reklama

Poseł idzie na rekord. Sprawdzamy aktywność posłów z naszego regionu

, Polityka, Wiadomości, 02.11.2020 18:55, PG
Sprawdzamy aktywność posłów w pierwszym roku nowej kadencji. Jeden z posłów regionu zdecydowanie przoduje.
Poseł idzie na rekord. Sprawdzamy aktywność posłów z naszego regionu

Minął ponad rok od nowej kadencji Sejmu i Senatu. Postanowiliśmy jak przez ten czas pracowali posłowie, poprzez sprawdzenie ile razy występowali w sejmie oraz czy składali interpelację.

Jeśli chodzi o liczbę składanych właśnie interpelacji to zdecydowanie na pierwszym miejscu plasuje się Marek Sowa (KO) z Oświęcimia zostawiając daleko w tyle koleżanki i kolegów posłów. W ciągu ostatniego roku złożył aż 409 interpelacji, zrealizował 26 wystąpień sejmowych, 17 zapytań i 3 pytania. Dla porównania podczas całej poprzedniej kadencji (4 lata) złożył 340 interpelacji. Widać, że poseł idzie na rekord.

Z kolei koleżanka z klubu Marka Sowy – Dorota Niedziela (KO) z Kęt, wypowiadała się w Sejmie 22 razy, złożyła 79 interpelacji i 2 zapytania. Jak widać jest to zdecydowanie mniejsza ilość w porównaniu do posła rekordzisty, ale i tak suma jest przyzwoita, czego nie można powiedzieć o posłach partii rządzącej z naszego regionu.

Poseł Marek Polak (PiS) z Andrychowa dorobił się 25 wystąpień podczas posiedzeń sejmowych, złożył 12 interpelacji, 3 zapytania i 9 pytań.

Poseł Filip Kaczyński (PiS) z Wadowic jeszcze ani razu nie wypowiadał się na posiedzeniu Sejmu, ale złożył 15 interpelacji. Podobnie posłanka Ewa Filipiak (PiS) z Wadowic ani razu nie wypowiadała się z sejmowej mównicy. Złożyła jedynie 2 interpelacje (warto zaznaczyć, że posłanka w ciągu poprzedniej czteroletniej kadencji złożyła w sumie tylko 3 interpelacje). Również Rafał Bochenek (PiS) z Krakowa słabo wypada, gdyż miał tylko 2 wystąpienia w Sejmie i złożył 14 interpelacji.


Poniżej jedno z wystąpień Marka Sowy:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy