Powstał drugi komitet obchodów 250-lecia Andrychowa. O co chodzi?

, Polityka, Wiadomości, 11.10.2017 19:15, PG
Komitet ten zaprasza na swoje uroczystości jubileuszowe, ale sprawa wzbudza emocje.
Powstał drugi komitet obchodów 250-lecia Andrychowa. O co chodzi?

Andrychów w tym roku obchodzi 250-lecie nadania praw miejskich. Główne uroczystości, czyli koncert galowy, odbyły się na początku września tego roku. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radna Alicja Studniarz zaprosiła wszystkich na jubileuszową mszę św. z okazji rocznicy urodzin Andrychowa. Na mszę zaprasza, drugi niezwiązany z magistratem komitet obchodów jubileuszu.

- W dotychczasowych uroczystościach związanych z 250-rocznicą nadania praw miejskich naszemu miastu nie uwzględniono faktu, że Andrychów to miasto katolickie i że mieszkańcy chcą świętować tak ważne wydarzenie nie tylko po świecku, ale także po chrześcijańsku. Dlatego oddolnie powstał Społeczny Komitet obchodów 250 rocznicy lokacji Andrychowa – poinformowała radna Alicja Studniarz. - Członkowie tego komitetu wraz z księżmi proboszczami z gminy Andrychów mają zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa tutaj obecnych na jubileuszową dziękczynną Eucharystię pod przewodnictwem ks. biskupa Romana Pindla w dniu 24 października 2017 o godz. 12.00 w kościele św. Macieja w Andrychowie. Serdecznie zapraszam w imieniu komitetu.

Tą wypowiedzią przewodniczący Rady Miejskiej Roman Babski został wyraźnie poruszony. - Jestem poruszony tym Pani wystąpieniem, bo Pani sugeruje, że ktoś zapomniał o uroczystościach. Mamy to na uwadze. Tworzenie kontrkomitetu to jest kolejny powód do tego żeby próbować własnej chwały nie tam gdzie trzeba. Doskonale pamiętamy o dacie, o której Pani powiedziała. Wtedy przypada rocznica urodzin tego miasta. Ale trudno pod koniec października organizować koncerty i imprezy plenerowe - mówił przewodniczący.

Radna stwierdziła, że niczego złego nie widzi w treści tego zaproszenia i bulwersuje się, że zabrania się jej nawet zapraszać na jakieś wydarzenie podczas sesji.

Czy mieszkańcy przyjdą na tę uroczystą mszę? Na stronie parafii św. Macieja również widnieje zaproszenie na uroczystość.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 04.11.2017 05:40

WLASNIE POWSTAL 3 komitet

Maksymilian, 17.10.2017 19:31

Proboszcz też zapraszał.Skoro nie chodzisz do kościoła to cię nie mógł zaprosić.Najważniejsze że po latach kończy się czerwony terror.

Stanislawa_2801, 16.10.2017 09:23

boże, tyle dyskusji wokół tej mszy, no przecież idźcie wszyscy lub kto ma ochotę. Studniarzowi zaprasza, a nie proboszcz - no cóż, takie czasy. Dziś jest bardzo modne udawać gorliwego katolika. My tu swoje przyziemne sprawy, a dyktatura rośnie w siłę. My Polacy nie umiemy się cieszyć wolnością, może tak krótko w historii ją mieliśmy i nie umiemy z niej korzystać, a może potrzebujemy jednej twardej ręki, która sterowałaby wszystkim w naszej ojczyźnie????

jerzymarchewka, 15.10.2017 19:48

Chyba cię leon pogieło. A na koniec ty tak samo jak komunistyczny beton poprosisz o katolicki pochówek. Tak jak ostatnio niektórzy funkcjonariusze w andrychowie.

leon, 15.10.2017 19:15

Pana Romana to co piszę o Panu Burmistrzu dotyczy tak samo. Nie dać się. Trzymać mocno i do przodu po trzecią kadencję!

