Ponad pół miliona na nagrody dla urzędników. Burmistrz się tłumaczy

, Polityka, Wiadomości, 20.05.2020 18:00, PG
W Andrychowie znów przyznali sobie nagrody.
Ponad pół miliona na nagrody dla urzędników. Burmistrz się tłumaczy

Radny Krzysztof Kubień idąc wzorem lat poprzednich, zapytał w andrychowskim magistracie, jaką kwotę przeznaczono w 2019 roku na urzędowe nagrody. Okazuje się, że jest to niebagatelna suma prawie 600 tys. zł. W tym – 245 tys. zł nagród dla stanowisk kierowniczych i 336 tys. zł dla pozostałych pracowników.

Dodatkowo przyznano premię pracownikom pomocniczym i obsłudze w kwocie prawie 122 tys. zł.

Burmistrz Tomasz Żak tłumaczy się, że nagrody przyznawane były w związku z rzetelnym wykonywaniem zadań ujętych w budżecie gminy oraz wykonywaniem nowych zadań nałożonych przez przepisy prawa, wielością realizowanych zadań inwestycyjnych, pozyskaniem dużej ilości środków unijnych na realizację tychże zadań oraz w związku z pozytywnymi wynikami licznych kontroli zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych.

Dla porównania w roku 2018 nagrody dla stanowisk kierowniczych wyniosły 197 tys. zł, a w 2017 roku – 198 tys. zł.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 18.06.2020 18:09

https://naszkrakow.com.pl/2020/06/14/radny-andrychowa-p-krzysztof-kubien-wyplacono-blisko-cwierc-miliona-w-nagrodach-dla-kierownikow-podleglych-burmistrzowi-dla-wiceburmistrza-nagroda-dodatkowa-50-tys-zl/?fbclid=IwAR2GZhLEmSrCqZCc-Tdo4Ty0NIQnG41SY2IuPqrNP1xQwMToa1f91jKecKQ

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 30.05.2020 06:57

Przecież KUBIEŃ też dostał / tylko za mało / kłamliwa ty mordo moja

rumcajs, 29.05.2020 13:51

1. Pytanie: na ile osób jest ta kwota? 2. Można dyskutować czy premie powinny być za wyniki, ale patrząc po działaniach nadgorliwych urzędników zostawiłbym tak jak jest. 3. Ludzie w urzędach tak mają wyrównywane pensje, które w niektórych przypadkach są niskie, to zjawisko jest coraz bardziej widoczne i przykład idzie z góry (PO rozpoczęło a PiS kontynuuje tę politykę). Często ludzie decydując się na prace w urzędach wliczają te kwoty czy im się bardziej opłaca pracować w sektorze państwowym czy prywatnym. 4. To i tak są waciki w porównaniu z 2 mld złotych ROCZNIE wydawanymi na głupoty np. telewizję dla zmylenia nazywaną publiczną - TVP. Ludzie nie są w stanie sobie wyobrazić tej kwoty, ale rocznie za tę kwotę byśmy mogli eksplorować kosmos i nie są to żarty - USA zapłaciło za sondę wysłaną na Plutona ~2 mld złotych. Dla porównania akcja gdzie zaangażował się prezydent i sporo znanych osób - hot16chalange zebrała na ten moment ~3.5 miliona PLN. Trochę słabo...

FeelFree, 24.05.2020 00:56

@barte. Jak Ty to piszesz wałki, to powinny być rozliczane niezależnie od tego kto, gdzie, z kim, na jaką kwotę i z czyich pieniędzy itd. je zrobił lub usiłuje zrobić. A w szczególności nie powinno mieć znaczenia jaką ten ktoś pełni funkcję w społeczeństwie. A już kompletnie nie powinno mieć nic do rzeczy w jakiej partii jest ktoś, kto dopuszcza się oszustwa, bo chyba to masz na myśli używając słowa "wałek". Natomiast używanie sformułowania "Pisowcy rozliczajcie lepiej wałki rządu pis na maseczkach a nie pana burmistrza" to dodatkowo się kompromitujesz, bo tłumacząc to na inny język to jest tak jakbyś apelował do warszawskich policjantów, aby naćpanych kierowców ciężarówek w stolicy wyłapywali, a nie pijanych kierowców w Andrychowie. Rozumiesz? Oszustwo to oszustwo. Zło to zło. To samo prawo obowiązuje wszystkich (tyle oczywiście teoria, praktyka przynosi zadziwiające praktyki w tym zakresie). P.S.Oczywiście Zakolog wyłuszczy tu zaraz mikrowykład o względności zła i takie tam dyrdymały wzywając w roli autorytetów i na pomoc osoby świeckie, święte i czasopisma z wysokim impact factor xD. Nie omieszka przy tym użyć w tym celu kondensatu ironii i cynizmu kwiecistą polską mową szkicowanego. Nie zapomni też w mowie końcowej wywodu wyrecytować wszystkich implikacji wynikających z tego dla naszego samorządu terytorialnego. Poproszony lub sprowokowany do tego nawet doda na końcu adekwatną sentencję łacińską. Audiatur et altera pars

Zakolog, 23.05.2020 14:44

@Grzegorz Bujak - Nie wiem, co zrobił dla Ciebie profesor Kubień, ale z pewnością najbardziej skrzywdził Cię nauczyciel języka polskiego. Twoje wpisy są gotowym aktem oskarżenia dla dyrektora Szafrańskiego, kwalifikowanym jako kompletny brak nadzoru nad nauczaniem tego przedmiotu. Teraz rozumiem, dlaczego PiS musiał zlikwidować gimnazja ! Popracuj nad sobą, bo jeszcze skasują matury.

Zakolog, 22.05.2020 19:04

@barte - Za uczciwą pracę należy się godna płaca, nagroda zaś zawsze jest najbardziej stymulującą częścią każdego wałka.

Turboplazmotron, 22.05.2020 19:01

Cześć barte. Pozdrów Nie bo Nie jak będziecie usługiwać panu.

Zakolog, 22.05.2020 18:58

No dobra do puli negocjacyjnej po stronie publikacji dorzucam program lojalnościowy - roczną deklarację wiernego czytelnika.

barte, 22.05.2020 18:48

Jeszcze jedno -nagrody za uczciwą pracę się należą.Za pisowskie wałki powinna być kara

barte, 22.05.2020 18:38

Pisowcy rozliczajcie lepiej wałki rządu pis na maseczkach a nie pana burmistrza

FeelFree, 22.05.2020 18:22

to już redakcja mamNewsa musi zrobić bilans, jak nie dadzą to ja likwiduję u nich wszystkie konta

Turboplazmotron, 22.05.2020 18:14

Pisząc Krakowa miałem na myśli prawnego znanego w okolicy mieszkańca Krakowa.

Turboplazmotron, 22.05.2020 18:12

Jak obstawiacie ,którego z Mirków w poniedziałek wyślą do nyczelnego na wywiadzik?

FeelFree, 22.05.2020 18:11

Tym razem im pozwolą...

Turboplazmotron, 22.05.2020 18:07

Pewnie muszą zadzwonić do Krakowa i zapytać czy można.

FeelFree, 22.05.2020 18:01

Może napisz im, że gwarantujesz 150 postów. Jak przemnożą przez ilość odsłon i zyski z reklam to zaraz będzie na główniej stronie... Wykorzystaj moc srebrników.

Zakolog, 22.05.2020 16:59

Tu masz prawdziwy diament https://pl-pl.facebook.com/pages/category/Politician/Krzysztof-Kubień-Dobra-Zmiana-dla-Andrychowa-434724270308141/ , już trzeci raz czytam i dalej nie wierzę ! Jak chłopaki z mamNewsa dadzą to na główną stronę, to mamy najbardziej pracowity koniec tygodnia w historii naszego komentowania.

Turboplazmotron, 22.05.2020 16:58

W wolnej chwili proponuję przeczytać nowy wpis Krzysztofa Kubienia na fejsie.

FeelFree, 22.05.2020 16:13

http://www.mamnewsa.pl/polityka/pierwsza-taka-sesja-w-historii-gminy Komentarze pod artykułem otrzymują specjalną rekomendację i znak jakości oraz złotą czcionkę jednocześnie.

FeelFree, 22.05.2020 16:10

@Zakolog, dla zatarcia złego wrażenie wywołanego Twoim ostatnim postem wklejam świeże znalezisko, nie wiem jak mogłem przegapić taką perełkę ;D Jestem pod wrażeniem. Komentarze na żywo, bombowe. Nie wpadłem na to. Czekam na następną sesję z niecierpliwością. Ale to był taki dzień, że chyba mało kto interesował się tym co się tam działo.

Zakolog, 22.05.2020 13:31

@FeelFree - Wejdzie, wejdzie, bo to sumienny pies pasterski jest. Jak znienacka zobaczysz wpis: Żakolog odpie... się od naszych radnych, po Romku możesz se jeździć, bo Romek ma ciebie w tym samym miejscu, co ty Jego. Tylko że On znacznie głębiej. To właśnie będzie Romek. Tylko musisz uważać, bo jak we wpisie będzie: ty pało niemyta – to będzie znaczyło, że Wojtek znów coś źle skopiował.

Turboplazmotron, 22.05.2020 12:22

Jak by ktoś nie mógł znaleźć kwota bazowa:1.789,42 zł.

Turboplazmotron, 22.05.2020 12:08

No tak całkowite wynagrodzenie wójta,nie może przekroczyć siedmiokrotności kwoty bazowej ale jego np.zastępców to się już nie tyczy, więc śmiało mogą dobić do 200 000zł za 2019 rok.I gdzie w tym wszystkim jesteśmy My?

FeelFree, 22.05.2020 11:59

@Zakolog - powodów, że Pan Roman nie wejdzie w polemikę z Twoimi postami w tym miejscu jest kilka. Jeden z nich wiąże się z przywoływaną etymologią, pierwotnie -z tego co pamiętam- chodziło o słowo bucić się, czyli pysznić, skąd bardzo niedaleko do dumy, która nie pozwala prawdopodobnie np. w tym wypadku wejść w polemikę z internautami. Mając władzę punkt widzenia u części osób zmienia się w ten sposób, że jest to po prostu niemożliwe. To jeden powód, drugi jest prozaiczny. W czasie sesji Pan Roman ma możliwość, z czego korzysta aż oburzająco w moim odbiorze często i to w jego mniemaniu zgodnie ze statutem gminy do zabrania głosu osobom, które oczekują dyskusji a nie monologu. Tam może zawsze zabrać głos jako ostatni z dyskutantów i łacińską sentencją potwierdzić to co sam uważa za prawdę. Ten rytuał jest do tej pory w RM Andrychów niepokojąco i niezmiennie skuteczny. To zupełnie tak jak w tej starej jak świat dziecięcej zabawie, która magicznie zakłada, że ten ma rację kto powie ostatni. Tutaj, na forum ta władza przewodniczącego nie sięga. Używanie cenzury jest, póki co trudne i wiąże się z kłopotliwościami pisana do redakcji, lub używania organów państwowych typu prokuratura. Obstawiam, więc, oczywiście mogę się mylić, że Pan Babski na forum nie zawita. Potrzebna też bowiem jest do tego jeszcze odrobina odwagi i argumenty merytoryczne. Tu już się nie da przeprowadzić głosowania... a wygłoszenie sentencji choćby w suahili nie kończy wcale dyskusji, wręcz przeciwnie może ją inspirować. W kwestii dumy i innych dręczących ludzkość zagadnień obiecuję wpis później. Jak już zacznie się -dla niektórych- z nas weekend. Natomiast co do samego słowa, to proponuję go Zakologu nie używać ponieważ w okolicach Krakowa, uchodzi za jedno z najbardziej wulgarnych określeń. Więc znaczenie to jest tak pojmowane również przez pracowników małopolskich organów tzw. wymiaru sprawiedliwości. Językoznawcy nie wiedzą jak do tego doszło, ale tak po prostu jest. (Pozdrawiamy policję internetową korzystając z okazji). Tym, którzy w weekend pracują dziękuję za to i ich pozdrawiam, czyli życzę im zdrowia.

Zakolog, 22.05.2020 10:53

Dziś coś dla naszych urzędników, wiem jak to jest w piątki kiedy udawanie pracy jest najbardziej uciążliwe i nie można się doczekać końca tych symulacyjnych manewrów. Dlatego mam dla Was taką quasi rozrywkę polegającą na porównaniu wybranych stanowisk pracy w różnych sektorach ludzkiej działalności. Na początek weźmy pod lupę naszą trójcę najwyższą i porównajmy ich uposażenie na przykład z dyrektorem medycznym w polskim przedstawicielstwie amerykańskiego koncernu medycznego o światowym zasięgu. Na te stanowiska najczęściej rekrutuje się osoby z pierwszym stopniem naukowym, zazwyczaj zdobytym na jakimś zachodnim uniwersytecie z pierwszej setki rankingu i w większości są to kobiety – ale tego akurat nie wiem, dlaczego One. Taki dyrektor z trudem zgarnia dychę na miesiąc, oczywiście netto i co roku w październiku przeżywa wewnętrznie dylemat, czy do końca roku ma jeszcze chodzić do roboty, czy też ją olać. Ta rozterka jest wynikiem systemu podatkowego, który w ostatnich trzech miesiącach roku prawie czterokrotnie zwiększa obciążenia na tej dyszce. Ale to nie koniec utrapień. Z nowym rokiem nasza delikwentka lub rzadziej delikwent otrzymuje PIT i dopiero się zaczyna, jak widzi ile On/Ona płaci tym bucom na stanowiskach wójtów i burmistrzów. Na szczęście, jak wspomniałem wcześniej, ta niekontrolowana kaskada emocji dotyczy empatycznych kobiet i dlatego jeszcze w naszych wsiach i miasteczkach nie doszło do rewolucji. Jak będziecie dziś już wychodzić z pracy i jakimś cudem spotkacie Wojtka Kopiuj – Wklej, to pomyślcie, co chłopa czeka na jesień. Mirka pewnie nie spotkacie ponieważ w w jego przypadku ten ciężki nastrój ujawnia się już końcem maja. No to przyjemnego weekendu. PS prośba do Romka ! Romanie drogi wytłumacz radnej Wątrobie i pozostałym radnym, etymologię słowa -buc- , bo po co radna ma popaść w egzaltację i zdenerwowana wydzwaniać do kolegów.

FeelFree, 21.05.2020 23:13

@Zakolog Uzupełnienie. Organ nadzorczy oczywiście nie bada, czy uchwała narusza czyjeś prawa. Tu racja, to zarezerwowane jest w obecnym stanie prawnym dla sądu, w tym wypadku administracyjnego. Natomiast przysłowiowy wojewoda nadzoruje naszych rodzimych samorządowców w zakresie wydawanych aktów prawnych co do ich legalności, rzetelności i gospodarności i robi to z urzędu. Ja się na tym nie znam, tak słyszałem i tak wnioskowałem z wpisów m.in. na tym forum. Ale to czysta teoria. Nie słyszałem, aby coś takiego się wydarzyło w historii. Poza tym, czy ktoś o zdrowych zmysłach doniósł by na swoich radnych i wójta. Faktycznie to kompletnie bez sensu. Ale oczywiście mogę się mylić. Cytując Ciebie afery "Romangate" też nie przewidziałem. Inne obawy miałem, stąd zapobiegliwie odwoływałem się do Gandhiego. Poza tym skoro urząd to bada jako standardowa procedura, to na pewno wszystko jest w porządku. Najlepszym tego dowodem są przecież nagrody przyznawane w związku z pozytywnymi wynikami kontroli wewnętrznych i zewnętrznych. Błędny trop. Zupełnie błędny, no cóż.

