reklama

Przełom w Wieprzu? Radni proponują mniejsze klasy [AKTUALIZACJA]

, Polityka, Wiadomości, 14.10.2020 12:00, PG
Obecnie jedna klasa może liczyć 33 dzieci.
Przełom w Wieprzu? Radni proponują mniejsze klasy [AKTUALIZACJA]

Jak już pisaliśmy, czwarta klasa szkoły podstawowej w Zespole Szkół nr 1 w Wieprzu uczy się w 32 – osobowej klasie. Taką decyzję podjęła wójt gminy Małgorzata Chrapek i mimo protestów rodziców, a nawet zaleceń Małopolskiego Kuratora Oświaty, nie zmienia swojej dyspozycji.

Radny Bogdan Gawenda postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i wraz z klubem radnych przygotował projekt uchwały zmieniający Statut Zespołu Szkół Samorządowych w gminie Wieprz, w której to umieszczone zostanie zdanie: oddział zostaje podzielony na 2 oddziały jeżeli liczy 26 uczniów i więcej.

To w zasadzie rozwiązałoby problem, który ma gmina Wieprz od 2002 roku, gdyż to wtedy właśnie ustalono, że podzielenie klas następuje przy 33 uczniach i więcej. Projekt uchwały będzie głosowany podczas sesji Rady Gminy Wieprz.

Teraz wszystko zależy od głosów radnych...


AKTUALIZACJA 14.10.2020, godz. 14:00

Jak poinformowała nas wójt Małgorzata Chrapek, taki projekt uchwały nie zostanie poddany pod głosowanie, ponieważ nie jest to kompetencja Rady Gminy. Projekt powinna przygotować Rada Pedagogiczna szkoły.Inwestowanie w dobrą edukację i zapewnienie bezpiecznych, komfortowych warunków do nauki, wychowania i opieki dla...

Opublikowany przez KWW Wygrajmy Razem Wtorek, 13 października 2020

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy