reklama

Premier zabrał głos w sprawie wyroku Trybunału i protestów

, Polityka, Wiadomości, 27.10.2020 12:00, PG
- Kobiety nie mogą być zmuszane do aktów heroizmu - mówił premier.
Premier zabrał głos w sprawie wyroku Trybunału i protestów

Po wtorkowej (27.10.) konferencji prasowej dotyczącej pomocy dla przedsiębiorców, premier wydał oświadczenie w sprawie fali protestów jaka się przewija przez cały kraj, po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził że dopuszczanie aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodny z konstytucją.

- O co toczy się spór? Warto zadać sobie takie podstawowe pytanie i każdy w sumieniu niech na to pytanie odpowie. Czy jest to spór o danie prawa do życia dzieciom z zespołem Downa, czy jest to spór o niczym nieskrępowaną aborcję? Bo od odpowiedzi na te pytania właśnie zależy stosunek do tego, jak reagujemy na te sytuacje, z którymi mamy do czynienia, na tę dyskusję, która tak rozgorzała, która jest taka gorąca - powiedział premier.

Premier przypomniał, że orzeczenie to nie dotyczy wszystkich tych przypadkach ciąż, w których zagrożone jest życie lub zdrowie kobiety oraz tych pochodzących z gwałtów. Chodzi o wykluczenie przesłanki eugenicznej.

-Kobiety nie mogą być zmuszane do aktów heroizmu.- mówił premier.- Badania prenatalne w ostatnich czterech latach zostały rozszerzone. Badaniom jest poddawanych 40% więcej kobiet niż w 2015 roku. – Będę zalecał badania dla wszystkich kobiet, a nie tak jak jest teraz po 35 roku życia. Będziemy pomagać kobietom i dzieciom. – obiecywał premier.

M. Morawicki stanowczo skrytykował akty agresji, napaści, wandalizmu. -Nie ma przyzwolenia na ataki na nasze świętości.

Protesty w kraju jednak nie cichną. Protestują także okoliczne miasta. Dużym echem w całej Polsce odbijają się protesty w Bielsku – Białej. Sporo osób zebrało się też w niedzielę na rynku w Kętach.

W środę o godz. 16:00 podobny protest planowany jest w Wadowicach, a dwie godziny wcześniej prawdopodobnie również w Andrychowie. W środę o godz. 16:00 podobny protest również na rynku w Suchej Beskidzkiej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mark7, 27.10.2020 19:14

Dzień dobry! Nie wydaje mi się by ten news był postawieniem się po którejś ze stron sporu. Uważam nawet ,że jest on antyrządowy. Wiem z własnego doświadczenia ,że premier jest postrzegany jako łgarz i krętacz. I nie mówię tu o opiniach ludzi nieżyczliwych władzy , lecz ich zwolenników. Jest prawdą że nigdy nie słyszałem z ich ust krętacz, ponieważ wydaje mi się że słowo to jest zbyt skomplikowane jak na ich możliwości. Mówią po prosty :" premier to cygan". Większość z nich czytając taką informację myśli: znów cygani! Najwłaściwszym zachowaniem premiera było by gdyby wcale nie zabierał głosu. Nie całkowicie oczywiście, może poprosić żonę o kanapkę. Ta pyta czy jest głodny. Odpowiada tak!!! A ona na to: nie cyganisz?

cath, 27.10.2020 15:41

Premier będzie zalecał? Dobrze jeszcze ze nie badał osobiscie...,

patriotaRP, 27.10.2020 15:12

Do protestujących ! Nikt twojej chorej matki, ojca, brata siostry itd. nie zabija tylko dlatego że jest chorym człowiekiem. A małe bezbronne dzieci tylko dlatego że mają podejrzenie choroby można zabijać ??? kompromis na ZABIJANIE ??? Ten kto przykłada rękę do tego już jest w pewnym sensie współwinny śmierci niewinnych dzieci !!!

obserwator2012, 27.10.2020 14:15

Jeżeli MamNewsa chce uchodzić za bestronny portal, to niech nie umieszcza takich newsów.