leon, 15.10.2017 19:14

To my zdecydujemy kiedy będzie koniec dyskusji wokół tego "śmiesznego" zaproszenia. Pan Burmistrz jak nie będzie miał ochoty to nie przyjdzie. Jeśli będzie miał przyjdzie i na pewno pokaże kto w Andrychowie jest Burmistrzem. Będzie chodził gdzie chce, zachowywał się i oglądał teatr jaki chce i nic wam do tego!!!! Lepiej niech niektórzy szykują się na emeryturę bo zegra tyka coraz bardziej a ci młodsi może powinni poszukać szcęścia i pracy poza Andrychowem? Takich to my tu nie chcemy. Ps. że ten od mszy z dołu się w to włączył to norma. Ale zawód znowu robi ten z osiedla. Trudno i z tym poradzimy sobie!

kaczor, 15.10.2017 19:00

Myślę że nie o takie zakończenie dyskusji adze33 chodziło. pokazywać jak tzw. klakierzy zakolandii dzień w dzień poniżają , kłamią andrychowian i udają że to inni są winni powinno się. Tak jak pokazywać niekonsekwencje tych którzy na pokaz chodzą od czasu do czasu do kościoła, udają miłych dla księży w tym biskupa a potem do netu atak albo na spektakl obrażający katolików. Schodzić do ich poziomu już bym odradzał.

jerzymarchewka, 15.10.2017 18:51

Zgadza się Aga 33. Na tym forum ujawniają sie najgorsze szwarccharaktery popierające Zdziska Tajnego Współpracownika czy też pięknego lola Romka Maczugę , króla ubu(e)ków. My tylko trochę próbujemy się bronić przed kłamstwem , obrażaniem ,poniżaniem. Wzroczyny to pewno słynny Władek co się sbekom kłania , wiec miejmy jego komentarze głęboko w ........... . A na wieczór niech piękny lolo praśnie się pałą w łeb. Może przejrzy na oczy.

aga33, 15.10.2017 18:29

Stało się jak się stało. Mam nadzieję, że nie będzie tak jak ludzie podejrzewają czy śmieją się że dwaj panowie - ten od rozdawania na pokaz uśmiechów i jego wierny towarzysz pojawią się tylko po to żeby "udwodnic kto tu rządzi". Pan Babski kolejny raz pokazał - jakby tu powiedzieć delikatnie - gdzie bije jego serce a gdzie mu daleko. W sumie ma do tego prawo. Myślę że można by już zakończyc dyskusję. Tj. jak "klakierzy zakolandii" chcą dalej wylewać jad to niech to robią nawetcały tydzień a my pomijmy to milczeniem. Najwyżej biskup będzie bogatszy o nową wiedzę na temat "zakolandii". Ps. Można by długo przytaczać obraźliwe epitety ze strony tzw. zakolandii pod adresem każdego kto nie wyznał miłości panu burmistrzowi ale to nie miejsce.

Maksymilian, 15.10.2017 17:30

wzroczyny16;do wszystkich którzy wspierali czerwony terror zafundowany naszemu narodowi przez sowieckiego okupanta,dajcie temu narodowi normalnie żyć.Naprawiajcie krzywdy które, uczyniliście służąc obcym ciemiężycielom.Wg.ciebie jesteśmy ciemnogrodem,ale nie jesteśmy zdrajcami .

wzroczyny16, 15.10.2017 16:26

Do: wszystkich piewców ciemnogrodu: może wreszcie wskażecie tych rzekomych hejterów " żakolandczyków" , sami sączycie jad nienawiści a oskarżacie innych - mam rozumieć ,że katolicki rezydent was do tego zobowiązuje, bo religia napewno nie. Jestem pewien,że nie potraficie zdefiniować co oznacza msza i co to znaczy,że ktoś jest lub nie jest katolikiem. Ciemnota i głupota nie boli ale przysłowie mówi,że: "czemuś biedny - boś głupi(....). i ........(.....). - rezydentom parafialno- kościelnym zależy na tym by naród był ciemny, zacofany, podzielony i pogardliwy - mają w tym kokosowy ineres. Wszystko w temacie.

marcin1970, 15.10.2017 11:22

Kompromisowo. Może niech Tomek i Romek usiądą obok biskupa na mszy? Ewentualnie jeszcze abcabc. Jakoś czuje po kościach że to zakończyło by ataki na mszę i ten komitet :) Tylko uwaga gdyby nie daj.... kogoś naszło. Nie wypada podczas a nawet po mszy zachwalać biskupowi Ubu króla:) Na serio - czy w tym mieście trzeba atakować, obrzydzać, oplotkować każdą rzecz i każde wydarzenie które nie wyszło z urzędu ewentulanie od jego "agend"? Jak pan myśli panie przewodniczący?

