Przewodniczący Rady: moje zaangażowanie przypłaciłem ostracyzmem wśród części społeczeństwa

, Polityka, Wiadomości, 01.10.2020 13:00, PG
Przewodniczący Rady podał się do dymisji. Zrezygnował też z funkcji bycia radnym.
Przewodniczący Rady: moje zaangażowanie przypłaciłem ostracyzmem wśród części społeczeństwa

Podczas wtorkowej (29.09.) sesji rady Gminy Mucharz Mirosław Wójcik zrezygnował z funkcji przewodniczącego Rady oraz mandatu radnego.

Były przewodniczący odczytał w tej sprawie komunikat i zarządził przerwę, po której obrady poprowadziła wiceprzewodnicząca Marta Czechowicz. W uzasadnieniu swojej decyzji podał, że za swoje reformy spotkał się krytyką i ostracyzmem wśród społeczeństwa a także kłopotami zdrowotnymi. Przypomnijmy, że już w lutym tego roku część radnych chciała odwołania przewodniczącego. Wtedy się to nie udało, teraz przewodniczący sam podał się do dymisji i uzasadnił to w ten sposób:


Za wspieranie trudnych, niepopularnych wśród społeczeństwa niezbędnych reform w gminie spotkałem się z krytyką, mimo, że postępowałem zgodnie literą prawa. Swoje zaangażowanie przypłaciłem ostracyzmem wśród części społeczeństwa, a także kłopotami zdrowotnymi. Od pewnego czasu spotykałem się z coraz większymi trudnościami w prezentacji swojego zdania, we współpracy z organami gminy, z jednostkami pomocniczymi gminy, a także z samymi radnymi. Zdarzenia te spowodowały, że zrozumiałem, iż sposób sprawowania funkcji i mandatu dla społeczności gminy wyczerpał się. Kierując się zasadami uczciwości i poszanowania koncepcji samorządowej rezygnuję z funkcji przewodniczącego i mandatu radnego. Mam nadzieję, że w nowej formule i z nowym przewodniczącym Rada będzie z należnym szacunkiem i z dobrymi intencjami pracować na rzecz społeczności gminy Mucharz.

Do czasu wyboru nowego radnego i przewodniczącego, obrady będzie prowadzić wiceprzewodnicząca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy