reklama

Przedwyborczy spór o wynajem sal. Stowarzyszenie oburzone

, Polityka, Wiadomości, 04.09.2014 11:00, (red)
Ile może kosztować wynajęcia sali na spotkanie przedwyborcze?
Przedwyborczy spór o wynajem sal. Stowarzyszenie oburzone

 

Przed wyborami stowarzyszenie „Teraz Andrychów” chciało wynająć sale wiejskich domów kultury na spotkania wyborcze. Wystąpiło do Centrum Kultury o możliwość wynajęcia sal domów kultury za odpłatnością w pięciu miejscowościach w pięć kolejnych piątków. Chyba jednak nic z tego nie będzie...
W odwiedzi stowarzyszenie dostało pismo od dyrektor CKiW Anety Wądrzyk pismo z informacjami, że rzeczywiście sale są do wynajęcia, ale w cenie 500 zł brutto za spotkanie.
Ludzie w stowarzyszeniu są oburzeni. Uważają, że to cena zaporowa, wymyślona specjalnie przez dyrektor CKiW, aby zablokować aktywność stowarzyszenia opozycyjnego wobec obecnych władz Andrychowa.
- Jesteśmy oburzeni w jaki sposób traktuje się inicjatywy lokalne w Andrychowie. Jako Stowarzyszenie organizujemy na terenie Gminy Andrychów spotkania z mieszkańcami dotyczące wniosków do budżetu na przyszły rok. To oddolna inicjatywa. Wystosowaliśmy pismo do dyrekcji CKiW z zapytaniem o koszty wynajęcia pomieszczeń należących do Centrum Kultury. Odpowiedź powaliła nas na kolana. Kwota (500 zł  za 1 godz.) przewyższa znacznie komercyjny wynajem pomieszczeń w centrum Andrychowa. Uważamy decyzję dyrekcji CKiW w Andrychowie za niepoważną. Jesteśmy ciekawi jakie są kwoty wynajmu pomieszczeń dla innych organizatorów, czy tylko Stowarzyszenie Teraz Andrychów traktowane jest w taki "specyficzny" sposób – przekonuje przekonuje Janusz Lipski.
W CKiW dziwią się zarzutom stowarzyszenia. Od pracowników dowiedzieliśmy się, że stawka za wynajem pomieszczeń domów kultury od kilku lat nie zmienia się, a cennik co roku prolongowany jest nowym zarządzeniem. Stawka jest za spotkanie, a nie za godzinę. Płacą wszyscy, którzy chcą wynająć sale. Nie ma różnicy czy jest to organizator przyjęcia weselnego czy szef stowarzyszenia, który organizuje spotkanie przedwyborcze. Pieniądze z wynajmu pomieszczeń domów kultury zasilają budżet andrychowskiej instytucji kultury.
Stowarzyszenie ostatecznie zorganizuje spotkania. Prawdopodobnie w salkach parafialnych, gdzie... też trzeba płacić za wynajem, ale nieco mniej.

Przed wyborami opozycyjne wobec władz Andrychowa stowarzyszenie „Teraz Andrychów” chciało wynająć sale wiejskich domów kultury na spotkania z mieszkańcami. Wystąpiło do Centrum Kultury o możliwość wynajęcia sal za odpłatnością w pięciu miejscowościach w pięć piątków, aż do 17 października. Chyba jednak nic z tego nie będzie...

 

W odwiedzi stowarzyszenie dostało od dyrektor CKiW Anety Wądrzyk pismo z informacjami, że rzeczywiście sale są do wynajęcia, ale w cenie 500 zł brutto za spotkanie.

 

Ludzie w stowarzyszeniu są oburzeni. Uważają, że to cena zaporowa, wymyślona specjalnie przez dyrektor CKiW, aby zablokować aktywność stowarzyszenia opozycyjnego wobec obecnych władz Andrychowa.

