reklama
reklama

Protestowali i zbierali podpisy za likwidacją TVP info i abonamentu RTV

Polityka, Wiadomości, 12.02.2021 19:00, red
W piątek (12.02) w wielu miastach Polski, w tym w Wadowicach, odbyły się protesty „w obronie mediów”.
Protestowali i zbierali podpisy za likwidacją TVP info i abonamentu RTV

To nawiązanie do środowej akcji czołowych mediów niezależnych w Polsce, które wstrzymały nadawanie programów w proteście przeciwko nowemu podatkowi, który rząd PiS chce nałożyć na największe firmy medialne w Polsce.

W wadowickim w proteście uczestniczyło kilkanaście osób. Skandowali różne antypisowskie hasła. Zbierali też podpisy pod projektem w sprawie likwidacji rządowej propagandy, czyli TVP info i abonamentu RTV.

- Po zdewastowaniu sądów, parlamentu, służby cywilnej, prokuratury, po upolitycznieniu policji, reżim Kaczyńskiego uderza w ostatnią instytucję demokratycznego państwa: w wolne media. W dziedzinie wolności mediów Polska nie spełnia już standardów państw demokratycznych. Wolę władcy realizuje telewizja ogniś publiczna, a przekształcona w ministerstwo propagandy – można było usłyszeć przez megafon.

xxx

Tak działalność TVP podsumowała w czwartek stacja TVN.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

хpek, 19.02.2021 22:00

chyba u ciebie w chacie mają trudności z tobą na czele co widać, po co kolejny kretyński artykuł ? i teraz twoje kretyństwo "większość Polaków jak wynika z ankiet uważa że nie płaci w ogóle podatków" kontra kretyństwo Dziamdziambora "Były już takie badania, z których wynikało, że ponad 20 proc. Polaków nawet nie wie, że jakiekolwiek podatki płaci". napisałem ci idź na miasto i zrób ankietę, zapytaj tak: podobno uważa pan/pani że nie płaci żadnych podatków ? potem usłyszysz dwa głuche puknięcia po dzbanie :) :) :) śmiało idź, zamiast wklejać artykuły dla skończonych ... z tym co protestował przeciwko maseczką itd. a mało nie wykitował na covid. napisz jak wrócisz czy masz dużo guzów na dzbanie i śliny na twarzy.

rumcajs, 19.02.2021 17:16

Dodam jeszcze że większość Polaków ma trudności z czytaniem ze zrozumieniem. To że jesteś taki obeznany z systemem podatkowym, to nie znaczy że wszyscy tak mają. Kolejny artykuł: https://www.wiadomoscihandlowe.pl/artykul/co-drugi-polak-nie-wie-ze-placi-vat https://www.wykop.pl/link/5519795/58-polakow-uwaza-ze-nie-placi-vatu/

хpek, 19.02.2021 16:30

nie obrażam nikogo kto chce dyskutować merytorycznie tylko tych którzy piszą kretyństwa tak jak ty. w tym artykule nie ma żadnej ankiety tylko jakiej bzdety które "mówi gość" w dodatku takie głupoty to szkoda komentować. idź na miasto i zapytaj ludzi czy uważają że nie płacą w ogóle podatków to cię postukają po pustym dzbanie i tyle w temacie.

rumcajs, 19.02.2021 15:58

Pierwszy z brzegu artykuł: https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1744728,58-proc-Polakow-uwaza-ze-nie-placi-podatku-VAT Więcej tego jest. Po co obrażasz ludzi którzy z Tobą próbują merytorycznie dyskutować?

хpek, 19.02.2021 15:12

w Polsce mamy tak jak mamy przez II wojnę światową podczas której okradły nas niemcy a potem byliśmy pod ruską niewolą a nie przez podatki które są w każdym kraju. OMG w podstawówce tego uczą ale widać nie każdy ja skończył.

хpek, 19.02.2021 15:07

"większość Polaków jak wynika z ankiet uważa że nie płaci w ogóle podatków" wygrałeś konkurs na najbardziej kretyński komentarz :^)

rumcajs, 19.02.2021 13:27

@kamieni.kupa napisał że w innych krajach już dawno jest ten podatek. Jest to bardzo niebezpieczne stwierdzenie, ponieważ prawie KAŻDY podatek jest w ostateczności przerzucany na konsumenta. Tak było np. z podatkiem bankowym, który suma sumarum zapłacili klienci banków. Ale nie dziwię się, że tutaj są takie wypowiedzi, ponieważ większość Polaków jak wynika z ankiet uważa że nie płaci w ogóle podatków lub bardzo małe!. Wiem że kwestia podatków jest nudna, ale brak tej wiedzy powoduje że mamy w Polsce tak jak mamy .

rumcajs, 19.02.2021 13:20

@xpek Zgadzam się z Tobą, podatek jest absurdalny, ale poruszyłem tylko kwestię że PiS i PO tak samo manipulują mediami, tylko po prostu zapominamy o tym, bo kto pamięta co było w 1989 roku?.

xpek, 19.02.2021 07:23

TVPiS

хpek, 19.02.2021 00:46

następny osioł który chce zamknąć usta tym z którymi się nie zgadza, w takim razie pozamykajmy wszystkie media bo jednemu burakowi nie pasuje TVP innemu TVN a innemu Gówno Wyborcza itd. idzie potem taki w koszulce Konstytucja i drze mordę że mamy dyktaturę a sam z chęcią pozamykałby wszystko i wszystkich którzy mają inne zdanie.

rumcajs, 18.02.2021 23:31

Jestem za, ale dla równowagi trzeba wspomnieć żeby historia nie zatoczyła koło (PiS -> PO -> PiS -> PO) jak w roku 1989 brakowało praktycznie wszystkiego, a rozdzielnictwem nielicznych dostępnych towarów zarządzała komunistyczna partia. Wszystko, co było niezbędne do wydawania dziennika: papier, druk, kolportaż, lokal, transport, łączność, kredyty. Wszystko to „Gazeta Wyborcza” dostała za friko.

VADER, 17.02.2021 02:12

HAHAHAHAHAHA HiHiHiHiHi protest żenada... kuźwa zlałem się ze śmiechu !!!

ƅarte, 16.02.2021 22:17

przypały pełowskie maja wspólna cechę - każdego kto nie jest ćwierćmóżdżkiem nazywają "pisowcem". Mirusiusiu przypale pełowskie pytam czy jesteś "katolsko" jak twój idol - tak czy nie ? I zapamiętaj sobie statystyczny wyborco POstkomuny - CAŁY ŚWIAT ma cię za ćwierćmóżdżka który nadaje się jedynie do wideł w Deutschland, nie masz przyjaciół tylko panów nad sobą. I Mirusiu nie musisz się chwalić że w pełni utożsamiasz się z hasłem "***** ***" bo przecież już poniżej ustaliliśmy że zostało ono wymyślone dla ćwierćmóżdżków którzy nie potrafią zapamiętać dwóch słów. Dawaj Mirusiusiu dalej echo z dzbana :-)

Mirek, 16.02.2021 18:23

przypały pisowskie maja wspólna cechę - nie potrafia odpowiadać na pytania. Ty barte również. barte przypale pisowski - jeszcze raz pytam, jezeli ja "przyznaje się" do Szczerby i Nitrasa, to rozumiem, ze Twoimi idolami i wzorami inteligencji jest Suski i Kowalki Janusz - tak czy nie ? I zapamietaj sobie statystyczny wyborco PiS w Pislandii - CAŁY ŚWIAT jest przeciwko Pislandowi (nie Polsce) i nie utożsamiaj się do Polaka i do Polski - jesteś ciemnoludem pisowkim w kraju Pisland. Twoimi przyjaciółmi w świecie jest TYLKO Orban (do czasu, dopóki opłaca mu się - jak przyjdzie czas , to kopnie w d*p* Pislandii. ***** ***

ƅarte, 15.02.2021 21:56

Wiki: Michał Szczerba - Był członkiem katolickiej organizacji Rycerze Kolumba... ha ha to ty Miruś takie "katolsko" jesteś ? no, no.

