reklama

Przenoszą przedszkole. Jak zdecydują radni?

, Polityka, Wiadomości, 24.06.2021 08:05, PG
Nowe miejsce dla przedszkolaków.
Przenoszą przedszkole. Jak zdecydują radni?

Podczas najbliższej sesji Rady Miejskiej w Andrychowie, radni zdecydują o przeniesieniu siedziby Przedszkola nr 1, które znajduje się przy ul. Floriańskiej do pomieszczeń dawnej Szkoły Podstawowej nr 3, a jeszcze dawniej Gimnazjum nr 1.

Dzieci wraz wychowawcami i innymi pracownikami od września tego roku będą uczęszczały już do nowego budynku.

Jak do tego doszło?

Przedszkole mieści się w salkach katechetycznych parafii św. Macieja w Andrychowie. Gmina przez lata dzierżawiła ten budynek za niską kwotę 500 zł miesięcznie. Wysokość czynszu obowiązuje do września 2021 roku. Proboszcz parafii ks. Stanisław Czernik zaproponował, aby po tym terminie podnieść czynsz do 4000 zł, ponieważ Rada Ekonomiczna Diecezji Bielsko – Żywieckiej uznała ten czynsz za „rażąco niski w stosunku do obowiązujących na rynku cen analogicznych usług”.

Gmina nie podjęła w tej sprawie negocjacji z burmistrzem, w wyniku czego umowa wygasła. W dawnej „Trójce” trwają prace adaptacyjne na potrzeby przedszkola.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 24.06.2021 12:15

Tutaj jakoś Andrzej nie widzi kuriozum,że w jednym budynku będą dwa przedszkola, za rok góra dwa pewnie już nie będzie przedszkola nr.1. Tak naprawdę działania burmistrza i dyrektorki SP2 sprowadza się do tego , że mieszkańcy połowy Andrychowa nie mają już wyboru szkoły podstawowej a za chwilę nie będą mieli możliwości wyboru przedszkola. Wyposażono i dostosowano do młodszych uczniów SP3 po czym ją zlikwidowano, ciekawe jak będzie z przedszkolem?

Specjalista, 24.06.2021 07:51

A nad czym ci radni mają jeszcze debatować, skoro decyzja o przyszłości przedszkola już zapadła, przedszkole się przenosi i nowy budynek jest już dostosowywany?