andrychowianka2, 15.10.2017 10:52

Kto chce przyjmie zaproszenie radnej kto nie chce nie przyjmie. Wolny kraj - prawda panie Romanie? Jeśli na tej mszy pojawią się ci którzy mają na swoim koncie promowanie rzeczy antychrześcijańskich to co? Biskup pewno i tak wie kim są, jak się zachowywali. Czy im przypomni czy miłosiernie przemilczy jego wybór. Najwązniejsze - niech andrychowianie nie pozwolą sobie odebrać radości ze święta miasta "małym ludziom" którym zdaje się że są panami świata i nic poza nimi nie ma prawa dziać się.

wiktoria, 15.10.2017 10:26

Mieszkańcy mają prawo poprosić o mszę i zorganizować się w stowarzyszenie, komitet itd bez pytania o to jakiejkolwiek władzy. Tak jest w każdym normalnym kraju. Pan Babski zareagował co najmniej dziwnie i wywołał to co mamy. Jest pan z siebie dumny? Zadowolony? Cel osiągnięty? Pan tak z siebie na tej sesji czy podpuścił pana ten któremu (jak myślą andrychowianie) tak wiernie pan służy? Jak się teraz panowie zachowają? Przyjdą jak gdyby nigdy nic a może jeszcze jak już śmieją się andrychowianie będą próbować grac pierwsze skrzypce bo "inaczej nie potraficie"? Może lepiej najpierw publicznie przeprosić? Do tego zachować się skromnie? PS. Swoją drogą trudno żeby biskup nie wiedział o świetnej zabawie na Królu Ubu czy atakach abcabc i reszty klakierów na niego, innych księży choćby przy okazji budowy Domu Seniora (w końcu ma w Andrychowie przyjaciela). Ale może okaże miłosierdzie

marcinmad, 15.10.2017 09:54

Ojoj, mamy niedzielę a klakierzy i antyklerykałowie w natarciu. Trudno - niech biskup wie kim są „ fałszywy uśmieszek” i jego giermek którzy sztucznie się do niego przymilają a potem wydają rozkaz klakierom „do ataku”. święto nie święto trzeba walić jak w bęben tylko tak żeby ci dwaj nie umoczyli sobie rączek. od tego są klakierzy

wzroczyny16, 15.10.2017 09:39

Partia ignorantów Społeczeństwa szuka nowego pola działania przy udziale rezydenta parafii, który nie wiele ma wspólnego z religią - metoda działania znana od zarania dziejów ludzkości - "ciemny lud to kupi " - koniec cytatu J.K.......

wolfgang, 14.10.2017 21:01

" sakramenty święte "

wolfgang, 14.10.2017 20:59

" Waldemar Kuczyński @PanWaldemar Mam 78 lat. Przyjąłem wszystkie sakramenty świeckie, bez ostatniego. Nie pamiętam, by Kościół miał tak podłe oblicze jak dziś." !!!

jerzymarchewka, 13.10.2017 16:59

Myślę , że spokojnie Roman " Maczuga" sam odprawi mszę . Kościelnego ma w prezydium. Zdzisek nagrywał kazania jak był TW to wie jak to leci. Na sto procent Maczuga wykona każdy rozkaz pryncypała i świecką mszę też odprawi. A tak na marginesie. na zdjęciach z sesji wyraźnie widać , że Maczugowi rośnie nie tylko nos ale ma coraz większe uszy. Romku Maczugo przestań kłamać a wszystko wróci do normy.

roczynianin, 13.10.2017 16:47

Plują jadem i kłamią ile wlezie "klakierzy zakolandii". A i tak skończy się tak żę "taki jeden Tomek" z "pewnym Romkiem" pojawią się i mogą próbować gwiazdorzyć. Zjawią się dodatkowo klakierzy zakolandii. Czyli nic nowego. W internecie plucie jadem a w życiu udają że to nie oni, bo oni tacy mili. Tylko co im to da. Nawet na wioskach wiadomo że biskup wie o wyczynach "zakolandii" tych i poprzednich bo ma w Andrychowie przyjaciela jaki mu opowiada o nich.

