reklama
reklama

Politycy PiS zbierają tytuły. B. Szydło - honorowym obywatelem, F. Kaczyński - zasłużony dla gminy

Polityka, Wiadomości, 11.02.2022 10:17, red
Za co?
Politycy PiS zbierają tytuły. B. Szydło - honorowym obywatelem, F. Kaczyński - zasłużony dla gminy

Politycy PiS rozdają pieniądze podatników na różne inwestycje. Co jakiś czas wręczają samorządowcom słynne tekturowe czeki z kwotą dotacji. Czasami pokazują się w terenie, zaszczycając swoją obecnością lokalne wydarzenia. Okazuje się, że w niektórych samorządach zostają z tego powodu prawdziwymi bohaterami.

W grudniu rada Gminy Mucharz zdecydowała uhonorować Filipa Kaczyńskiego, młodego posła PiS z Wadowic. Został osobą "Zasłużoną dla gminy Mucharz".

Teraz Beata Szydło, była premier a aktualnie europoseł PiS, została uhonorowana tytułem "Honorowy Obywatel Gminy Spytkowice". Decyzję podjęła Rada Gminy Spytkowice.

Za co? Wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian uzasadniając projekt uchwały mówił m.in.:

Pani Beata Szydło od 2010 roku aktywnie współpracuje z Gminą Spytkowice i czynnie angażuje się w jej zrównoważony, dynamiczny i wieloaspektowy rozwój oraz uczestniczy w jej życiu kulturalnym i społecznym. Wyrazem tego działania jest czynny udział Pani Beaty Szydło w wydarzeniach społecznych, kulturalnych i patriotycznych organizowanych na terenie Gminy, takich jak: Święto Flagi, Dożynki Gminne, czy rodzinny Piknik „Spytkowice ProFamilia”, a także efektywne i stałe wspieranie inicjatyw realizowanych przez władze samorządowe Gminy Spytkowice.

Współpraca, o której mowa powyżej, była szczególnie istotna dla Gminy Spytkowice w latach 2015-2017, kiedy Pani Beata Szydło pełniła funkcję Prezesa Rady Ministrów. Dzięki zaangażowaniu i wsparciu Pani Premier, decyzją Rady Ministrów Gmina Spytkowice przejęła z dniem 1 stycznia 2017 roku obszar przysiółka Wiśnicz, należącego wcześniej administracyjnie do Gminy Alwernia.

Wymieniając zasługi Pani Beaty Szydło nie sposób nie wspomnieć o działaniach podejmowanych przez kierowany przez nią Rząd Rzeczpospolitej Polskiej, które cechowały się troską o potrzeby polskiej rodziny. Program „Rodzina 500+” w sposób niezwykle zauważalny rozwiązał problem ubóstwa polskich rodzin, zwłaszcza rodzin wielodzietnych. Z jego dobrodziejstw korzystają także rodziny z terenu Gminy Spytkowice.

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy