Problemy w strefie. Uda się uratować sztandarową inwestycję burmistrza?

, Polityka, Wiadomości, 17.11.2020 18:50, PG
Powraca temat osuwiska na nowej strefie ekonomicznej w Andrychowie.
Problemy w strefie. Uda się uratować sztandarową inwestycję burmistrza?

Od 2018 roku trwa budowa strefy ekonomicznej w Andrychowie, której realizacja teoretycznie była już na finiszu, ale nie do końca...

Po kilku miesiącach prac budowalnych, firma TOMBET Tomasz Gwóźdź wraz z partnerami konsorcjum zakończyła budowę. Wykonano między innymi drogi dojazdowe i doprowadzono media. Problem jednak zaczął się wtedy, gdy popękał wybudowany mur oporowy, droga i chodnik zaczęły się zapadać a ziemia osuwać.

Z tego powodu na sesji Rady Miejskiej w czerwcu 2019 roku wybuchła wielka awantura, ale koniec końców radni zgodzili się na przekazanie 400 tys. zł na naprawę awarii.

Nic w tej sprawie jednak do tej pory się nie wydarzyło na terenie strefy, ale za to uzyskano pozwolenie na użytkowanie tej części strefy, gdzie nie było problemów terenowych. To właśnie tam gmina sprzedała już część działek, m.in. firmie CMC z Andrychowa, firmie Kasprzak z Krakowa czy firmie Techplast z Andrychowa. Na razie jednak żaden nowy zakład w strefie nie jest budowany.

Co dalej z usunięciem usterek w zamkniętej części strefy?

Jak się dowiadujemy trwają pertraktacje gminy z firmą TOMBET, które potrwają do końca tego tygodnia. Urząd ma do piątku wydać w tej sprawie stosowany komunikat.

Dodajmy, że dotychczasowy koszt robót budowlanych wraz z dokumentacją projektową wynosi prawie 13 mln zł, z czego większość pozyskano z dotacji z Unii Europejskiej. Gmina ma czas do końca tego roku na rozwiązanie problemu, ponieważ to właśnie do końca 2020 roku trzeba rozliczyć dotację, chyba że poproszono o przedłużenie terminu.

Dodajmy, że pierwsze działania w związku ze strefą władze gminy podjęły 2014 roku. Zdecydowano wówczas o zakupie działek pod strefę od firmy Andoria-Mot.

Do tematu powrócimy.foto: WB

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Skalpel, 21.11.2020 21:06

Tłumaczysz ślepemu od urodzenia co to kolory.

Zakolog, 19.11.2020 10:38

@Nie bo Nie – W pełni się zgadzam. Jak patrzę na tą naszą strefę, to widzę szczaw, dlatego uprawnionym jest Twoje twierdzenie, że w moim mózgu, jest tylko szczaw. Rozumiem, że Ty widzisz nowoczesne hale produkcyjne, a nawet laboratoria biotechnologiczne, w których młodzi, wykształceni i ambitni andrychowianie pracują nad nowymi lekami i szczepionkami. A teraz powolutku, naprawdę powoli otwórz oczy i wymyśl, skąd Gmina weźmie te 13 baniek zwrotu do Urzędu Marszałkowskiego w ramach niewykorzystanej dotacji z UE.

Zakolog, 19.11.2020 10:34

@Skalpel – to mi wygląda na ostrą fazę i chyba powinniśmy nieszczęśnika łagodnie traktować, bo jeszcze bardziej się może pogłębić.

Skalpel, 18.11.2020 22:48

@NIE bo NIE . Mój ty gejzerze intelektu napisz jak jeszcze wójt mówi do Ciebie w zaciszu gabinetu.

NIE bo NIE, 18.11.2020 22:00

Głupcze milcz !

Skalpel, 18.11.2020 21:00

@NIE bo NIE Twoje wyrafinowane wywody przypominają Mi pewnego sołtysa z Brzezinki. Nie martw się Jesteś po prostu inteligentny inaczej.

NIE bo NIE, 18.11.2020 19:16

@Zakolog = burok ! @Skalpel= burok !.............. Panowie zamiast mózgu macie szczaw !!!!!!!!!!!!!!!!! albo naszczane !!!

Zakolog, 18.11.2020 13:19

@Skalpel - „...a po zimie pójdziemy tam, na szczaw i dmuchawce”

Skalpel, 17.11.2020 21:33

Kolejna zima a strefy ni ma.

Zakolog, 17.11.2020 21:20

Z ostatniej chwili ! Tylko w mamNewsa ! Wstępna wersja komunikatu Burmistrza ! „W związku z ujawnieniem wielu nieprawidłowości w procesie inwestycyjnym prowadzonym na terenie strefy ekonomicznej, wynikających z niedostatecznego nadzoru upoważnionego w tym celu urzędnika - Burmistrz Andrychowa podjął decyzję o zwolnieniu pana Mirosława Wasztyla ze stanowiska zastępcy burmistrza.” Odpowiednia ornamentyka słowna dla powyższego komunikatu jeszcze się tworzy i całość będzie zaprezentowana pod koniec tygodnia.