Zakolog, 21.05.2020 21:59

@FeelFree Uzupełnienie, nie znam uchwały naszej Rady Gminy niezgodnej z prawem lub choćby ocierającej się o pogranicze prawa. Pewnie takie są ale ja ich nie odkryłem. Dlatego nie ma sensu zaskarżać uchwał, ponieważ organ nadzorczy nie będzie badał płynących z nich konsekwencji, tylko właśnie zgodność z prawem. I teraz chcę aby następne zdanie wyraźnie wybrzmiało ! Uznaję za święte, uprawnienie każdego obywatela do manipulowania prawem. Również nie oceniam czy dla mieszkańców Andrychowa pięknie wyremontowany pałac jest wartością godną swojej ceny, bez względu na formę jego własności. Jedynie co próbuję naświetlić to moje daleko idące przypuszczenie, czy aby radni tak ochoczo i po realizacji wniosków radnej Wątroby o przerwanie dyskusji, na pewno wiedzą co przegłosowali. Z dużym prawdopodobieństwem zakładam, że w przypadku decyzji o pałacu czy Romka nie do końca zdawali sobie sprawę co uchwalają. Ale oczywiście mogę się mylić i jutro w cyklicznej audycji „Radia Andrychów” pod tytułem „Romek wyjaśnia, prostuje i oskarża” dowiem się, iż jakiś nieuk na forum mamNewsa opowiada wyssane z palca bajki. Jedynie co sobie bym życzył, to, aby Romek wykazał w punktach bzdurność moich opowieści.

FeelFree, 21.05.2020 21:03

@Zakolog - w jaki sposób byś nie przedstawił kwestii pałacyku to jest to również z mojego punktu widzenia przykład na być może niegospodarność (lub podejrzenie takowej) dotyczącą publicznych pieniędzy i to naprawdę dużych pieniędzy. Dużych nawet jak na tak bogatą/zadłużoną gminę jak Andrychów i to na wiele lat. Czy tak? Bo jeśli tak, to uchwałami, które nie są podjęte z zachowaniem zasady gospodarności zajmuje się Urząd Wojewódzki. Czy nie? Bo jeśli nie, to super, że Andrychów będzie mieć perełkę choćby namiastką będącą tego czym dla Suchej Beskidzkiej jest Mały Wawel. Jak Andrychowianie wolą pałac zamiast czegoś innego to OK. Czy też jednak tak? Wtedy wątpliwość tą powinna badać instytucja zewnętrzna, bo niedobrze by było gdyby RM. lub co gorsza wójt byli sędziami sami w swojej sprawie. Wracając do wywodu. Bo jeśli tak, to czy Urząd Wojewódzki o tej niegospodarności powziął wiedzę? Czy tak? Bo jeśli tak, to powinno być nam to już wiadomo. Czy tak? No tak, bo przecież sprawdzasz BIP-y i inne tego typu rejestry w sposób wręcz perfekcyjny i detektywistyczny - „szacun” z sali plenarnej RM. Jeśli nie, to nie znam drugiej osoby w Gminie -poza jej wójtem rzecz jasna- która rozkminiłaby tę sprawę na poziomie kolorów kwarków, lub schodząc wręcz na poziom teorii strunowej jak Ty uczyniłeś to kilka razy na łamach mamNewsa... Więc do tego trochę różne osoby "piją". Że wiesz, ale poza forum to nie wychodzi. Ba, że wiesz najlepiej w gminie (a przynajmniej tak to może wyglądać) i lepiej niż radni, a poza forum to nie wychodzi. Dla jasności, ja Cię lubię i bardzo cenię, chociaż Cię nie znam w realu; ale jest ten no właśnie niedosyt... Bo mógłbyś popchnąć postęp cywilizacyjny w mieście utkanym z atrakcji o dekadę lub dwie używając odpowiednio swojej wiedzy. Przed dalszym zadłużaniem gminę uchronić mógłbyś korzystając z dostępnej Ci wiedzy. Ba, przewrót polityczny mógłbyś rozpocząć. Mało tego (tu chwila napięcia, która narasta niczym w filmach Sir Alfreda Josepha Hitchcocka): z Zakologa, mógłbyś się zmienić w Zakołamacza! ;) To byłaby dopiero spektakularna metanoja! Na zachętę pozwolę sobie wkleić jakże adekwatne tu słowa przywołane dzisiaj przez Panią Helenę Janiso (dziękuję za inspirację): "W słowach tylko chęć widzim, w działaniu potęgę. Trudniej dzień dobrze przeżyć, niż napisać księgę." P.S. Za jakiś czas na konkretnym już - mam nadzieję- przykładzie omówimy tę kwestię znacznie dokładniej.

Zakolog, 21.05.2020 20:13

@Bento - Ja nikogo nie poduszczam, po prostu przewiduję możliwe scenariusze w przypadku pałacu np. taki: Ale w pierwszej kolejności rys historyczny. Gmina Andrychów utraciła pałac na mocy decyzji administracyjnej wydanej przez wojewodę małopolskiego, personalnie był to Jerzy Miller. Uczestnikami postępowania byli oczywiście spadkobiercy rodziny Bobrowskich i burmistrz Andrychowa Tomasz Żak. W mojej ocenie obowiązkiem burmistrza reprezentującego majątek Gminy Andrychów było zaskarżenie tego rozstrzygnięcia do sądu, dokładnie tak jak zapowiadał, że zrobi w przypadku szkoły nr.3. Następnie spadkobiercy przejęli własność, zapewne zgodne z prawem spadkowym. Obecnie decyzją czternastu radnych Gmina upoważniła burmistrza Żaka do odpłatnego nabycia pałacu, udzielając bardzo szerokich uprawnień, jednocześnie określając ratalny tryb zapłaty rozciągnięty w czasie trzech lat, jak również informując organ wykonawczy, iż obiekt znajduje się w rejestrze zabytków i na podstawie art 7 pkt 9 ustawy samorządowej zobowiązała do jego ochrony i opieki. Dodatkowo zobowiązała do wypłaty pierwszej raty do końca 2020 roku warunkując ją podpisaniem umowy notarialnej, ale bez określenia wymaganej w polskim prawie daty podpisania notarialnej umowy przenoszącej własność. W praktyce oddalając tę umowę na okres po wpłynięciu ostatniej raty. Skracając ten wywód burmistrz może, i już zaczął to robić, wyremontować pałac, którego prawnym właścicielem jest rodzina Bobrowskich i to remontować bez ograniczeń finansowych, czerpiąc z majątku Gminy, którego jedynym dysponentem jest Rada Gminy Andrychów. I teraz wyłaniający się w przyszłości możliwy scenariusz zdarzeń, nie twierdzę że tak będzie. Po zakończeniu remontu spadkobiercy dojdą do wniosku, iż nie przeniosą własności , oddadzą otrzymaną kwotę z umowy, oczywiście wraz z odsetkami i jeszcze się obrażą na Gminę, że ingerowała w ich własność. Taki „casus” wystarczy, czy muszę wymyślić jakiś bardziej wyrafinowany scenariusz ?

Zakolog, 21.05.2020 20:06

@FeelFree - Bardzo mi się podoba Twoje oświadczenie o nie komplementarność przyswajania treści przez uczestników dyskusji. Doznałem przełomu kopernikańskiego – po c o się męczyć i tworzyć opisowe elaboraty, przecież wiele wątków tu występujących można zbyć jednym grubym słowem w dwóch zdaniach. Przy następnym wpisie o magistrackich wałkach spróbuję tej metody i niech potem Romek w radyjku tłumaczy co miałem na myśli. To będzie taka nasza cicha kolaboracja z andrychowskim reżimem.

Bento, 21.05.2020 18:31

@",,**,," - sprawa pałacyku to sprawa dla UW i prokuratury z tego co niektórzy obeznani w materii pisali, ale ktoś najpierw musi złożyć stosowne zawiadomienia. Bo na ten przykład Zakolog swoje wie i rozumie, ale nic nie składa, a teraz to nawet tu nawet nic nie pisze :-) czasem kogoś podpuszcza, żeby zrobić to za niego. Trudno z kolei, aby w kwestii pałacyku zawiadomienie złożyli radni, bo sami na siebie donosu raczej nie złożą, zwłaszcza Ci, którzy głosowali za tak zwanym "kupnem", chociaż to słowo za bardzo do tego całego procederu nie pasuje. 250 tysięcy miesięcznie to bezwzględnie konieczny zdaniem wójta wydatek, bo wszyscy obywatele codziennie chodzą do pływalni, a do szkół podstawowych tylko nieliczni i do tego nie mający prawa wyborczego.

",,**,,", 21.05.2020 17:58

Nadal czekam jako mieszkanka Miasta i gminy Andrychów na odpowiedź co przyszywani Radni pisowcy zrobili w 2019roku na rzecz naszego miasta??? Dodam tylko szanuję kazdego Radnego....ale jak już ktoś jest Radnym to niech ruszy wspomnianą dupe i cos robi. Gdzie te obiecywane inwestycje??? A może Radni z pisu zrobią blokadę Krakowskiej i pokażą jakie korki mamy na drogach, to będą jaja, jak Kaczyński się dowie. Panie wuefisto, tu nie chodzi o to żebyś Pan brał drabinę.....tylko o to,żeby Pan co miesiąc pytał trzech muszkieterów co w tej sprawie robią... po to są sesje by poruszać odpowiednie tematy, w końcu mieszkańcy po coś Was wybrali, byście to Wy pytali i interweniowali. Pozdrowienia dla Pana Radnego Kubienia. A tak na marginesie czy to prawda że Gmina dopłaca aż 250tysięcy miesięcznie do basenu krytego??? To aż strach się bać ile będzie kosztowało utrzymanie ruiny bobrowskich...

Bento, 21.05.2020 15:13

@",,**,," - w uzupełnieniu do poprzedniego postu, bo coś network zawiódł... Nie dziwi mnie i nie mam nic przeciwko temu, że ktoś kogoś w tej gminie darzy sympatią lub antypatią, i że część ludzi się nie zna wcale, część zna się tylko z tego forum, a część pozostaje na różnych stopniach zażyłości towarzyskiej, część z kolei jest swoimi politycznymi przeciwnikami; nie mam też nic przeciwko publicznemu okazywaniu szacunku kobiecie, lub nawet burzliwej wymianie zdań podczas sesji RM, dopóki to nie przekracza pewnych granic kultury i smaku. Natomiast kłopot się zaczyna, gdy osoby publiczne -tak jak już napisałem- różnie podchodzą do tej samej sprawy w zależności od tego kogo dotyczy sprawa. I na przykład jedni mieszkańcy mają pod dom dziurawą drogę gruntową od wielu lat, a do niektórych posesji, lub szczere pola prowadzą asfaltowe trakty. Wtedy już wcale mnie nie dziwi, że podzielone w ten sposób między innymi poczynaniami władzy społeczeństwo wylewa swoje żale i frustracje w jednym z możliwych miejsc czyli na tym forum. Zwłaszcza, że głosu w trakcie sesji rady miejskiej zabrać nie mogą, bo im to prawo odebrano.

Bento, 21.05.2020 11:11

@",,**,," - odniosę się do jednego z poruszonych przez Ciebie wątków, bo pytasz czemu nie jest remontowana SP5. Tak, to o skandal i nierówność w traktowaniu szkół za wszystkie które odpowiada Urząd Miasta. Tylko, że w SP5 pracuje Pan Kubień - relacja z burmistrzem jest dla Ciebie chyba jasna, skoro tu piszesz. A w SP2 pracuje Pani Górska-Zborowska, chyba nawet jest jeszcze dyrektorem, i jeśli chodzi o jej relacje z burmistrzem to polecam zapis transmisji sesji Rady Miejskiej z wątkiem publicznego całowania jej rączek przez jaśnie panującego. Resztę dopisz sam, Ty i inni chętni internauci. Dlatego cały majątek SP3 usiłuje burmistrz z użyciem wszelkich sposobów przekazać w zarząd Pani Dyrektor Elżbiety, a SP5 będzie z odrapaną elewacją służyć do zwalania winy na Kubienia i pokazania jakim jest złym kandydatem na burmistrza na ten przykład. Taka prosta manipulacja, a tylu Obywateli miasta od tylu lat się na to nabiera, smutne i tragiczne. Aha, kwestia SP4, tam pracuje Pan Roman jenerał Babski, więc nawet pensum będzie niedługo wynosiło tam 9 godzin w ramach dbania o swoich żołnierzy przez wodza... wracając do wątku lubienia wójta Żaka zaczętego przez NIE bo NIE, to jakże w kontekście tego ma nie "lubić" go i Naszej Gminy Pan Babski? No taki to rodzaj lubienia... ze srebrnikami w jednej z ról głównych, jak śmiał prosto z mostu napisać w którymś z postów gminny zwiastun hufców anielskich pod nickiem Archanioł Michał. Pozdrawiam, czyli życzę ci zdrowia i owocnych przemyśleń ;-) "Oczywiście mogę się mylić", że pozwolę sobie zacytować chwilowo nieobecnego medialnie, zarobionego po uszy admirała GZO.

Skalpel, 21.05.2020 10:09

Staszek.Nie odpuszczaj!Robi się ciekawie.

Turboplazmotron, 21.05.2020 10:00

Bento.Wystraszyłeś Nam rozmówcę.

Bento, 21.05.2020 09:44

@NIE bo NIE, bardzo dobrze, że lubisz Żaka - dla Żaka i póki co dla Ciebie, tacy ludzie jak Ty zapewniają mu władzę, której może używając umiejętnie Radnych używać jako narzędzia do wprowadzania swoich pomysłów i porządków nawet nie brudząc swoich rąk, co najwyżej wypuszczając Przewodniczącego na pierwszą linię. Fajnie też, że lubisz Naszą Gminę tylko tu już zaczyna się problem, Wam się na etapie tej nazwy wiele lat temu już coś stało niekorzystnego i myślicie, że Gmina jest tylko dla tych, którzy są w tym zaklętym kręgu władzy i Naszej Gminy, lub czerpią z popierania wójta póki co korzyści. To podobnie tak jak z PiS, sprytne nawiązanie w nazwie partii do biblijnych wartości i treści niedzielnych czytań ogłupiło miliony Polaków, i myślą, że za tą nazwą stoi to co jest w nazwie... Pytanie, bo piszesz o donosach: jeśli działania Radnych spowodują szkodę dla Twojego interesu, biznesu, miejsca pracy, drogi którą codziennie jeździsz, przedszkola, bliskiej Ci rodziny, to nadal będziesz bardzo lubił Żaka, który nakazał to uczynić swojej maszynce do głosowania? czy też zaczniesz dbać o Twój i Twojej rodziny interes? Jeśli ta bezpośrednia dla Ciebie uciążliwość zostanie dokonana z naruszeniem prawa, to korzystając z przewidzianych prawem instytucji kontrolnych, nadzorczych, sądowniczych bronić będziesz swojego dobrego imienia i interesu, czy schowasz głowę w piasek wielbiąc Żaka i Naszą Gminę i powtarzając sobie, że to byłby donos i byłoby to nieładnie? Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, a on może się w każdej chwili -zapewniam Cię -zmienić. Żyj w tym świecie, który Ci się tak podoba w Twojej wersji pod tytułem Nasza Gmina, ale daj żyć innym. Albo inaczej: jeśli chcesz ocenić drogę którą ktoś idzie to najpierw ubierz buty tej osoby, albo przynajmniej spróbuj się zastanowić, co może kierować osobą, którą oceniasz. Może Zakolog Ci to napisze innymi słowami o co nam tu tak na prawdę chodzi, na co będę z niecierpliwością czekać - byle nie w języku suahili. I bardzo proszę o więcej spokoju i kultury, posłuchaj nie mnie, bo pewnie z tym możesz mieć z różnych powodów trudność, ale jednego ze swoich idoli Pana mgr Romana "powstrzymajmy emocje". Złość Ci przejdzie, a wpisy zostaną... Nie wiem co dla Ciebie jest ważne; napisz to łatwiej mi będzie Ci wyjaśnić czemu tutaj obywatele piszą to co piszę, dlaczego tak niezrozumiale dla wielu czytających reagują na treści artykułów w prasie lokalnej. Pozdrawiam Cię - czyli życzę Ci zdrowia ;-)

Turboplazmotron, 21.05.2020 09:13

NIE bo NIE.Cieszę się że czujesz się dobrze lokaju , może rozwiń kogo masz na myśli pisząc"gwiazdkowy"?

NIE bo NIE, 21.05.2020 09:01

Toubogł[email protected] Ja czuję się dobrze, lubię Żaka, lubię Naszą Gminę!!! Nie donosze na Własną Gminę, nie działam na Jej szkodę, "nie sram do swojego gniazda z mściwość" jak gwiazdkowy... Tak różnica, w patriotyzmie lokalnym...

Turboplazmotron, 21.05.2020 08:11

NIE bo NIE.Jak się czujesz w roli lokaja?

stachurski300, 21.05.2020 06:14

brawo najlepiej się rozdaje nie swoje , pragnę płacić podatki na tak szczytne cele proszę o numery kont poszczególnych obdarowanych dopłacę im jeszcze po 5 tysi , a co niech mają

FeelFree, 20.05.2020 21:51

Bądź surowy, ale daj wyraźnie znać żołnierzom jaką będą mieć z tego korzyść. (...) Nagrody służą do zjednania sobie ludzi. Kary zaś wymuszają dyscyplinę. Sprawiają, że żołnierz czuje trwogę przed swym przełożonym. @Zakolog, mi się tak otwarło z kolei, normalnie samo, to żem skopiował i wkleił tak jak było we internecie P.S. OCZYWIŚCIE OŚWIADCZAM, ŻE WSZELKIE PODOBIEŃSTWO DO PRAWDZIWYCH POSTACI I ZDARZEŃ JEST PRZYPADKOWE

KochamTuska, 20.05.2020 21:20

Dziękuje ! ja zawsze będę bronił swoich jak niepodległości bo "te pieniądze im się po prostu należały”

Skalpel, 20.05.2020 21:19

i-haaa

kalafior, 20.05.2020 20:59

Dalej głosujcie na Pana Żaka i jego radnych.Gratuluję tym, którzy na nich głosowali.

Zakolog, 20.05.2020 20:42

@",,**,," podporuczniku ruki po szwam, w tył zwrot, na szkolenie do oficera politycznego Nycza marsz ! Cholera będą mi się tutaj niedouczone zupaki po forum szwendać.

Skalpel, 20.05.2020 20:36

Jak trójka to Kazik jak Kazik to Kult "Keszitsen kepet onmagarol" 1994 rok a jakie aktualne https://www.google.com/search?q=Keszitsen+kepet+onmagarol&client=ms-android-xiaomi&prmd=mvsin&sxsrf=ALeKk02exswLE6OkypYF54x_oTHadWhkow:1589999230503&source=lnms&tbm=vid&sa=X&ved=2ahUKEwjG387aiMPpAhXooosKHX_uBHcQ_AUoAnoECBQQAg&biw=360&bih=560&dpr=3#

KochamTuska, 20.05.2020 20:32

Czuć piniondz I TO ROZUMIEM ! widać nie tylko ja KochamTuska.

Zakolog, 20.05.2020 20:20

Jezu ! Tomek wszystko już pokręciłeś. Te siedemnaście baniek to nie są środki unijne, tylko środki pozyskane od instytucji finansowej posiadającej osobowość prawną na terytorium UE. Skasowane „Trójki” to nie jest zadanie inwestycyjne, tylko likwidacyjne, a inwestycja w Romka nie jest nowym zadaniem nałożonym przez przepisy prawa, tylko pozytywnym wynikiem braku kontroli wewnętrznych. Tomek ogarnij się, bo za chwilę przebijesz dokonania vice Wojtka Kopiuj –Wklej.

NIE bo NIE, 20.05.2020 20:18

panie "gwizdkowy" nie ogarniesz pan tego, przegrałeś pan tyle razy ,czas Samemu se gwizdnąć ,dać czerwoną kartkę i zejść z boiska !!!!! wstyd Pan robisz tej Gminie, niszczysz to co Burmistrz Żak stworzył. Pan już nawet nie jest w rezerwie, Pan gra do Swojej bramki ... POZA GMINĄ ANDRYCHÓW

[email protected], 20.05.2020 20:02

Jacek Stypuł[email protected] Stanowisk kierowniczych w urzędzie chyba jest 13 = 245 tyś. o ile się nie pomyliłem prawie po 19tys powiem szczerze grubo???? kierownicy. kierownicy 13 = 245 tys szarzy pracownicy robole 130= 336 tys

Skalpel, 20.05.2020 20:01

Patataj patataj.

oshin22, 20.05.2020 19:54

A ja - zupełnie abstrahując od tego czy KochamTuska czy noszę Broszkę uważam, że te premie powinny być wycofane bez względu czy jakiś dziennikarz by to wyciągnął czy nie . Zwykła ludzka przyzwoitość (tak trudne słowo) nakazywała by w czasach gdzie najwyższe bezrobocie szykuje się w Andrychowie, gdzie firmy tną premie i właściwie walczą o przetrwanie - by po prostu oszczędzać - w Urzędzie też...

kaczor, 20.05.2020 19:50

ja pierniczę... Sobie podnoszą rok w rok nagrody a nam... ceny śmieci????

",,**,,", 20.05.2020 19:28

Szanowny Panie Wuefisto.....a co w tym dziwnego,że ktoś dostał premie. Naprawdę widzę,że komuś się nudzi i szuka problemów, tematów na siłę. Swego czasu pisowcy w Warszawie przyznali sobie na łeb po 60-80tyś złotych!!!!!!! I do dnia dzisiejszego tego nie oddali, a Kaczyński mówił że mają oddać i co??? I nie oddali!!!!! Pytanie do Szanownego Pana Kubienia. Co Pan wraz z pozostałymi przyszywanymi pisowcami zrobiliście jako Radni na rzecz miasta i gminy Andrychów???? Ile inwestycji????? Gdzie ulice chodniki parkingi, lampy nie świecą od tamtego roku wystarczy raz ruszyc dupe i się przespacerowac po ulicach Andrychowa. Gdzie te żłobki domy seniora lodowiska??? Kiedy remont Pana Szkoly Podstawowej nr.5????? Elewacja się sypie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam tych co dużo gadają krytykują a kompletnie nic nie robią,mam na myśli pisowcow z Andrychowa. Pokażcie swoje dokonania za 2019rok. Czekamy na odpowiedź.

",,**,,", 20.05.2020 19:24

Szanowny Panie Wuefisto.....a co w tym dziwnego,że ktoś dostał premie. Naprawdę widzę,że komuś się nudzi i szuka problemów, tematów na siłę. Swego czasu pisowcy w Warszawie przyznali sobie na łeb po 60-80tyś złotych!!!!!!! I do dnia dzisiejszego tego nie oddali, a Kaczyński mówił że mają oddać u co??? I nie oddali!!!!! Pytanie do Szanownego Pana Kubienia. Co Pan wraz z pozostałymi przyszywanymi pisowcami zrobiliście jako Radni na rzecz miasta i gminy Andrychów???? Ile inwestycji????? Gdzie ulice chodniki parkingi, lampy nie świecą od tamtego roku wystarczy raz ruszyc dupe i się przespacerowac po ulicach Andrychowa. Gdzie te żłobki domy seniora lodowiska??? Kiedy remont Pana Szkoly Podstawowej nr.5????? Elewacja się sypie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam tych co dużo gadają krytykują a kompletnie nic nie robią,mam na myśli pisowcow z Andrychowa.

FeelFree, 20.05.2020 19:22

Nie wykonuj ruchu, jeśli nic na nim nie zyskasz, nie atakuj jeśli nie wygrasz, nie rozpoczynaj quasi-wojny, jeśli sytuacja nie jest bez wyjścia, lecz przede wszystkim rozmawiaj. Słuchaj głosu ludu swego; pamiętaj, aby usłyszeć trzeba samemu milczeć! Przewodniczący nie może rozpoczynać quasi-wojny medialnej, tylko dlatego, że się kogoś wystraszył; generał nie może atakować, tylko dlatego, że go ktoś rozwścieczy. Jeśli jest coś do zyskania wykonaj ruch; jeśli nie: nie ma po co się pchać. Zdenerwowanie mija, a wściekłość ustaje; nikt nie wróci jednak pogrążonej gminie świetności, zlikwidowanej szkole przepisanych uczniów, ani udręczonych sytuacją nauczycieli, ani skompromitowanym radnym szacunku i zaufania. Mądry władca jest ostrożny, a wyśmienity generał ma się na baczności co mówi publicznie podczas sesji. Oto sposób na zapewnienie pokoju w gminie i sieci, oraz bezpieczeństwa i wdzięczności radnym. [Inspired by Sin Zu] P.S. OŚWIADCZAM, ŻE WSZELKIE PODOBIEŃSTWO DO PRAWDZIWYCH POSTACI I ZDARZEŃ JEST PRZYPADKOWE I NIE MOGĘ ODPOWIADAĆ WEDLE SWOJEGO NAJLEPSZEGO ROZEZNANIA ZA PROCESY MYŚLOWE OSÓB CZYTAJĄCYCH POSTA BARDZIEJ NIŻ PAN ROMAN BABSKI ZA PROCESY MYŚLOWE OGLĄDAJĄCYCH TRANSMISJE SESJI RADY MIEJSKIEJ W ANDRYCHOWIE POD JEGO PRZEWODNICTWEM

FeelFree, 20.05.2020 19:22

@Mości Turboplazmotronie - kimkolwiek jesteś - wzywasz Waść spieszę z pomocą... W związku z tym, że jak widać mamNewsa celowo podsyca gorącą atmosferą wokół Urzędu Miasta - oczywiście mogę się mylić - pozwolę sobie na krótki wpis połączony z krótkim oświadczeniem...

Turboplazmotron, 20.05.2020 18:25

W niektórych miejscowościach sprawdza się też umowy o dzieło.

Turboplazmotron, 20.05.2020 18:24

Cytując klasyka„Te pieniądze im się po prostu należały”