 

- Jesteśmy oburzeni w jaki sposób traktuje się inicjatywy lokalne w Andrychowie. Jako Stowarzyszenie organizujemy na terenie Gminy Andrychów spotkania z mieszkańcami dotyczące wniosków do budżetu na przyszły rok. To oddolna inicjatywa. Wystosowaliśmy pismo do dyrekcji CKiW z zapytaniem o koszty wynajęcia pomieszczeń należących do Centrum Kultury. Odpowiedź powaliła nas na kolana. Kwota (500 zł  za 1 godz.) przewyższa znacznie komercyjny wynajem pomieszczeń w centrum Andrychowa. Uważamy decyzję dyrekcji CKiW w Andrychowie za niepoważną. Jesteśmy ciekawi jakie są kwoty wynajmu pomieszczeń dla innych organizatorów, czy tylko Stowarzyszenie Teraz Andrychów traktowane jest w taki "specyficzny" sposób – przekonuje szef stowarzyszenia  przekonuje Janusz Lipski.

 

W CKiW dziwią się zarzutom stowarzyszenia. Od pracowników dowiedzieliśmy się, że stawka za wynajem pomieszczeń domów kultury od kilku lat nie zmienia się, a cennik co roku ponawiany jest nowym zarządzeniem. Stawka jest za spotkanie, a nie za godzinę. Płacą wszyscy, którzy chcą wynająć sale. Nie ma różnicy czy jest to organizator przyjęcia weselnego czy szef stowarzyszenia, który organizuje spotkanie przedwyborcze. Pieniądze z wynajmu pomieszczeń domów kultury zasilają budżet andrychowskiej instytucji kultury.

 

Stowarzyszenie ostatecznie zorganizuje spotkania. Prawdopodobnie w salkach parafialnych, gdzie... też trzeba płacić za wynajem, ale nieco mniej.

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

politolog, 06.09.2014 18:21

4 lata temu byłem chwilę na spotkaniu żaka w jednej z wiosek. było z 13 osób w tym kandydaci od żaka i kilku pietrasowców.

kamil, 06.09.2014 16:29

z frekwencją marnie ale tak to jest jak się przez 4 lata karmi mieszkańców jadem nienawiści to ludzie mają już tego po prostu dość.

corleone, 06.09.2014 02:04

CIEKAWE ! http://www.portalsamorzadowy.pl/wybory2014/sonda-miasto/andrychow,140.html

corleone, 05.09.2014 23:32

Zarobił żak BO Nie zgodził się na spotkania z mieszkańcami w sołeckim Domu Kultury , co zarobił ...hmmmm to już większość mieszkańców Rzyk doskonale wie .... A co do kościoła to na twoim miejscu asquit gęby bym nie darł ...bo pryncypał może jeszcze zabiegać o względy kościoła ...No chyba że ubek towarzysz i .....dopisz sobie .....

asquit, 05.09.2014 23:19

przynajmniej kościół zarobił buhahaha

corleone, 05.09.2014 21:47

@azquit Dowiemy się już niebawem.

azquit, 05.09.2014 21:31

Komentarz usunięty przez autora.

corleone, 05.09.2014 21:08

Spotkania nie są wyborcze.... Organizowane są w sprawie wniosków do budżetu.Które składamy do 30 września. Politykę to uprawia żajkolandia i bojówki Pietrasa i tych panów trzeba pytać o marzenia i o balona którego pompują swoimi obietnicami . Jeden do dziś nie zlustrowany pozytywnie TW drugi ..?????. Z resztą szkoda gadać MIELIŚMY PRZYKŁAD przez 8 lat. Cysorz większy niż inne. Co do ceny za sale to płaćcie za benzynę nawet 50 zł za litr bo skoro taka jest cena narzucona przez państwo to musicie się z nią zgodzić, Nie ma co się dziwić że Stowarzyszenie jest oburzone bo 500 stów za godzinę spotkania to jawne s.k....two. 4 lata temu żajkoladi nikt takich problemów nie robił. Może dlatego że Pietras lekceważył start samego ŻAKA w wyborach i był pewny wygranej. Ale to inna historia bo ,,TA'' NIE ORGANIZUJE WYBORCZYCH SPOTKAŃ. Czytać nie dukać !!!!