tomasznasz, 13.10.2017 15:31

Nastepnym razem niech pani Studniarz zaprasza błagalnym tonem. A księża niech pytają Żaka czy wolno im mszę odprawić. Może żakolandia będzie usatysfakcjonowana :) Pozdrawiam zakolandię. Poziom pychy i tęsknoty za dyktaturą jaki reprezentujecie jest porażający.

berni, 13.10.2017 09:21

"Władze zostały grzecznie zaproszone" - radzę jednak posłuchać nagrania. To była gzreczność na poziomie niejakiej Pawłowicz.

madzia, 13.10.2017 08:01

Nic nie wiadomo zeby wladze cos planowaly jak chodzi o msze. To mieszkańcy sami sie zorganizowali. Nie widze problemu. Jak rozumiem władze zostały grzecznie zaproszone. Beda chcialy przyjda, nie chca - nie. Zaden problem. Sugestia ze w wolnym kraju nie wolno zorganizowac mszy bez pytania o zgode jakiegokolwiek burmistrza czy uzgadniania z nim swiadczy o tym ze ktos zapomnial ze zyjemy w wolnym kraju a jakikolwiek burmistrz nie jest panem i wladca czy dyktatorem

wolfgang, 12.10.2017 21:14

Modlitwa Polaka Gdy wieczorne zgasną zorze, Zanim głowę do snu złożę, Modlitwę moją zanoszę Bogu Ojcu i Synowi: "Dopierdolcie sąsiadowi! Dla siebie o nic nie wnoszę, Tylko mu dosrajcie proszę." Kto ja jestem? Polak mały Mały, zawistny i podły. Jaki znak mój? Krwawe gały. Oto wznoszę swoje modły Do Boga, Marii i Syna: "Zniszczcie tego skurwysyna Mego brata, sąsiada, Tego wroga, tego gada." "Żeby mu okradli garaż, Żeby go zdradzała stara, Żeby mu spalili sklep, Żeby dostał cegłą w łeb, Żeby mu się córka z czarnym I w ogóle żeby miał marnie, Żeby miał AIDS-a i raka." Oto modlitwa Polaka.

abcabc, 12.10.2017 20:10

tak jakby pani studniarz i proboszcza nie mogli przyjść do pana burmistrza i porozumieć się z nim co do organizacji wspólnych obchodów

Maksymilian, 12.10.2017 19:50

Zaproszenie do kościoła nie uwłacza nikomu.

xpek, 12.10.2017 16:01

ale macie problem

krisu78, 12.10.2017 15:17

Najważniejsze - radna zaprosiła, przewodniczącemu się pomysł nie spodobał to zwyczajnie nie musi iść. chyba nikt w tej sytuacji nie będzie żałował. Inna sprawa to to że ani przewodniczący Babski ani nikt inny nie może ludziom mówić czy wolno im organizować msze czy nie. Czy wolno im zakładać komitety czy nie. Wiele może mu się wydawać na swój temat ale w demokracji żyjemy, jakby przewodniczący nie zauważył.

krisu78, 12.10.2017 15:13

Nienawiść do Pisu odbiera niektórym zdrowy rozsądek. Po pierwsze - to pani radna Studniarz serdecznie zaprosiła na mszę a przewodniczącego to "poruszyło" i ruszył do ataku słownego. Tak więc jak już coś zdanie powinno brzmieć "Po tej stronie politycznej - czyli ekipy Żaka - to typowe. Zostać zaproszonym, nie przyjąć zaproszenia..... Po drugie - zadałem sobie trud przejrzenia protokołów z sesji. Zapraszanie jest tam typowe. Ale rozumiem że klakierzy zakolandii uważają że jesli zaprasza na sesji przewodniczący to ok, a jak radna to be, a fuj. Typowe dla zakolandii. co im wolno, innym zabraniają

Stanislawa_2801, 12.10.2017 14:03

"Każdy sobie rzepę skrobie" jakież to aktualne w dalszym ciągu. PIS już tak ma,że ma zawsze racje choć jej nie ma!!! ale szef PIS powoli wycofuje się ze swoich prawd, kto słuchał wczoraj przemówienia na miesięcznicy to wie o czym mowa. No cóż te typy z PIS tak już mają ( ten typ tak ma).

