reklama

Powstanie nowa siedziba powiatowej straży. Starosta już zaczął działać w tym kierunku

, Polityka, Na sygnale, Wiadomości, 19.04.2021 13:00, INFORMACJA PRASOWA
- Nowa, a przede wszystkim nowoczesna strażnica jest niezbędna. Po tym, jak w Wadowicach stanęła nowa komenda powiatowej policji, winniśmy zadbać o godne warunki służby dla strażaków. Zapewniam, że samorząd powiatowy zrobi wszystko, co w jego mocy, by tak się stało – mówi starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas.
Powstanie nowa siedziba powiatowej straży. Starosta już zaczął działać w tym kierunku
14 kwietnia starosta wadowicki Eugeniusz Kurdas wystąpił do burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego o przekazanie w drodze darowizny przez Gminę Wadowice prawa własności terenu o łącznej powierzchni ok. 1,2 hektara, położonego w Wadowicach przy ul. Błonie, na rzecz Skarbu Państwa, z przeznaczeniem pod budowę siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach wraz z Jednostką Ratowniczo – Gaśniczą.


Jednocześnie starosta zadeklarował, iż po zakończeniu inwestycji i przeniesieniu się strażaków do nowej siedziby, przekaże w drodze darowizny na rzecz Gminy Wadowice nieruchomość Skarbu Państwa przy ul. Wojska Polskiego 2c, w której obecnie znajduje się Komenda Powiatowa PSP w Wadowicach.

– Wystąpiłem też oczywiście do Wojewody Małopolskiego o zgodę na obie czynności, w które zaangażowany jest Skarb Państwa. Jestem w tej sprawie optymistą. Wszystkim nam zależy na tym, aby jak najszybciej rozpocząć budowę nowej strażnicy. Stan obecnej pozostawia bowiem wiele do życzenia. Brak odpowiednich pomieszczeń umożliwiających strażakom PSP bezpieczne pełnienie służby, nie najlepszy stan techniczny budynków, zbyt mała liczba boksów garażowych dla pojazdów gaśniczych i sprzętu, brak właściwej bazy do przeprowadzania szkoleń strażaków ochotników, pozwalających na nabycie przez nich uprawnień i umiejętności niezbędnych do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych – lista problemów, z którymi muszą borykać się obecnie strażacy jest długa. Dlatego powinniśmy działać wedle zasady: wszystkie ręce na pokład. Moje ostatnie decyzje to kolejny krok w stronę jak najszybszego rozpoczęcia inwestycji – mówi starosta Eugeniusz Kurdas.

Na zlecenie wojewody dla obu nieruchomości, czyli działek położonych przy ul. Błonie i Wojska Polskiego zostały już sporządzone operaty szacunkowe, określające ich wartość.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy