie na takie rzeczy pozwolić

Anett, 21.12.2019 21:18

mówią że my kobiety to paple a tutaj czytam że sami mężczyźni gadają i gadają i jeszcze od kobiety chcą wyciągnąć co komu prywatnie mówiła :) Oj panowie...... :)))) Także życzę pięknych świąt wszystkim bez wyyjątku

kamila86, 21.12.2019 21:14

Nie rozumiem też jak można poświęcać tyle czasu i energii prywatnym rozmowom. Tak się dzieje a potem bum podwyżki za śmieci, za podatki, za wodę, kłopoty z przetargiem na autobusy i inne rzeczy. Niech radni skoncentrują się na służeniu ludziom (niekonieczne dobru tylko jednego biznesmana) to może znajdą sposób żeby było taniej, lepiej w Anrychowie. A nie publiczne wałkowanie co sesja prywatnych rozmów. Mimo wszystko dobrych świąt dla wszystkich !!!!!

kamila86, 21.12.2019 21:11

Ani pani radna, ani pan przewodniczący, ani pan burmistrz ani pan właściciel czarnego Gronia ani ten jego przyjaciel od ubezpieczeń nie powinni moim zdaniem opowiadać publicznie o czym rozmawiają prywatne. Choćby dlatego że inaczej utracą zaufanie ludzi. Nie rozumiem że tak podstawowej rzeczy nie rozumieją niektórzy radni czy osoby z biznesu.

andrychowianka2, 21.12.2019 21:03

co do całej tej sytuacji to nie znam zasady kultury która pozwala prywatne rozmowy wyciągać na sesjach. Dobrze ta pani radna zrobiła. Niech sobie gadają, wymyślają co ona tam nie powiedziała ale jak nie chce stracić szacunku i zaufania innych to ta radna powinna milczeć na temat prywatnych rozmów. Ciekawe też że nie poświęca pan Babski sesji temu co on prywatnie mówi o innych. Jak iść tokiem myślenia radnych od Pana Żaka to nawet na tej wódeczce o jakiej jest niżej są radnymi. Jakoś opiniami z tych spotań nie chcą się dzielić przy kamerach.

andrychowianka2, 21.12.2019 20:58

"Z kolei przewodniczący Rady Roman Babski stwierdził, że prezydent prywatnie to może być na imieninach," Ja myślę że każdy prezydent obejdzie się bez uwag pana Babskiego i wyznaczania gdzie i w jakiej roli może przyjeżdżać. Ale Pan Babski ma prawo myśleć inaczej. Gratuluję samopoczucia.

kaczor, 21.12.2019 20:50

co do Czarnego Gronia nie mylmy tego co jest z tym co chce robić inwestor. Tego co jest jak rozumiem nikt nie kwestionuje (no poza górnym wyciągiem ale to sprawy prawne). Mamnewsa i inne media pisały o proteście przeciwko wielkiej rozbudowie ośrodka i wielkich obawach mieszkańców Rzyk.

kaczor, 21.12.2019 20:46

"a może Pan burmistrz sie wypowie jakie osiągnięcia co zrobił Pana zastępca jak to napisać gośc nawet na foto nie wychodzi bo nic sob ą nie reprezentuje mowa o Panu polak z majłej litery wojtek polak nie wiem ale mi się wydaje że za pozera w urzędzie pracuje" jednak yorg pisałbym nazwiska z dużej litery niezależnie od tego że podobne wątpliwości ma wiele osób.

rzykimuszazostac, 21.12.2019 20:42

Krisu ma rację. To żaden radny, burmistrz, prezydent nie odpowiada za to że część wyciągu zamknęli bo były kontrowersje prawne. Inwestor zrobił co zrobił i tak się sprawy mają. Nowa rzecz tyczy się wielkiej rozbudowy ośrodka i obaw mieszkańców z tym związanych a nie tego co już jest.

rzykimuszazostac, 21.12.2019 20:40

"Radny Stanisław Prus i Adam Kowalczyk przywołali podstawy prawne ze Statutu Gminy, które mówią o tym, że radnemu nie wolno wykorzystywać funkcji do celów prywatnych" Rozumiem że jeśli radni są na imieninach, urodzinach, odpuście, wódeczce z kumplami, zakupach z żonami to są tam jako radni?? A jak kąpią się czy co innego robią w łazience?:)))) Bez jaj. Co za czasy - kiedyś prywatne było prywatne.

yorg, 21.12.2019 20:37

a może Pan burmistrz sie wypowie jakie osiągnięcia co zrobił Pana zastępca jak to napisać gośc nawet na foto nie wychodzi bo nic sob ą nie reprezentuje mowa o Panu polak z majłej litery wojtek polak nie wiem ale mi się wydaje że za pozera w urzędzie pracuje

krisu78, 21.12.2019 20:34

poza tym z tego co kiedyś było na mamnewsa problem nie dotyczy tego co już jest i będzie (skoro do tej pory działa to znaczy chyba że opłaca się?) tylko dużej rozbudowy ośrodka, wycięcia ogromnych połaci lasu i obaw mieszkańców (kilkaset podpisów) że im wody zabraknie. Wiadomo że takie są problemy przy stokach jakie są naśnieżane.

yorg, 21.12.2019 20:33

A może tak pytanko do pani Stu.... czy pytała się pani społeczeństwa czy stok w czarnym groniu nie pasuje społeczeństwu dzieci jeżdżą na nartach razem z rodzicami sport jest aktywny sposobem spędzania czau a Pani co robi niszczy wszystko.... No proszę najważniejsze własne midziwisię a nie dla ludzi tak samo remont lini kolejowej za 1286 milonów złotych poi 700 latach to sie zwróci paranoja

krisu78, 21.12.2019 20:32

przecież część wyciągu nie działała (nie wiem jak w ty roku) bo były problemy z prawem. Ani p. Studniarz ani Żak ani nikt inni poza inwestorem nie jest temu winny.

