Prezydent chce nowej konstytucji. Co na to mieszkańcy? [SONDA]

, Polityka, Wiadomości, 26.04.2018 16:30, DK
Prezydent Andrzej Duda chce zmienić konstytucję, ale co na to mieszkańcy?
Prezydent chce nowej konstytucji. Co na to mieszkańcy? [SONDA]

Prezydent Andrzej Duda chciałby, aby w listopadzie odbyło się specjalne referendum konstytucyjne, które zainicjuje prace nad zmianami Konstytucji RP. Zdania na ten temat są jednak podzielone nawet w samym PiS i nie wiadomo jeszcze czy referendum w ogóle się odbędzie.

Czy to jest rzeczywiście pilna sprawa do załatwienia dziś w Polsce? Czy ludzie w ogóle interesują się tą sprawą?

W czwartek (26.04) zapytaliśmy o to w Andrychowie.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Rower , 27.04.2018 08:59

Najbardziej przydałoby się wprowadzić system semipresydencki na wzór francuski przy łącznej władzy tej samej partii. Dlaczego ? Bo w Polsce od XVII wieku nie dogadujemy się, a każdemu zależy tylko na kasie. Opozycja to dno nieważne czy jest to aktualna partia rządząca czy opozycja. Aktualne wydanie naszego systemu zaczerpniętego z Niemiec w ogole się nie sprawdza, państwo jest niszczone przez samą opozycje. Przypominam, że co do nowej konstytucji, każdy obywatel otrzyma jej kopie aby się zapoznać i przemyśleć czy trzeba ją akceptować czy nie, tak jak to było z naszą obecną konstytucją.

`, 26.04.2018 22:21

Psikuta ......... było tak że przyszedłeś i zapomniałeś się umyć, większość ludzi zemdlałą od odoru, na szczęście ochrona miała maski gazowe i wyprowadzała tych którzy mogli ustać na nogach. ........... Psikuta "nigdy nie miał równo pod sufitem, a teraz to już całkiem mu się pomieszało" i przestał się myć.

stan, 26.04.2018 21:45

niemczyk nigdy nie miał równo pod sufitem, a teraz to już całkiem mu się pomieszało. A jak to było na tej rozprawie w sądzie, gdzie twój "tata "zemdlał a ciebie wyprowadziła ochrona ?

aleocochodzi, 26.04.2018 21:14

Brawo! Udało się Polakom obrzydzić politykę. Większość mówi że się nie interesuje źe nie ma na to czasu. Dzięki temu można z nimi robić co tylko się chce. Premier Morawiecki dobrze powiedział że jesteśmy kolonią. Wszyscy Polacy pracują na kilku ludzi trzymających w ręce całą światową finansierę (oczywiści to nie są polacy). Jedną z ważniejszych spraw w nowej konstytucji jest to aby referendum narodowe było wiążące dla polityków, aby naród mógł stanowić o sobie. Co do Dudy to dał ciała już kolejny raz. Słusznie się zastanawiamy co ludzie WSI robią przy jego boku. Usunięcie niewygodnego prezydenta to żaden problem (Lincoln, Kenedy, Kaczyński i wielu innych). Powinniśmy brać przykład z Izraela. Garstka ludzi a rozgrywa cały świat.

`, 26.04.2018 20:22

Psikuta .......... Duda jest prezydentem od tego roku w którym zaczynałeś trzecią klasę po raz piąty :-) ........... I rozpocznie następną kadencję a ty dalej tej trzeciej klasy nie skończysz :-) Wyborco Totalnych.

rafi, 26.04.2018 20:09

Duda prezydent??????? Od kiedy???? To zwykla marionetka jareczka malego czlowieczka co sie dorobil dwoch kotów w zyciu.

`, 26.04.2018 19:55

"Duda ....... najbardziej stronniczym prezydentem od 1989 roku" ........... Dokładnie !!! Stoi po stronie Polski i Polaków.

`, 26.04.2018 19:51

Wyborcy Totalnych potrafią się ośmieszyć jak nikt .... "Co do tego nawet niektórzy pisowcy nie mają wątpliwości a co dopiero zwykli Polacy" .......... :-) HA HA HA

`, 26.04.2018 19:42

HA HA HA .............. :-) ................ Dobrze mi się wydawało !

barte, 26.04.2018 19:28

Duda jest najsłabszym i najbardziej stronniczym prezydentem od 1989 roku.Co do tego nawet niektórzy pisowcy nie mają wątpliwości a co dopiero zwykli Polacy

rafi, 26.04.2018 18:53

Prezydent nic nie chce,,, to maly czlowieczek w wieku emerytalnym co dorobil sie dwoch kotków w zyciu a zwie sie jareczek chce zmian.

Betty, 26.04.2018 17:38

Jak tak zmienia Konstytucję, za spróbowali zmienić Kodeks pracy to powinni (cytując Marszałka Piłsudskiego) kury szczac prowadzac a nie brać się za politykę. A tak poza tym najpierw niech nie łamią obecnie obowiązującej Konstytucji

`, 26.04.2018 16:41

rafi,szpp,barte,abcadło itp..... czy ten człowiek który mówi "emeryci którzy umierają z głodu" ..... "eksterminacja emerytów" .... to może twój tata ???