ƅarte, 15.02.2021 21:19

"rozumiem" ? ha ha Miruś Miruś ćwierćmóżdżku żeby rozumieć to musiałbyś mieć cały mózg a nie ćwierć, dobrze "przypale pełowski Mirusiu" że przyznałeś się kto jest twoim idolem, niech teraz społeczeństwo zobaczy kto na kogo głosuje. ? I Mirusiu nie musisz się chwalić że w pełni utożsamiasz się z hasłem "***** ***" bo przecież już poniżej ustaliliśmy że zostało ono wymyślone dla ćwierćmóżdżków którzy nie potrafią zapamiętać dwóch słów. Marnie u ciebie z myśleniem i czytaniem Mirusiu :-( OJ marnie :-)

Mirek, 15.02.2021 17:29

a zawołanie i powitanie ***** *** - w peeeełni sie z tym utożsamiam

Mirek, 15.02.2021 17:28

barte ciemniaku pisowski: mówisz szczerba nitras - tak, ja podzielam ich zdanie i ich zachowanie i ich inteligencje. A teraz Ty przypale pisowski barte, powiedz to samo o Twoich idolach: Kowalski Janusz i Suski Marek - rozumiem, ze stoisz murem za nimi i są typowymi inteligentami pisowskimi i dążysz w osiagnięciu ich inteligencji?

ƅarte, 15.02.2021 13:33

Miruś ćwierćmóżdżku wyborco szczerby czy nitrasa po prostu zostań tu na forum i dalej pokazuj swoje ubóstwo intelektualne bo jesteś w tym mistrzem ... Jesteś tylko jednym z kilku dzbanów z małą pamięcią ROM w której zmieściło się tylko kilka zwrotów i kilka gwiazdek wklepanych tam przez jakieś lewackie antypolskie media.

Mirek, 15.02.2021 01:20

barte, suwerenie i wyborco suskiego czy kowalski janusz ... po prostu spadaj sieczkobrzęku na fora trwam czy jakies inne dla ułomów pisowskich ... Jesteście tylko chłoniakami wiedzy, mondrości i prawdy mediów narodowo/katolsko/kibolsko/jebnięto/pisowskich.

хpek, 14.02.2021 00:05

pisokatolstwo ciemnogrodzkie gupie nie to co my prawdziwi polacy mondży i uczciwi, tylko PO może przywrucić pluralizm w mediach i zlikwidować TVPIS. ***** ***

ƅarte, 13.02.2021 22:26

czyli tak jak sądziłem - standardowo ćwierćmóżdżku nie masz nic do napisania bo dzban pusty a IQ na poziomie ameb dla których zostało wymyślone hasło "***** ***" bo trudno oczekiwać że ćwierćmóżdżek zapamięta dwa słowa więc lepiej podać mu kilka gwiazdek i niech wkleja po forach. Zastanawiałem się czy istnieje jakiś kretyn który uwierzył w wymyślone przez Lisa hasło "ciemny lud kupi" już zastanawiać się nie muszę, dzięki ćwierćmóżdżku :-)

Mirek, 13.02.2021 22:02

trzeba sieczkobrzęku barte dostosować się poziomem do adwersarza, a że Pan reprezentujesz statystycznego wyborce PiS (czyli "ciemny lud kupi"), to właśnie ***** *** jest idealnym zawołaniem, taki dostosowany do Waszego IQ, aby Wasz pustostan to zrozumiał. Sie uśmiałem ... nie fachowiec, a fahowiec raczej + pinokio z dłuuuuugim nosem. A im dłuższy nos ... pogooglooj kibolku katolku :D

ƅarte, 13.02.2021 15:41

a może napiszesz nam ćwierćmóżdżku co takiego uzgadniał ? śmiało. A może ćwierćmóżdżku PO szukało rady u fachowca bo u nich w szeregach nie było ? No i co ćwierćmóżdżku stać cię tylko na to ułomne "***** ***" czy coś więcej nalali ci do dzbana ?