abcabc, 05.09.2014 21:02

zmieniasz ton, czyżby dzisiejsze spotkanie okazało się klapą? ludzie nie chcieli słuchać pisowskich populistycznych popłuczyn?

azquit, 05.09.2014 20:56

Komentarz usunięty przez autora.

andrychowianin1, 05.09.2014 20:43

Trudno trzeba płacić. Wszyscy płacą. Przecież te osoby, które chcą wynająć nie robią tego dla jakiejś misji, tylko mają w tym cel polityczny. Chcieliby rządzić w Andrychowie i czerpać z tego różne profity, choćby w postaci obsadzania stanowisk swoimi Nie stać ich na parę stówek inwestytcji

maniek, 05.09.2014 10:29

"W CKiW dziwią się zarzutom stowarzyszenia. Od pracowników dowiedzieliśmy się" wszystko anonimowo. jakby się okazało że to co mówią anonimowi pracownicy to kłamstwo to Żak i Aneta . zrobią wielkie oczy:) tradycyjnie o niczym nie wiedzieli, są zaskoczeni:) I ten "konkret" "stawka za wynajem pomieszczeń domów kultury od kilku lat nie zmienia się,". O d kilku lat to znaczy od ilu? od 2? Zamiast wypuszczać anonomowo pracowników niech podadzą treść zarządzeń np. przez 5 lata, 4 lat i 2 lat. I będzie jasne. I niech to zrobi Aneta W a nie anonimowi pracownicy

ramirez, 05.09.2014 10:22

kaczor: "nasza gościnność zna granice" W PUNKT.

kaczor, 05.09.2014 09:52

czytam komentarze poniżej i myślę sobie że abcabc w obawie o utratę stołka już zupełnie nerwy puszczają. trochę nie dziwię się. nigdzie jej i jej kolegom nie będzie tak dobrze jak w Andrychowie. Ale ansza gościnność ma granice.

abcabc, 05.09.2014 06:04

Czyli w kampani wyborczej pis jak zwykle będzie wyciągał jakieś dziadki z warchmachtu. czyli nic nowego w ich wykonanu Niektórzy są w stanie posunąć się do ostateczności aby chociaż spróbować wygrać wybory

lukas, 04.09.2014 21:46

Władze trzeba zmienić bo Pietras i kubień chcą znowu rządzić? haha Do Andrychowa wróci stare

azquit, 04.09.2014 20:37

Komentarz usunięty przez autora.

corleone, 04.09.2014 20:29

O...h...j ci chodzi asquit . że tak walisz jadem. Pilnuj lepiej swojej żajkolandi i jego oświadczenia lustracyjnego. Już niedługo poczytamy te papióry. TW Zdzisław to tylko wierzchołek góry lodowej dale będzie jeszcze ciekawiej. A tak na marginesie co ci ten Lipski przeszkadza znasz człowieka czy po raz kolejny walisz bzdury w komentach . Nie że ten żako już przegra bo Andrychów jest zmęczony twoim jadem nienawiści podszytym ubecką metodą opluwania ludzi.

asquit, 04.09.2014 19:58

Lipski który jak był jeszcze był radnym to mało co się odzywał teraz chce stawać w interesie mieszkańców. kpina... może dlatego ten pan już nie jest już radnym ponieważ wcześniej był po prostu kiepskim radnym?

ogi33, 04.09.2014 14:59

skoro cennik za spotkanie proponuje rozpocząć je w najbliższym terminie i oficjalnie zakończyć przed wyborami w międzyczasie ogłaszając przerwy i sesja robocze :) a na poważnie takimi metodami będzie walczyć ta sitwa leni i złodziei bez krzty przyzwoitości

westwi78, 04.09.2014 13:58

abcabc, widzę, że jak nie skłamiesz raz na dzień, to się źle czujesz. Nie chcieli tej sali za darmo, kłamco.

abcabc, 04.09.2014 13:18

kolejna pseudoafera wymyslona przez przeciwników burmistrza na potrzeby wyborow.chcieliby sale za darmo a potem bedą rozliczać ckiw z budzetu.co za zaklamanie.,..