yorg, 21.12.2019 20:29

A może tak pytanko do pani Stu.... czy pytała się pani społeczeństwa czy stok w czarnym groniu nie pasuje społeczeństwu dzieci jeżdżą na nartach razem z rodzicami sport jest aktywny sposobem spędzania czau a Pani co robi niszczy wszystko.... No proszę najważniejsze własne midziwisię a nie dla ludzi tak samo remont lini kolejowej za 1286 milonów złotych poi 700 latach to sie zwróci paranoja

politolog, 21.12.2019 20:27

Żak ma większość w radzie. To może przegłosować że w imieniny Romana czy np. Tomasza prezydentom premierem i marszałkom sejmu i senatu wolno do Andrychowa przyjeżdżać tylko do Romana i Tomasza? :) Bo widzę to duży kłopot z tym że Duda prywatnie czas spędził nie z tymi co powinien :)

robol, 21.12.2019 20:22

Studniarzowa ma rację. Jak spotkanie jest prywatne to nie gada się o nim na sesjach. Babski mówi na sesjach co prywatnie gada o innych ludziach czy sytaucjach????? Poza tym Babski jaki zdaje się chce mówić Dudzie co mu wolno niech sam się zastanowi nad swoim postępowaniem. Nie wyobrażam sobie żeby jakikolwiek prezydent (czy Kwaśniewski czy Duda) mieli się takimi wstawkami Babskiego przejmować. Znaj Pan miejsce w szeregu w tym kraju Panie Babski to nie będziesz obiektem żartów ludzi.

kaczor, 21.12.2019 20:10

pan Rusinek dorosły jest. Dobiera sobie strategię i zbiera co zbiera. Pan Babski też jest dorosły. Jeśli chce mówić Dudzie co mu wolno a co nie to jego sprawa. Także zbiera żniwo swoich wystąpień.

aga33, 21.12.2019 20:06

panu Rusinkowi jak inni życzę rozwoju biznesu oczywiście w zgodzie z prawem i poszanowaniem uwag mieszkańców Rzyk (jak pisała gazeta wyborcza - kilkaset podpisów. Nie życzę mu takich przyjaciół jak andrychowscy "politycy" Mam wrażenie że to poparcie radnych od Pana Żaka więcej szkody i złej sławy mu przysparza. Jeśli pod listem popierającym go podpisuje się tylko kilkanaście nazwisk to chyba warto przemyśleć swoją strategię.

aga33, 21.12.2019 20:02

Andrzej Duda na pewno przejmie się uwagą pana Babskiego :) Na pewno nigdy nie popełni już takiej "gafy" że w imieniny Romana wybiera spotkanie z innymi niż wiadomy Roman ludźmi :)

marcinmad, 21.12.2019 19:51

przepraszam - na komórce pisałem i byki są. raz jeszcze: Aż już myślałem że przewodniczący Roman niżej „nie upadnie” jak wtedy gdy po „sztuce” z jak pisał mamnewsa średniej jakości scenami seksu wymachiwał jakimiś gumowymi pałkami. A tu bierze się za mówienie w jakiej roli A. Duda może przyjeżdżać. Ma p. Roman poczucie własnej wartości :)

martinez, 21.12.2019 19:46

Serio pan Rusinek potrzebuje poparcia takich radnych jak Roman Babski czy takich burmistrzów jak Tomasz Żak (ile mamy obecnie zadłużenie gminy – 75 ml czy może więcej???) Przecież jak Duda przeczyta jak go Babski „poucza” to całe to towarzystwo i związanych z nią ludzi może potraktować jak żart a nie poważnych ludzi

martinez, 21.12.2019 19:45

Aż już myślałem że przewodniczący Roman niżej „nie upadnie” jak wtedy gdy po „sztuce” z jak psiał mam newsa średniej jakości scenami seksu wymachiwał jakimiś gumowymi pałkami. A tu bierze się za mówienie w jakiej roli A. Duda może przejeżdżać. Ma Roman poczucie własnej wartości :)

marcinmad, 21.12.2019 19:37

6 października imieniny ma również Wiara. To maniek w mojej opinii raczej pozostaje wiara że Pan przewodniczący Roman przestanie kompromitować się gadając w jakiej roli prezydent (ten czy inny) może przyjeżdżać do Andrychowa. Tylko czekać jak pan przewodniczący zacznie pouczać Angelę Merkel albo D. Trumpa :) Znaj pan swoje miejsce panie przewodniczący – doradzam z wiarą że przyjdzie refleksja :) I nie gniewaj się że do ludzi w kościele przyjechał a nie na imieniny Romana :)

maniek, 21.12.2019 19:24

z tego co wszyscy mówią pan prezydent podczas prywatnej wizyty nie widział potrzeby spotkać się z panem przewodniczącym Romanem Babskim. Pozostaje nadzieja że to pouczanie Romana Babskiego w jakiej roli Andrzej Duda może albo nie może występować to nie niskich lotów przytyk bo 6 października A Duda wybrał odpust a nie imieniny Romana które są tego dnia :)

maniek, 21.12.2019 19:21

kilkunastu przedsięborców poparło zdanie pana Rusinka. Hmm. W gminie jest kilka tysięcy podmiotów gospodarczych. Czyli taka sobie akcja poparcia. Tym bardziej uważam że Sławomir Rusineklepiej by zrobił gdyby odizlował się od andrychowskich polityków. Wydaje się że poparcia mu od tego nie przybywa. Ale zrobi co chce.