Mirek, 13.02.2021 14:45

a może pisiorku barte przypomnisz sobie, co AKTUALNY prime minister Pislandu "uzgadniał" w Sowa&Friends, a może przypomnisz pisiorku, że, Pinokio służył pomocą w rządach PO ? No i co pisiorku - "dobra zmiana" mówisz ? **** ***

ƅarte, 13.02.2021 12:03

Lepiej podać dwa "sztandarowe" przypadki niż zero przypadków i tym samym zrobić z siebie totalne ZERO. Masz trzeci przypadek tylko nie oszalej do końca pisoholiku. https://www.rp.pl/Kraj/160429610-Jak-Kulczyk-z-Grasiem-ustalali-odejscie-naczelnego-Faktu.html

Mirek, 13.02.2021 11:43

@kamieni.kupa - faktycznie masz w głowie kamieni kupa, a nawet goofna kupa. Jesteś typowych ciemnoludem pisowskim, wypłukanych z mózgu, który zastąpiono w/w wypełniaczem. @barte - ten przypadek +"nalot" na wprost - to Wasze sztandarowe i jedyne przypadki, które podajecie ciągle. Natomiast to ma się nijak i jest zerem w stosunku do tego bezprawia, które chamy/kłamcy/aparatczyki/kibole/katole pisowskie wyprawiają w tym kraju, który powinien nazywać się Pisland.

gepard czester, 13.02.2021 09:34

Jest tutaj ktoś myślący, czy tylko same półgłówki zmanipulowane przez TVP i TVN? Bycie fanatykiem bez własnego zdania musi być straszne. Infarmacje pozyskiwane TYLKO od ludzi którzy są negatywnie nastawieni do czegoś czego my również nie popieramy są bezwartościowe.

xpek, 13.02.2021 02:06

ty złodzieju poniżej ukradłeś mi nicka

хpek, 13.02.2021 01:33

to są wszystko manipulację TVPIS ! @keny jest tak samo mondry jak ja i nie wierzy w te fackenewsy kaczorowskofaszystownie. nie wklejajcie żadnych spreparowanych farmazonów bo nikt normalny jak ja i @keny w to nie uwieżą, w to wierzą tylko pisokatole ciemnogrodzkie

ƅarte, 13.02.2021 01:29

a jak to było jak wy rządziliście ? https://niezalezna.pl/10831-abw-w-domu-redaktora-strony-antykomorpl

ƅarte, 13.02.2021 01:28

keny nie wiem gdzie i kiedy się wychowywałeś, ale poraża mnie twoja indolencja umysłowa. Od kilku miesięcy słyszymy na ulicznych protestach "jeb... PIS" "Morawiecki ... zdradziecki" itd. itd. itd. i jakoś temu "tłumowi" nikt o 6 rano nie robi nalotu na dom/mieszkanie. https://www.noweinfo.pl/marsz-za-aborcja-eugeniczna-w-tychach-dominowaly-wulgarne-hasla/

tomekx, 13.02.2021 01:20

Wystarczy zobaczyć to video

хpek, 13.02.2021 01:11

piorą wam łby w TVPIS bo żadnych takich okrzyków na strajku nie było, oszukują was że jest jakieś hasło ***** *** albo ktoś dewastuje koscioły, ciemnogrud pisokatolski wszystko łyka jak pelikany, zamknąć TVPIS i otworzyć TVN INFO gdzie nie będzie żadnych bredni że ścieki z Czajki że Tusk ukradł pieniądze z OFE, Ambergoldy i inne zmyślone afery reprywatyzacyjne, odsunąć pisoland od władzy przy pomocy UE i wtedy zapanuje porządek a mój dziadek dostanie spowrotem swoją rentę na jaką zasłużył a nie jakieś ochłapy.

ƅarte, 13.02.2021 01:03

keny wyobraź sobie że masz mózg. https://www.youtube.com/watch?v=E332eko42ek

keny, 13.02.2021 00:20

Wyobraź sobie mistrzu ,,z Kęt,, co by było gdyby teraz użyto w w stosunku do jarozbaw takich haseł....jedno jest pewne . Na żadnych grzywnach by się nie skończyło. Najpierw gaz, później przemoc , zatrzymanie i dołek...

keny, 13.02.2021 00:20

Wyobraź sobie mistrzu ,,z Kęt,, co by było gdyby teraz użyto w w stosunku do jarozbaw takich haseł....jedno jest pewne . Na żadnych grzywnach by się nie skończyło. Najpierw gaz, później przemoc , zatrzymanie i dołek...

