reklama

Posłanka PO z Kęt o zachowaniu posłów PiS: 'banda oszustów'

, Polityka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 28.03.2020 11:00, GM
Coś znowu kręcą.
Posłanka PO z Kęt o zachowaniu posłów PiS: 'banda oszustów'
W sobotę (28.03) rano Sejm przegłosował pakiet ustaw antykryzysowych, które mają pomóc firmom utrzymać się na rynku w związku z obecnym kryzysem. Małe firmy będą zwolnione z płatności ZUS przez 3 miesiące – to najważniejsze założenie tego programu nazwanego "Tarczą Antykryzysową". To nie wszystko, bo – pod pewnymi warunkami można będzie się także starać o refundację części kosztów wynagrodzenia pracownika.


Niestety, podczas nocnych głosowań w Sejmie doszło do pewnego skandalu. Jak zwykle pod osłoną nocy posłowie PiS kombinowali. Tym razem zmienili prawo wyborcze, wprowadzając głosowanie korespondencyjne dla osób objętych kwarantanną (zamiar uczestnictwa w takim głosowaniu trzeba zgłosić 5 dni przed wyborami, więc jeśli ktoś objęty zostanie kwarantanną w przedwyborczy piątek – nie będzie mógł głosować) i dla osób powyżej 60 roku życia.

Wszystko po to, aby przeprowadzić wybory prezydenckie 10 maja. Co ciekawe, według ostatnich badań sondażowych aż 70% Polaków chce w obecnej sytuacji przesunięcia terminu majowych wyborów prezydenckich na inny termin. Tak zrobiły już władze innych państw, ale nie aktualne władze Polski. PiS za wszelką cenę prze do majowych wyborów, póki aktualny prezydent Andrzej Duda ma szanse na zwycięstwo. A obecna sytuacja – brak realnej kampanii wyborczej – zdecydowanie mu sprzyja.

Komentarze po nocnym głosowaniu są bardzo krytyczne dla PiS.

- To skandal, banda oszustów w nocy online gdy Polacy boja się o swoje życie i swój byt zmieniają prawo wyborcze‼️ - napisała posłanka PO z Kęt Dorota Niedziela.Są też pierwsze komentarze samorządowców. Burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar poinformował w sobotę rano, że nie zgłosi urzędników do obsługi wyborów, nie chcąc narażać ich zdrowia i życia

"Nawiązując do nocnych sejmowych głosowań.
Miało być solidarne, wspólne działanie dla ratowania gospodarki. Wyszła wprowadzona pod osłoną nocy zmiana prawa wyborczego. Ludzie, tak nie wolno

Rządzący dążą wszelkimi siłami, by wybory odbyły się w maju. Nas, samorządowców, wzywają do realizowania kalendarza wyborczego.
Wczoraj przedłożono mi do podpisu zarządzenie, wskazujące z imienia i nazwiska osoby odpowiedzialne za pracę przy wyborach. Odmówiłem podpisania. Wysłałem za to do komisarza wyborczego obszerne pismo, wskazujące, że w dzisiejszych realiach nie da się zorganizować wyborów prezydenckich bez narażania zdrowia i życia Obywateli.

Czuję się odpowiedzialny za "moich" Mieszkańców i "moich" Urzędników. Jako burmistrz nie przyłożę ręki do narażania ich na niebezpieczeństwo w imię chorych ambicji grupki ludzi. Bez względu na konsekwencje, jak mawiał prof. Bartoszewski, warto być przyzwoitym"
- napisał burmistrz Kęt


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kamieni.kupa, 29.03.2020 10:55

skornica - wy naprawdę myślicie, że Polacy przywrócą was do władzy? Ja wiem, że wy cały czas liczycie na to, że jak najwięcej ludzi w Polsce dostanie w końcu zbiorowej amnezji, ale muszę was zmartwić, bo z tego co obserwuję, to takich ludzi jest coraz mniej.

skornica, 29.03.2020 08:53

Do kamieni.kupa- jak to pisałeś? ...jest wycie? znakomicie! ... Już niedługo!!!

