reklama

Poseł Marek Sowa przyznaje się do błędu. Już nie chce podwyżki

Polityka, Wiadomości, 17.08.2020 12:35, PG
Chodzi o uchwalone w piątek podwyżki dla parlamentarzystów, prezydenta i pierwszej damy.
Poseł Marek Sowa przyznaje się do błędu. Już nie chce podwyżki

W piątek (14.08.) Sejm przyjął zmiany podwyższające wynagrodzenia dla parlamentarzystów, samorządowców i osób zajmujących kierownicze stanowiska w państwie. Za przyjęciem nowelizacji obejmującej podwyżki głosowało 386 posłów, przeciw było 33, a 15 wstrzymało się od głosu.

Prezydent ma zarabiać dwa razy więcej, niż do tej pory czyli 26 tys. zł brutto miesięcznie. Premier miałby mieć podwyżkę z 12 tys. zł do około 22 tys. zł brutto. Wynagrodzenia posłów zwiększą się o 4,5 tysiąca złotych i wyniosą ponad 12 i pół tysiąca złotych brutto. Wynagrodzenie ma otrzymać też pierwsza dama w kwocie 18 tys. zł brutto miesięcznie. Zwiększone zostaną też subwencje dla partii politycznych.

W poniedziałek projektem ustawy o podwyżkach ma zająć się Senat.

Fala krytyki posypała się głównie na posłów Koalicji Obywatelskiej.Politycy wyraźnie zaskoczeni reakcją wyborców, przepraszają za głosowanie w mediach społecznościowych. Tak również zrobił poseł z naszego regionu Marek Sowa (KO) i przyznał się do błędu, obiecują że jeśli tylko ustawa wróci do Sejmu, będzie głosował przeciwko.

- W piątek PiS złożył propozycje podwyżek. Głos opinii publicznej pokazał, że to zły czas i nie najlepsze rozwiązania. Poparcie tych rozwiązań było błędem, zarówno moim jak i mojego środowiska politycznego. Senat zaproponuje odrzucenie tej ustawy. Jak tylko ustawa ponownie wróć do Sejmu, zagłosuję za jej odrzuceniem. – pisze poseł Marek Sowa na swoim facebooku.

Posłanka z Kęt Dorota Niedziela (KO) nie wzięła udziału w głosowaniu.

Posłowie PiS: Filip Kaczyński, Marek Polak i Ewa Filipiak głosowali za podwyżkami.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

rumcajs, 19.08.2020 21:35

To po co tylu posłów w Sejmie jak garstka decyduje?

KochamTuska, 17.08.2020 14:13

https://dorzeczy.pl/kraj/150662/takie-naciski-byly-posel-po-wygadal-sie-ws-glosowania.html

tedi, 17.08.2020 13:56

Borys Budka posypał publicznie łysinę popiołem i tłumaczył, że najbardziej im chodziło o to, żeby samorządowcy dostali podwyżkę. Parlamentarzyści w drugiej kolejności. Ale zapowiedział, że Senat będzie chciał odrzucić Ustawę w całości. To jak to jest Panie Budka??? Nie zaproponuje Pan poprawek do Ustawy żeby tak jak to Pan twierdził ludzie w samorządach mieli podwyżkę??? tylko od razu wszystko do kosza? w myśl zasady że jak my nie dostaniemy to nikt nie dostanie? A gdzie uregulowanie zarobków małżonki Prezydenta? Czy nie postulowaliście kiedyś, że takie przepisy należy ustalić bo dzisiejsze są po prostu niesprawiedliwe?

ulubieniec, 17.08.2020 13:31

Przyjdzie czas , że i za poparcie R.Trzaskowskiego przeprosi ;- )

beskidmaly, 17.08.2020 13:15

Ciekawe czy odda to co zabral po 20% uposazenia zasadniczego prezydentom miast, wojtom i burmistrzom jak Szydlowa przynala nagrody ,ktorych nigdy nie oddali a mieli oddac na Caritas.

kamieni.kupa, 17.08.2020 13:03

Hahaha, mówcie co chcecie, ale Jarosław to jest po prostu geniusz. Po raz kolejny rozegrał totalną opozycję jak małe dzieci. Aż przyjemnie na to patrzeć. Teraz muszą udawać, że jednak nie chcą mieć więcej w korycie, bo wkurwiony ciemny lud może to kupi. Tylko, że to i tak nic nie da, bo podwyżki przegłosuje sam PiS, gdy ustawa wróci do Sejmu, więc żłób i tak się wypełni. Budka powinien pokłonić się Jarosławowi i pokornie wyczyścić mu buty, hahaha.