berni, 12.10.2017 10:29

Po tej stronie politycznej - czyli pisowskiej - to typowe. Zostać zaproszonym, nie przyjąć zaproszenia, a po miesiącu być obrażonym i pokazując stygmaty, zaprosić na mszę. Mam łzy w oczach... ze śmiechu.

tomacik, 12.10.2017 09:09

A wystarczyło wręczyć zaproszenia po obradach .... Ale nie lepiej zrobić otoczka i udawać że polityki w tym nie ma ... Straszne.

repart, 12.10.2017 08:32

Zamiast aż tylu koncertów pod chmurką można było dofinansować już w tym roku remont mostu kolejowego na Rzyczance jak można było odremontować ten pomnik samolot. W końcu obrazek brudnego mostu to może jedyna wizytówka miasta dla tylko przejeżdżających na trasie Bielsko Kraków. Jest w planie rewitalizacji Olszyn czy nie ...

kaowcy2012, 12.10.2017 05:51

Hmm, kto by się spowiedziwał takiego "występu" po przewodniczącym?:) Warto przemyśleć pójście krok dalej niż proponują ludzie niżej. Nie tylko zakazać wszystkich mszy poza tymi kilkoma które zamawia urząd np. na 3 Maja i tymi gdzie pan przewodniczący i pan burmistrz w ramach "nie mieszania polityki i koscioła" zasiadają w pierwszych rzędach, wręczają, gratulują itd. :) Można by też zakazać wszystkich wydarzeń jeśli nie organizuje ich urząd albo ich ulubienica Aneta włącznie z tymi które "mieli na uwadze" tylko jakoś nie zdążyli się pomysłem podzielić z mieszkańcami :) W końcu byłby spokój! :) PS. klakierzy zakolandii niech piszą i plują jadem dalej. Właśnie po to żeby biskup nie miał wątpliwości kim sa oni i ich szef.

gregory, 12.10.2017 05:39

Myślę że dzień w którym przewodniczącego oburzyło serdeczne zaproszenie na mszę tak samo jak dzień kiedy wymachiwał pałą po Ubu królu pan przewodniczący długo zapamięta. Tłumaczenie że oni też mieli "na uwadze" jest na katastrofalnym poziomie.To co? Msza może odbyć sie wyłącznie jak zamówicie ją wy? Mieszkańcom wara? Nie sądzi pan przewodniczący że to dziwne w wolnym kraju tak myśleć? Czy zwyczajnie na poczekaniu wymyslił coś przewodniczący i nie przemyślał? PS. Biskup na pewno ucieszy jak jego przyjaciel mu zrelacjonuje jakie oburzenie może wywołać zorganizowanie mszy przez mieszkańców dla mieszkańców. Pewno także chętnie zapozna się ze stanowiskiem opłacanych klakierów. Kto nie chcialby wiedzieć co się kryje za sztucznymi uśmiechami ich i ich szefa?

taranczako, 12.10.2017 05:33

Może warto spojrzeć w historię Andrychowa gdy w 1908 roku zbudowano zakłady AZPB dzięki inwestycji czeskich żydów na terenie ofiarowanym przez hrabiego Bobrowskiego, zakładów na uroczystym otwarciu nie poświęcono ale potem ponad 100 lat były głównym miejscem pracy większości andrychowian. Czy mamy teraz odwagę świętować aż tak bardzo gdy nie ma takiej perspektywy poprawy bytu jak wtedy ...

szpp, 12.10.2017 00:49

pani radna - urząd miejski jest świecki więc takie przemówienia nie powinny mieć w nim miejsca większość polaków mimo wszystko nie uczęszcza do kościoła i nie są praktykujący

martinez, 11.10.2017 22:50

Tak się składa że wśród członków mojej rodziny jest i Roman i np. Tomek. Czy możemy spokojnie zorganizować im urodziny czy też rodzina zostanie posądzona o organizację kontr-urodzin?:) Może w kontekście słów przewodniczącego warto rozważyć też taką możliwość że w Andrychowie za tej władzy msze to mogą się odbywać jedynie jeśli zamówi je urząd a w pierwszych rzędach zasiądzie Roman i jego towarzysz?:)

marcin1970, 11.10.2017 20:26

Radna serdecznie zaprosiła na Mszę. W wolnym, demokratycznym kraju powstał społeczny komitet który zrobił to co każdemu wolno - będzie czcił rocznicę w taki sposób jaki uzna za najlepszy. Mam nadzieję że tylko pana Babskiego, ewentulanie jego najlepszego kumpla to oburza. I podpisuje się - ani Panu ani "Zdzisławowi" ani nikomu nic do tego jeśli ludzie chcą uczcić rocznicę mszą. Został pan kulturalnie zaproszony, odpowiedział co najmniej dziwnie. Jeśli faktycznie przedstawiał się pan jako katolik to podwójny szok.