xpek, 29.03.2020 07:56

Kiedyś ludzie będą się wstydzić za to że byli w PISie.to pewne

kamieni.kupa, 28.03.2020 19:38

skornica Niech piekło pochłonie tą waszą antypolską klikę. Będę popierał każdą opcję, która będzie skutecznie blokowała wam powrót do koryta. W ostatnich 5 latach jest to Kaczyński, więc życzę PiS-owi, żeby jeszcze długie lata wybijała wam z głowy jakiekolwiek nadzieje na powrót do władzy.

skornica, 28.03.2020 19:31

Do kamieni.kupa-(chyba jakiś rzycon pisze (nie obrażając porządnych ludzi z Rzyk))- widać,że duży dzban pisowski z ciebie jest matołku, a więc jesteś współodpowiedzialny za ludzi,którzy umierają na raka i tych co zarażą się wirusem po naciąganych wyborach. Niech cię piekło pochłonie.

lubiemojemiasto, 28.03.2020 19:02

Idź cię na wybory i zdychaj cię w konwulsjach. Wasz rząd zamawia limuzyny a polscy przedsiębiorcy wyskakują z kasy żeby ratować ludzia zycia i ratować zdrowie lekarzy. Czy tak to powinno wyglądać?? Nie sadze.

lubiemojemiasto, 28.03.2020 19:01

Widzę same Pisiory bez mózgu.

sowa, 28.03.2020 17:14

A jak zagłosowała pani posłanka? Czy aby nie na tak?

kamieni.kupa, 28.03.2020 14:29

Pan "niezależny" redaktor nie potrafi nawet obiektywnie przeprowadzić sondy ulicznej, narzucając swoim rozmówcom swój lewacki światopogląd, więc newsy również są wzorowane na tym co usłyszy w TVN. Do użytkownika skornica mam tylko jedno do powiedzenia: jest wycie? znakomicie!

bolo123, 28.03.2020 13:47

No to zaczyna się skowyt, a nutę i ton podał "obiektywny i niezalezny" redaktor.

Zakolog, 28.03.2020 13:24

O widzę też słynnego dramaturga z Kęt, który wzorem Arthura Millera pisze własną wersję „Czarownic z Salem”. Krzysiu tylko proszę uważaj na siebie, aby ci nie wyszedł Willy Loman ze „Śmierci komiwojażera” ! Bo cię lokalna Marilyn nie zechce za politycznego męża.

xpek, 28.03.2020 13:20

to co w tytule wiadomo już od dawna

skornica, 28.03.2020 12:56

Do kamieni.kupa. - napiszę krótko: spier...aj jeb... pisiorze i zamknij w końcu ryj!!!

Zakolog, 28.03.2020 12:54

A kto to jest Dorota Niedziela, jakaś lokalna blondi z aspiracjami do Marilyn Monroe? Wybory w maju, to nie jest żadna taktyka, tylko strategiczna konieczność państwa polskiego. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że w czasie kampanii wyborczej żadna z partii politycznych nie podejmie bardzo trudnych, ale niezbędnych decyzji ekonomicznych. Wszyscy będą podlizywać się wyborcom dla osobistych korzyści, a społeczeństwo i kraj będą się staczać na dno. Tu należy ciąć skutki tego zakażenia i to na początku będzie bardzo bolało. Im szybciej zacznie się wypalanie gangreny, tym mniejsze będą obszary do amputacji. Na jesień to już nie będzie co leczyć, tylko wszyscy będziemy mogli owinąć się w prześcieradło i podążać do najbliższego cmentarza.

kamieni.kupa, 28.03.2020 12:34

Po raz kolejny pytam pana "niezależnego" redaktora czy nie potrafi napisać obiektywnego artykułu? No chyba, że "pisanie" artykułu przez pana "niezależnego" redaktora polega na wklejaniu tekstów z GW i TVN-u. Wy już nawet nie kryjecie się z tym, że jesteście totalną opozycją, która od 5 lat leży i kwiczy, bo Polacy zabrali wam koryto.