keny, 13.02.2021 00:11

z Kęt... kto zamknął ten stadion i dlaczego. A dla faszystów z Białegostoku to tylko dobra nauczka. No chyba , że preferujesz faszyzm ? Wyobraź sobie, że piszę teraz o rządzących ***** tego i tamtego. Rano o 6;00 mam pewny najazd pewnych służb.

keny, 13.02.2021 00:03

Do hebes1125...Chcesz straszyć niezależnych redaktorów , ale czym ? Nie strasz nie strasz bo się z..rasz. A może masz jakieś pis-owskie powiązania? Chętnie o nich posłuchamy....dajesz - pokazujemy rzeczywistość taką jaką ona jest. To dokładnie twoje słowa.

z Kęt, 12.02.2021 23:58

Na TVN-ie podawali ;-) https://tvn24.pl/polska/grzywny-za-donald-matole-ra278342-3507319

keny, 12.02.2021 23:55

Do kamieni.kupa i z Kęt - nie wiem gdzie i kiedy się wychowaliście , ale poraża mnie wasza indolencja umysłowa. Proszę o dowód kto dziesięć lat lat temu został ukarany grzywną za hasło o matole...konkretnie. Na jakiej podstawie jakiś ,,miękiszon,, twierdzi , że w państwach Europy zachodniej taki podatek istnieje???? Tak istnieje na Węgrzech u niejakiego orbana - dyktatora. Idziemy w jego ślady i oddajemy się pod władzę Putina...powodzenia !!! Jeśli nie wiecie o czym piszecie to lepiej nic nie piszcie...szkoda smrodu wokół was. Pozdrawiam.

z Kęt, 12.02.2021 23:42

Super, że doczekaliśmy czasów w których ludzie mogą bez obaw publicznie wygłaszać swoje poglądy. A przecież jeszcze dziesięć lat temu, za hasło o matole, karano grzywną.

hebes1125, 12.02.2021 23:07

Protest widać tłumy. A połowa z nich to gapie. Widzę, że od Pana redaktora zaczyna zalatywać stronniczością . To stąpanie po cienkim lodzie. Ludzie mogą się odwrócić i to szybko. Pokazujemy rzeczywistość taką jaką ona jest.

bycol, 12.02.2021 22:59

dobrze, że gębusie za maskami, bo żenada by była????

bycol, 12.02.2021 22:51

dobrze, że gębusie za maskami, bo żenada by była????

kamieni.kupa, 12.02.2021 21:31

Z narracji lemingów zdrowo myślący Polak może wywnioskować, że w takich europejskich państwach jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Belgia, Austria itd. nastąpiła likwidacja wolnych mediów, bo tam taki podatek już obowiązuje i ma się dobrze. W dodatku wyrocznia jaką jest dla lemingów i pelikanów, czyli TSUE, oświadczył, że podatek cyfrowy od reklamy jest zgodny z prawem. Wracając do nieudolnego pomysłu PO likwidacji TVP Info. Każdy przeciętny Kowalski może wziąć do ręki Konstytucję i przeczytawszy pewien artykuł dojdzie do wniosku, że likwidacja TVP Info jest niezgodna z konstytucją. Ponadto jest też niezgodna z Kartą Praw Podstawowych UE. Podsumowując, w Polsce wreszcie od 2015 roku mamy w Polsce pluralizm medialny. Każdy może sobie pilotem przełączyć i posłuchać jakich informacji chce. Wreszcie Polacy mają wybór. W związku z tym żaden Budka i reszta jego kliki nie pozbawi Polaków tego wyboru.

хpek, 12.02.2021 20:48

zlikwidować TVPIS i pisokatolstwo bolwszewickie będzie musiało patrzeć tylko na nasz TVN ! zobacz ciemnogrodzie kaczorski jaka siła jest po naszej stronie, każdy z tych 13 mocherów odpowiada 1000000 osób przeciwnych TVPIS i innym pisiowskim mediom. nie pomoże wam pinokio długopis i ojciec Tadeusz my mamy całe niemcy i UE za sobą!