Poseł z Andrychowa nie odpuszcza beskidzkiej drogi. Pojechał do wojewody. Co załatwił?

, Polityka, Wiadomości, 05.02.2016 19:00, (red)
Nie udało się w Sejmie, więc poseł i samorządowcy próbują innymi metodami przyspieszyć prace na budową nowej drogi przez Kęty, Andrychów, Wadowice.
Poseł z Andrychowa nie odpuszcza beskidzkiej drogi. Pojechał do wojewody. Co załatwił?

Tydzień temu w Sejmie przepadła zaproponowana posła Marka Polaka (PiS) z Andrychowa poprawka, aby w tegorocznym budżecie państwa przeznaczyć dodatkowe 10 mln zł na projektowanie nowej drogi i wykupy ziemi –chodzi o Beskidzką Drogę Integracyjną przez Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską To, nie ma co ukrywać, była spora porażka posła z Andrychowa. Wszak poseł reprezentuje partię rządzącą obecnie w kraju, a mimo to poprawka dotycząca tak bardzo oczekiwanej dla regionu inwestycji nie została przegłosowana przez posłów.

 

ZOBACZ: Sejm nie przeznaczył dodatkowych pieniędzy na BDI. Porażka posła PiS z Andrychowa?

 

Wygląda jednak na to, poseł z Andrychowa nie składa broni w walce o BDI.

 

W piątek (5.02) w Krakowie odbyło się spotkanie z udziałem posła Marka Polaka, starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego z wojewodą Józefem Pilchem. Tych trzech polityków PiS rozmawiało o przyszłości BDI. Posłowi i staroście zależy bardzo, aby sprawa BDI ciągle była przypominana osobom decyzyjnym. Może w końcu zaczną działać.

 

- Dzisiejsze spotkanie daje dużą nadzieję na to, że koncepcja realizacji tej kluczowej dla mieszkańców powiatu wadowickiego inwestycji znowu nabierze realnych kształtów. Wspólnie ustaliliśmy, że na przełomie marca i kwietnia tego roku w naszym powiecie zorganizujemy konferencję z udziałem Wojewody Małopolskiego, na którą zaprosimy także posłów z naszego regionu oraz przedstawicieli wszystkich samorządów, przez których tereny ma przebiegać trasa BDI – poinformowało po spotkaniu wadowickie starostwo.

 

W trakcie spotkania poruszono również sprawę remontów dróg lokalnych, na które Powiat Wadowicki złożył wnioski o dofinansowanie, m.in. drogi: Wieprz-Nidek-Witkowice, Kalwaria-Brzeźnica oraz Witanowice-Lgota-Wyźrał. 

 

 

foto: Starostwo Powiatowe Wadowice

 

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

dr_house, 08.02.2016 14:22

Umiesz czytać ze zrozumieniem? Ja pisałem i pytałem o co innego. Żeby policzyć mandaty potrzeba ci 6 lat? To matematyka z podstawówki klas 0-3 więc gratuluje

AntyPIS, 08.02.2016 00:24

dr house odpowiem ci na to pytanie za ok 6 lat czyli tyle ile rządzi żak i rządziło jego PełO (+2 lata). Spokojnie :)

dr_house, 07.02.2016 23:33

@AntyPIS tak jedziecie po wszystkich tylko nie po swoich. Napisz może kto rządzi teraz w powiecie i z kim poszedł w układy. „Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?”

barte, 07.02.2016 22:03

Wszyscy wiemy że poseł gufno załatwi.Żenada że PIS ma takiego słabego przedstawiciela w Andrychowie

AntyPIS, 07.02.2016 21:29

Biorac uwagę, że niedoszły poseł Platformy Obywatelskiej tomasz żak przez 6 lat nie potrafił nawet doprowadzić do spotkania mającego na celu poruszenie tematu BDI, stwierdzam, że Polak i PIS to nasza jedyna szansa. Na szczęście spora większość mieszkańców zrozumiała, że żak zamiast brać sie za robotę- woli ostatkowe bale rumcajsowe w Inwałdzie. Nic nie trzeba dopowiadać :)

corleone, 07.02.2016 20:39

Poseł Polak 3300 głosów z kopką z drugiego miejsca z listy PiS w okręgu 12 . Jedzie do Krakowa do Wojewody interweniować w sprawie BDI ze sobą wlecze oczywiście zaufanego koleżkę z tej samej partii przy okazji poplotkują, pogadają młodszy kolega stażem poskarży się Panu posłowi opowie wyżali jaka to dobra ta koalicja z ZSL(PsL) em w powiecie a są tacy którzy uważają że z hipokrytami umów się nie podpisuje no i że to co z takim trudem wypracowała posłanka a obecna premier Beata Szydło i sam Poseł Polak może się posypać. I po tym wszystkim razem wchodzą na salony do Wojewody i trują mu łeb jakąś tam drogą nad którą ostatnio pochylił się Sejm w swoim głosowaniu i większością głosów był przeciw poprawką nawet tym które zgłaszał Poseł Polak z PiS ...i w tej oto atmosferze dochodzi do poważnych rozmów nad przyszłością tej jakże ważnej inwestycji. Normalnie idzie się poryceć co ci dwaj koleżkowie wymyślili.. Pijar sobie robią, aby nikt nie powiedział że nie zabiegali oraz że byli prosili,czarowali namawiali, proponowali .... gdyby czasem się nie udało.

asquit, 07.02.2016 20:04

poseł do roboty za co ci płacimy!

TWKOD, 06.02.2016 15:47

szkoda że redakcja Mam Newsa swoim obiektywizmem chce dorównać prymitywnym klakierom żakolandii

asquit, 06.02.2016 12:20

poseł polak poważny polityk dużego kalibru buhahahahahahahahahahahahahahahaha świetny żart na ostatki

AntyPIS, 06.02.2016 12:10

Fakt, faktem, jeżeli Polak niczego nie zalatwi to zapomnijcie o tej inwestycji. Jak mówiłem, tomasz żak jest samorządowcem zbyt małego kalibru żeby tu się mieszać. Zostawmy temat poważnym politykom dużego kalibru takim jak Poseł Polak.

ktosik78, 06.02.2016 11:51

W Polsce mamy 460 posłów. Kto myśli ,że drogi załatwia się tylko dzięki posiadaniu posła z regionu zakłada chyba ,że jedna kadencja jest w stanie wybudować minimum 460 obwodnic miejskich. Czym takim nasz region się charakteryzuje aby traktowano go priorytetowo ?

barte, 06.02.2016 11:49

Poseł Polak doskonale wie że jeśli w tej kadencji czegoś nie załatwi dla Andrychowa 9a jest już to jego bodaj 4 kadencja) to dla niego kolejnej już nie będzie. Teraz cudem prześlizgnął się do Sejmu kolejnego takiego razu już nie będzie. Według mnie w przypadku akurat MP pieniądze na jego uposażenie zostały kompletnie zmarnowane W przypadku burmistrza Andrychowa jest wręcz przeciwnie - w ciągu tych 4-5 lat udało mu się nadrobić wiele zapóźnień cywlizacyjnych pozostawionych przez poprzednich burmistrrzów.Dlatego ma tak duże poparcie i nawet jak nie prowadzi kampani wyborczej / jak było ostatnio jesienią do Sejmu/ to dostaje kilka tysięcy głosów

AntyPIS, 06.02.2016 10:59

Żak przez niemalże 6 lat swojego bawienia się Gmina nie potrafił zdziałać nic poza wybudowaniem z problemami 100 metrow drogi oraz pozywaniem uczciwych mieszkańców do sądów. To burmistrz stworzony tylko do prostych zadań. Zresztą wyraz temu dali mieszkańcy, pokazując żakowi żółtą kartkę podczas wyborów parlamentarnych. Poseł Polak działając ponad politycznymi podziałami wyciągnął do Andrychowa rękę i zalatwi wszystko jak trzeba. A żak celebryta niech siedzi i się uczy.

starymoher, 06.02.2016 08:52

pisze to już tu po raz n-ty.Do czasu jak Staleksport będzie miał wyłączność na pobieranie opłat z autostrady KTW_KRK żadna alternatywna droga nie powstanie.BDI jest częścią dawnej gierkówki od Glogoczowa do Cieszyna,odcinek BB-Cieszyn już powstał.Z tego powodu nie remontuje się też wiaduktu w Kleczy,żeby uniemożliwic przejazd tą drogą TIRów.