jgjorg, 11.10.2017 20:25

samo zaproszenie na mszę chyba nie jest niczym zdrożnym, kto chce to pójdzie albo nie. choć sam pewnie nie pójdę na ww mszę należy tylko przypomnieć że protoplaści p. Babskiego zganiali ludzi na 1 maja siłą.pozdrawiam proletariat w magistracie.

sportowiec, 11.10.2017 20:24

DOŚĆ MOHERÓW !!!!!!!!!!!!

aga33, 11.10.2017 19:59

opłacani klakierzy "zakogrodu" czy "zalkolandii" jak zwykle swoje - obrzydzić wszystko co nie wyszło od ich środowiska. Wychodzi że za to mają płacone więc nie ma się co dziwić. Natomiast pan Babski... Hmm znam pana Babskiego ze szkoły i nadziwić się nie mogę co się z nim stało. Widocznie "występ" na kontrowersyjnym Ubu królu to nie był przypadek. Niestety panie Romanie to prawda co piszą poniżej. Komunizm upadł dawno i od dawna ludzie mogą organizować się jak chcą, czcić rocznice jak chą i zapraszać na msze jeśli chcą a władzy nic do tego. Pan panie Romanie zdaje się podkreślał kiedyś że jest katolikiem. Radna zaprosiła na mszę. Dziwne jeśli zaproszenie na mszę oburza pana.

tomasz2, 11.10.2017 19:50

oczywiście - jedynie kiedy żak pojawia się w kościele to nie jest polityka :) oczywistością też jest że poza władzą nikt, dosłownie nikt nie ma prawa niczego w Andrychowie organizować :) A już zapraszać na Mszę - to totalne przegięcie :) Wygnać z Andrychowa tych ludzi :) Dużo zdrowia panu Babskiemu, jego przyjacielowi i opłacanym klakierom tzw. zalkolandii życzę. Z całego serca.

abcabc, 11.10.2017 19:44

jak zwykle parafia działa w kontrze do władz gminy . czysta polityka

krisu78, 11.10.2017 19:41

Drogi panie Romanie. Komunizm to upadł w 1989 roku. Teraz każdy może zakładać stowarzyszenia, tworzyć społeczne komitety etc. i może to być szok dla pana - nie trzeba się pytać władzy. Zapraszać na Msze też wolno każdemu. Nikt nie ma monopolu na obchodzenie rocznic, urodzin czy innych wydarzeń. Przepraszam że pozwalam sobie na przedstawienie elementarnych faktów. Jeszcze może jedna sugestia. Wiadomo że kto z nim przestaje.... Może ma pan w otoczeniu człowieka który nie wyszedł z komunistycznego myślenia i sądzi że wszystko musi odbywać się za jego pozwoleniem?A pan przejął jego sposób myślenia?

maniek, 11.10.2017 19:32

No no przewodniczący Babski to ma problem. W wolnej Polsce mieszkańcy organizują się i zapraszają na Mszę. Wydaje się że w wolnym kraju to normalne. Ale może pan Babski widzi to inaczej. No cóż.

kaczor, 11.10.2017 19:16

Istotnie to jakiś skandal :) Zaprosić na Mszę? Jak radna mogła??? Co to w ogóle jest zapraszać na Msze w wolnym kraju :) Na serio - po zachowaniu na Ubu królu to będzie kolejne "zachowanie" Romana Babskiego które odbije się szerokim echem. Skoro tak chce być zapamiętany Roman Babski to jego sprawa.

jerzymarchewka, 11.10.2017 18:58

Na pewno bedzie nim Tomasz "Zdzisław" ŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻAAAAAAAAAAAAAAAAAAAKKKKKKKKKKKKKK

asquit, 11.10.2017 18:54

hahaha jakiego kandydata na burmistrza będzie teraz promował proboszcz?jest już jakiś faworyt?