Polityczna awantura o udział starosty w manifestacji

, Polityka, Wiadomości, 28.10.2020 18:00, GM
Mógł tam być czy nie powinien?
Polityczna awantura o udział starosty w manifestacji
Marcin Niedziela z Kęt, starosta powiatu oświęcimskiego, znalazł się w ogniu krytyki lokalnych działaczy PiS z powiatu oświęcimskiego. Wszystko dlatego, że uczestniczył w poniedziałkowej manifestacji w Warszawie, która skończyła się awanturą czy - jak kto woli - "szturmem" na kościół na Placu Trzech Krzyży w Warszawie.


Dodajmy, że Marcin Niedziela to mąż posłanki PO z Kęty Doroty Niedziela. Fakt jego udziału w poniedziałkowej manifestacji potwierdza kadr z jednego z nagrań.

Czy Pan Starosta Marcin Niedziela po wczorajszej udziale w „szturmie” na kościół na Placu Trzech Krzyży dziś na urlopie odpoczywa i nie zajmuje się sprawami powiatu i szpitala powiatowego, czy jak gdyby nic po udziale w takim zgromadzeniu w Warszawie przyjdzie do budynku starostwa w Oświęcimiu. który ze względów sanitarnych nie przyjmuje stron? Ciekawe co na to także powiedzą pracownicy Starostwa?

- pytali na początku tygodnia działacze PiS, którzy skierowali do starosty szereg pytań, m.in. czy starosta był w Warszawie w ramach delegacji służbowej.Starosta odpowiedział w ten sposób:

Szanowni Państwo!
Od momentu objęcia funkcji publicznej staram się unikać wypowiedzi światopoglądowych, w myśl zasady, że samorządowcy różniąc się swoim światopoglądem powinni koncentrować się na pracy, na rzecz społeczności lokalnej.

Trudno nie odnieść się – pozostać obojętnym - do fali protestów przetaczających się przez większość polskich miast, w tym również miast naszego powiatu. Uważam, że kompromis aborcyjny osiągnięty 27 lat temu dawał w szczególnych i wyjątkowych sytuacjach prawo wyboru. Wyboru trudnego, obarczonego poczuciem winy, starty i emocjonalnym rozbiciem.

Kobietom stojącym przed taką decyzją Państwo powinno zapewnić wsparcie i pomoc, a nie cierpienie, represje i ostracyzm. Trudno nie odnieść wrażenia, że czas jaki wybrano na wywołanie tego konfliktu nie jest przypadkowy.

Czy wnioskodawca liczył na to, że „wyrok” „Trybunału Konstytucyjnego” zostanie niezauważony w sytuacji kilkunastu tysięcy zakażeń dziennie, coraz większej liczby zgonów z powodu COVID 19, systemu opieki zdrowotnej na skraju wydajności, widma upadku wielu branż i możliwości zarobkowania?!
Mam świadomość, że protesty w czasie pandemii zagrażają zdrowiu. Jestem przekonany, że protestujący również zdają sobie z tego sprawę, jednak są wyzwania, które nie pozwalają na milczenie i bezczynność. Dlatego wspieram protestujących zarówno duchowo, jak i osobiście.

Jednocześnie dodam, że nie zgadzam się z niektórymi formami protestu. Zakłócenia nabożeństw czy wandalizm na kościelnych obiektach jest zaprzeczeniem idei tych manifestacji. Domaganie się tolerancji wymaga bycia tolerancyjnym

- odpowiedział na te zarzuty starosta oświęcimski.

- To gdzie była schowana tolerancja Pana Starosty Marcina Niedzieli, gdy uczestniczył w manifestacji która przerodziła się w „szturm” na kościół na Placu Trzech Krzyży w Warszawie w poniedziałek 26.10.2020r.? I czemu cały brak odpowiedzi za zadane pytanie czy Starosta jest w pracy, na urlopie, delegacji czy zwolnieniu L-4 - komentują politycy PiS.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

VADER, 30.10.2020 00:39

Sprzedawczyki wstyd !!! Piłsudskiego na Kasztance na Was a szabla by Was ustawiła do pionu nieroby i pyskacze !!!

KochamTuska, 29.10.2020 10:26

@firing z dużej czy z małej ?

firing, 29.10.2020 10:05

***** ***

Burakz wiejskiej , 28.10.2020 22:47

Obserwator2012 - ktoś cię skopał po deklu jak stara miała cię w brzuchu czy jak ? Tak tylko pytam

Jurko, 28.10.2020 21:38

Najprawdopodobniej od poniedziałku stan wyjątkowy, zakaz przemieszczania się i trzy strefy czerwona, zielona i żółta...

KochamTuska, 28.10.2020 21:11

Dokładnie @gxz jakim trzeba być "zacofanym konserwatywnym katolem" żeby nie zgadzać się na skrobanki na żądanie w Polsce ? Przecież np. możliwość skrobanki i eutanazji na żądanie jest takie nowoczesne i postępowe.

gxz, 28.10.2020 20:59

@alek w tym kraju żyją wyznawczy innych wiar i ateiści- więc wybacz ale Twoje cytowanie czegoś tam pewnie z biblii niestety pokazuje że jesteś zacofanym konserwatywnym katolem patrzącym tylko na czubek swojego nosa...

juzzepe, 28.10.2020 19:48

alek masz rację jestem za

juzzepe, 28.10.2020 19:46

@ burakz wiejskiej ale masz agresję czy to przez PO kochane

juzzepe, 28.10.2020 19:42

nie pis jest atakiem i agresorem przemocy lecz PO na KOŚCIOŁY mobilizując ludzi niszczy nasz żad { żeby wam zabrakło łóżek i aspiratorów dla protestacyjnym kobiet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! itd. ) ludzie walcz przy Co-wid 19 o życie a inni o usuniecie życia dziecka macie OKNA ŻYCIA itd. zabezpieczenia nie rozumie tego wszystkiego niszczycie nasz rząd będziecie mieć lepsze bagno za nie długo

obserwator2012, 28.10.2020 19:41

@ burakz wiejskiej -Czy coś się stało,że zmieniłeś poglądy, czy tradycyjnie zawijasz kitę, albo Ci córka w twarz napluła, Dziwne to, dziwne, ale w Twoim wydaniu normalne, to jaki masz nowy nick od dzisiaj?

alek, 28.10.2020 19:34

Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie(...) I w życiu więc i w śmierci należymy do PANA". Kim się więc czynią te kobiety, skoro te dzieci które mogą mieć w łonie są łaską PANA i są umiłowanymi jego dziećmi! ?

gxz, 28.10.2020 18:28

***** ***

Burakz wiejskiej , 28.10.2020 18:19

***** ***