dr_house, 06.02.2016 00:25

@martin Polak 8 lat pitolił i mamił ludzi tekstem, że jest w opozycji i nie może nic zrobić. Teraz jest w partii rządzącej i ma przy sobie Panią Filipiak z Wadowic też z PiS i też nic nie może. Wojewoda z PiS zrobił w Wadowicach wielkie spotkanie w sprawie min andrychowskiej karetki i nic z tego, a wojewoda też jest z PiS. Widać kończy się na pustych obietnicach wyborczych tak jak 500 zł na każde dziecko.

onufry, 05.02.2016 23:30

Redakcja MamNewsa: "To, nie ma co ukrywać, była spora porażka posła z Andrychowa. Wszak poseł reprezentuje partię rządzącą obecnie w kraju, a mimo to poprawka dotycząca tak bardzo oczekiwanej dla regionu inwestycji nie została przegłosowana przez posłów." Nie przypominam sobie, żeby ta sama redakcja tak namiętnie wypominała posłowi z Kęt Rasiowi, przez pięć lat rzecznikowi rządu Tuska, a więc osobie o niebo bardziej wpływowej od Polaka, że nic nie zrobił, aby BDI powstała. Nie przypominam też sobie, żeby redakcja choć raz wytknęła posłance z Kęt, D. Niedzieli, która w rządzie E. Kopacz zasiadała w randze wiceministra, że palcem nie ruszyła w sprawie BDI. Przecież 8 lat rządów PO-PSL to czas dla tej inwestycji całkiem zmarnowany a posłowie z naszego regionu z partii rządzącej nawet tego tematu nie próbowali poruszyć. To dopiero skandal. Wart zauważenia przez dziennikarzy. Nawet z mamnewsa. Żak też jakoś za czasów Platformy w temacie BDI był raczej milczący. Na szczęście wygląda, że się z zimowego snu przebudził...

martinez, 05.02.2016 22:59

co do sedna. trzeba być dobrze opłacanym klakierem zalkolandii żeby rozliczać innych po 3 miesiącach a PO po 8 latach nie.

martinez, 05.02.2016 22:58

czytałem że stawki klakierów zalkolandii za siedzenie w necie i atakowanie wszystkich którzy nie klęczą przed szefuniem to 10 zł od wpisu plus premia. dlatego część z nich nic tylko siedzi na mamnewsa wyżej mają płacone tylko za donosy na andrychowian

tomekx, 05.02.2016 22:42

Brać kasę?Czytałem że PIS opłaca hejterów (1,50 zł na wpis w internecie) wiesz coś ponad to?

martin, 05.02.2016 22:41

PO - 8 lat rządów w Polsce Żak jaki startował z PO do sejmu - 5ty rok rządów Andrychowie Ulubione określenia klakierów zakolandii "wstyd", "żenada", "branie kasy" za nic jak ulał pasują. Jak nie rozliczają PO z 8 lat "brania kasy za nic" to przynajmniej klakierzy zakolandii by nie pluli po innych po kilku miesiącach rządów. Ale kasę klakierzy zakolandii biorą za co innego: plucie, jad nienawiści i prymitywną propagandę.

kaczor, 05.02.2016 22:12

8 lat rządziło PO w Polsce a w Andrychowie 5. rok rządzi Żak Żadnych tekstów o wstydzie? Żadnych tekstów o braniu kasy za nic? Żadnych tekstów o braku skuteczności? Jątrzyć dzielić i brać kasę za propagandę - klakierzy "zakolandii" akcji

stan, 05.02.2016 21:57

Co to za sposób załatwiania sprawy przez Polaka , pojechał do Wojewody razem z tym młodzieńcem z Wadowic - jak petent , po to chyba aby Mu zrobiono zdjęcie i opublikowano w mamnewsa. Skoro pełni tak ważną funkcję w strukturach Okręgowych PIS, jak wcześniej informowano na tym portalu - to Polak powinien wezwać takiego delikwenta na dywanik i polecić załatwianie budowy BDI, tak jak to robi Jego pryncypał Jarosław ze Szydło i Dudą .

tomekx, 05.02.2016 20:26

Niech działa za to bierze kasę,a jak nic nie załatwi to będzie wielki wstyd