Poseł PO do posłów PiS: "Jedźcie do normalnego szpitala, gdzie brakuje łóżek"

, Polityka, Wiadomości, 18.11.2020 20:40, PG
Ruszyło wyczekiwane trzydniowe posiedzenie Sejmu.
Poseł PO do posłów PiS:

W środę (18.11.) rozpoczęło trzydniowe się posiedzenie Sejmu, podczas którego jednak posłowie nie zajmą się tematami, które w ostatnich tygodniach są na ustach całej Polski, czyli: piątki dla zwierząt, prezydenckiego projektu ustawy w sprawie aborcji czy niepublikowania ustawy covidowej i weta premiera w sprawie budżetu UE.

Poseł z Oświęcimia Marek Sowa (KO) oburzył się, że rząd zaproponował tematy zastępcze (takie jak zmiana ustaw o działach rządowej administracji) zamiast zajmować się tym, że w środę padł dobowy rekord liczby zgonów chorych na covid-19. Są to 603 zgony, w tym 112 bez chorób współistniejących. Miał bardzo emocjonalne wystąpienie na mównicy sejmowej. - Jesteśmy najlepsi w Europie. Spełniło się marzenie premiera Morawieckiego. I wszystko to zaledwie jeden dzień po tym, jak minister Niedzielski powiedział że wszystko co najgorsze jest już za nami. – ironizował M. Sowa.

- Wy służbę zdrowia znacie tylko z obrazków ze szpitala narodowego. Szpital narodowy to nie jest normalny szpital. Tam jest bardzo dużo łóżek, ale tam nie ma pacjentów. Jedźcie do normalnego szpitala gdzie brakuje łóżek, salowych, lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych, gdzie codziennie walczą o zdrowie i życie swoich mieszkańców. Popatrzcie im w oczy i powiedzcie dlaczego nie opublikowaliście ustawy, która gwarantuje im dodatek do płacy. Powiedzcie im dlaczego ich okradacie! To są pytania, na które trzeba dzisiaj odpowiedzieć, a nie zastępcza dyskusja o podziale pisowskich łupów. – mówił Marek Sowa.


Poseł uważa, że premier Mateusz Morawiecki jest odpowiedzialny za śmierć dodatkowych 50 tys. osób, które umrą w efekcie zaniedbań polityków PiS w służbie zdrowia. - Ludzie umierają na ulicach, bo karetka nie dojedzie, umierają w karetkach bo nie ma dla nich miejsca w szpitalach. – mówił w Sejmie poseł M. Sowa.

Takie stwierdzenie poseł wypowiedział też podczas konferencji prasowej zorganizowanej na dzień przed posiedzeniem Sejmu, wraz z posłem Aleksandrem Miszalskim (szefem małopolskiej PO) na temat „Czarnej Księgi 5 lat rządów PIS” przygotowanej przez Koalicję Obywatelską. Poseł Sowa jest jednym z głównych autorów dokumentu i uważa, że najwięcej zaniedbań jest właśnie w służbie zdrowia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

jgjorg, 19.11.2020 08:27

pozdrawiam proletariat andrychowski ,a tak na marginesie sowa mówi jedźcie do szpitali i zobaczcie -nie bronię bo dobrze nie jest - ale jestem przekonany że gdyby sowa był rządzie nie było by problemu bo nie było by szpitali a informacje w mediach -wtedy wszystkie POwskie - jak sądzicie co by mówiły

ta34i16, 19.11.2020 06:26

Do daremnego posła człowieku lecz się bo o rozun zapózno o czym ty mówisz , kto jest winny że takie mamy szpitale ile przez 8 lat zamkliście szpitali zlikwidowaliście oddziały zakazne to już zapomniałeś jak mówił do ciebie wasz minister / Zamknij 4 szpitale przyjdz a dostaniesz 2 mln, zł/ powinneś się schować do mysiej nory ze wstydu za swoją partię oszustów . a teraz powiedz kto zarządza szpitalami powiatowymi jak wasi nie udolni dyrektorzy wspólnie z PSL, więc teraz nie płacz skończ waś wstydu oszczędz to wy razem z tymi wulgarnymi samozwańczymi przewodniczacymi strajku które mają sprawy karne w sądzie winni jesteście smierci ludzi którzy zostali zarażeni przez strajkujących dzieci / 12-16 letnich/wyprowadzeni na ulicę widać to towarzyszu w Warszawie , Wrocławiu ile ludzi tam zarażonych jest i ile jest śmiertelnych zejść , więc zastanów się człowieku naqd tym?

barte, 18.11.2020 23:07

Łał to znaczy że za nimi trump stoi bo Tvn jest własnością amerykańskiego Discovery

kamieni.kupa, 18.11.2020 22:54

Kolejny artykuł potwierdzający, że jesteście filią TVN-u.